Komunikaty PR

ODRODZENIE ZIEMI OBIECANEJ. FLORA ŚRÓDMIEŚCIE Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ

2023-12-08  |  13:00
Biuro prasowe

ODRODZENIE ZIEMI OBIECANEJ.

FLORA ŚRÓDMIEŚCIE Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ

 

To będzie nowoczesna wielkomiejska kamienica, nieszablonowo łącząca tradycję z odważną wizją zielonej enklawy w sercu miasta. Już niedługo apartamentowiec FLORA Śródmieście efektownie domknie pierzeję w Nowym Centrum Łodzi przy skrzyżowaniu ulic Nawrot i Kilińskiego. Inwestor – King Cross otrzymał właśnie pozwolenie na budowę i wybrał generalnego wykonawcę. Jest nim Budimex SA, który rozpocznie prace w ciągu kilku tygodni.

Powstająca w samym sercu Łodzi FLORA Śródmieście to liczący osiem kondygnacji apartamentowiec usytuowany przy zbiegu ulic Kilińskiego i Nawrot. Jego projekt silnie nawiązuje do architektury Łodzi i jej XIX-wiecznych wielkomiejskich kamienic.

– Zależało nam na tym, by jak najpełniej oddać charakter tej prestiżowej części miasta. Odnosimy się z pełnym szacunkiem do dziedzictwa miasta i bezpośredniego sąsiedztwa naszej inwestycji, tak by dopełnić przestrzeń zmieniającego się Nowego Centrum Łodzi – podkreśla inwestor – Marcin Trybus, Prezes, Dyrektor Zarządzający King Cross. Jak dodaje, łódzkich inspiracji znajdzie się tu więcej, bo na elewacji parteru Flory umieszczone zostaną cytaty z najbardziej łódzkiej powieści – „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta.

– To jest ogromny sukces Łodzi, że dzięki inwestorom, którzy widzą jej potencjał udaje się domykać wyrwy w tkance miasta. Przez lata estetyka centrum była piętą Achillesową miasta. Teraz efektowna inwestycja mieszkaniowa domknie kolejną pierzeję, uzupełniając brakującą część w Nowym Centrum Łodzi, a gwarantem powodzenia przedsięwzięcia jest dojrzały kapitałowo, doświadczony inwestor, który zrealizował wiele wymagających projektów na terenie całego kraju – podkreśla pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Projekt inwestycji przewiduje 162 apartamenty o powierzchni od 25 do 164 m2, a także 116 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i naziemnym, do których wjazd będzie usytuowany od strony ulicy Kilińskiego. Zewnętrzna bryła budynku wzbogacona zostanie stylowymi balkonami i tarasami, pozwalającymi cieszyć się widokiem na historyczną część miasta. Klasyczna elewacja z naturalnego piaskowca, będzie w pełni komponować się z pozostałą zabudową.

W nowoczesnym myśleniu o miejskiej ekologii nie może zabraknąć przestrzeni zielonych. Dlatego na uwagę zasługuje koncepcja, która w harmonijny sposób zespoli przestrzeń miejską ze zrewitalizowanym Parkiem Sienkiewicza, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego budynku. Ogrody na dachu i zielone atrium stworzą naturalny łącznik z parkiem, do którego będzie można dostać się bezpośrednio z Flory. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji wygodne pomieszczenie na rowery, siłownie oraz bawialnie dla dzieci.

– Wymarzyliśmy sobie, mówiąc trochę obrazowo, że powietrze z parku będzie docierało do wnętrza dziedzińca. Aby było to możliwe potrzebne było zaprojektowanie rozcięć bryły. Zaproponowaliśmy, żeby wewnętrzna oficyna i część budynku sąsiadująca z kamienicą przy ul. Nawrot 107 zostały podcięte na wysokość 2 kondygnacji. Dzięki temu możliwe jest przejście z parku do wnętrza kwartału – mówi Krzysztof Kaczmarek z odpowiedzialnej za projekt Flory Śródmieście pracowni Demiurg Project, znanej chociażby z projektów Polskiej Stacji Antarktycznej PAN czy Galerii Arsenał w Poznaniu.

Na parterze zlokalizowane zostaną lokale usługowe, których łączna powierzchnia wyniesie 830 m2. Szczegółowe informacje znaleźć można na www.floralodz.pl.

Flora Śródmieście jest pierwszym w Łodzi deweloperskim projektem tego inwestora. King Cross to grupa z włoskim kapitałem, która od blisko 30 lat realizuje projekty inwestycyjne w branży obiektów komercyjnych. Jest jednym ze znaczących deweloperów w Polsce inwestujących w nieruchomości, dawniej głównie centra handlowe, obecnie mieszkania oraz hotele. W zakresie zainteresowania firmy leżą przede wszystkim projekty umożliwiające działalność hotelowo-rekreacyjną oraz deweloperską, takie jak Port Sztynort, czy Apartamenty Termalne w Uniejowie będące jedną z największych inwestycji mieszkaniowych tego typu w Polsce.

 

 

 

Flora Śródmieście w liczbach:

Liczba apartamentów: 162

Powierzchnia mieszkań: od 25m2 do 164m2

Miejsca parkingowe: 116

Status obiektu: w budowie

Termin zakończenia budowy: IV kwartał 2025

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.

Transport

Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów

Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.