Komunikaty PR

ODRODZENIE ZIEMI OBIECANEJ. FLORA ŚRÓDMIEŚCIE Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ

2023-12-08  |  13:00
Biuro prasowe

ODRODZENIE ZIEMI OBIECANEJ.

FLORA ŚRÓDMIEŚCIE Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ

 

To będzie nowoczesna wielkomiejska kamienica, nieszablonowo łącząca tradycję z odważną wizją zielonej enklawy w sercu miasta. Już niedługo apartamentowiec FLORA Śródmieście efektownie domknie pierzeję w Nowym Centrum Łodzi przy skrzyżowaniu ulic Nawrot i Kilińskiego. Inwestor – King Cross otrzymał właśnie pozwolenie na budowę i wybrał generalnego wykonawcę. Jest nim Budimex SA, który rozpocznie prace w ciągu kilku tygodni.

Powstająca w samym sercu Łodzi FLORA Śródmieście to liczący osiem kondygnacji apartamentowiec usytuowany przy zbiegu ulic Kilińskiego i Nawrot. Jego projekt silnie nawiązuje do architektury Łodzi i jej XIX-wiecznych wielkomiejskich kamienic.

– Zależało nam na tym, by jak najpełniej oddać charakter tej prestiżowej części miasta. Odnosimy się z pełnym szacunkiem do dziedzictwa miasta i bezpośredniego sąsiedztwa naszej inwestycji, tak by dopełnić przestrzeń zmieniającego się Nowego Centrum Łodzi – podkreśla inwestor – Marcin Trybus, Prezes, Dyrektor Zarządzający King Cross. Jak dodaje, łódzkich inspiracji znajdzie się tu więcej, bo na elewacji parteru Flory umieszczone zostaną cytaty z najbardziej łódzkiej powieści – „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta.

– To jest ogromny sukces Łodzi, że dzięki inwestorom, którzy widzą jej potencjał udaje się domykać wyrwy w tkance miasta. Przez lata estetyka centrum była piętą Achillesową miasta. Teraz efektowna inwestycja mieszkaniowa domknie kolejną pierzeję, uzupełniając brakującą część w Nowym Centrum Łodzi, a gwarantem powodzenia przedsięwzięcia jest dojrzały kapitałowo, doświadczony inwestor, który zrealizował wiele wymagających projektów na terenie całego kraju – podkreśla pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Projekt inwestycji przewiduje 162 apartamenty o powierzchni od 25 do 164 m2, a także 116 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i naziemnym, do których wjazd będzie usytuowany od strony ulicy Kilińskiego. Zewnętrzna bryła budynku wzbogacona zostanie stylowymi balkonami i tarasami, pozwalającymi cieszyć się widokiem na historyczną część miasta. Klasyczna elewacja z naturalnego piaskowca, będzie w pełni komponować się z pozostałą zabudową.

W nowoczesnym myśleniu o miejskiej ekologii nie może zabraknąć przestrzeni zielonych. Dlatego na uwagę zasługuje koncepcja, która w harmonijny sposób zespoli przestrzeń miejską ze zrewitalizowanym Parkiem Sienkiewicza, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego budynku. Ogrody na dachu i zielone atrium stworzą naturalny łącznik z parkiem, do którego będzie można dostać się bezpośrednio z Flory. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji wygodne pomieszczenie na rowery, siłownie oraz bawialnie dla dzieci.

– Wymarzyliśmy sobie, mówiąc trochę obrazowo, że powietrze z parku będzie docierało do wnętrza dziedzińca. Aby było to możliwe potrzebne było zaprojektowanie rozcięć bryły. Zaproponowaliśmy, żeby wewnętrzna oficyna i część budynku sąsiadująca z kamienicą przy ul. Nawrot 107 zostały podcięte na wysokość 2 kondygnacji. Dzięki temu możliwe jest przejście z parku do wnętrza kwartału – mówi Krzysztof Kaczmarek z odpowiedzialnej za projekt Flory Śródmieście pracowni Demiurg Project, znanej chociażby z projektów Polskiej Stacji Antarktycznej PAN czy Galerii Arsenał w Poznaniu.

Na parterze zlokalizowane zostaną lokale usługowe, których łączna powierzchnia wyniesie 830 m2. Szczegółowe informacje znaleźć można na www.floralodz.pl.

Flora Śródmieście jest pierwszym w Łodzi deweloperskim projektem tego inwestora. King Cross to grupa z włoskim kapitałem, która od blisko 30 lat realizuje projekty inwestycyjne w branży obiektów komercyjnych. Jest jednym ze znaczących deweloperów w Polsce inwestujących w nieruchomości, dawniej głównie centra handlowe, obecnie mieszkania oraz hotele. W zakresie zainteresowania firmy leżą przede wszystkim projekty umożliwiające działalność hotelowo-rekreacyjną oraz deweloperską, takie jak Port Sztynort, czy Apartamenty Termalne w Uniejowie będące jedną z największych inwestycji mieszkaniowych tego typu w Polsce.

 

 

 

Flora Śródmieście w liczbach:

Liczba apartamentów: 162

Powierzchnia mieszkań: od 25m2 do 164m2

Miejsca parkingowe: 116

Status obiektu: w budowie

Termin zakończenia budowy: IV kwartał 2025

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.