Komunikaty PR

Łódzka oferta Murapolu powiększona o 320 nowych lokali mieszkalnych

2020-02-27  |  10:20
Biuro prasowe

W ramach „projektu1000” do sprzedaży trafiły mieszkania czwartego etapu inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia, powstającej w Łodzi przy ul. Wróblewskiego, na terenie byłej przędzalni wełny czesankowej. Wszystkie lokale komercjalizowane w ramach tego etapu wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy oraz opcję smart home pozwalającą, m.in. na zdalne sterowanie mediami w mieszkaniach.

Kilka dni temu Grupa Murapol postawiła do dyspozycji klientów równocześnie ponad tysiąc mieszkań w siedmiu inwestycjach w całej Polsce. „Projekt1000” to trzecia tak duża paczka mieszkań wprowadzona przez dewelopera na rynek jednego dnia.

W czterech 7-kondygnacyjnych budynkach kolejnego etapu inwestycji zaplanowane zostały lokale w najpopularniejszych układach i metrażach, od 25 do 56 mkw. W puli mieszkań znajdują się kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Dla poszukujących większych metraży przewidziana została możliwość łączenia mieszkań. Wszystkie lokale na parterze wyposażone zostaną w ogródki zapewniające dodatkową przestrzeń do wypoczynku, a mieszkania na wyższych kondygnacjach w komfortowe balkony. Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach inwestycji zaplanowano miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych oraz na terenie wokół budynków.

Wprowadzone do sprzedaży lokale mieszkalne zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze w mieszkaniu przed smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami i bakteriami, zapewniając jednocześnie doskonałą przepuszczalność powietrza. Wykorzystana do budowy filtrów specjalna membrana z nanowłókien zatrzymuje nawet najmniejsze stałe i ciekłe cząsteczki. Klienci będą mieli również możliwość zamontowania w zakupionych mieszkaniach systemu Murapol Appartme, umożliwiającego zdalne sterowanie za pomocą smartfonu oraz tabletu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą, a także urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania. Poza powyższymi rozwiązaniami, zastosowany w budynkach Home Management System obejmie także monitoring wizyjny klatek schodowych, hali garażowych, części wspólnych osiedla oraz wideodomofon.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

- Jeszcze kilka lat temu Łódź plasowała się obok takich miast jak Lublin czy Szczecin, dziś coraz częściej porównuje się ją pod względem rynku mieszkaniowego do takich aglomeracji jak Kraków czy Poznań. Według raportu firmy doradczej JLL przygotowanego wspólnie z łódzkim magistratem, w pierwszym półroczu 2019 roku w mieście tym sprzedanych zostało więcej mieszkań niż w całym 2016 roku. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Inicjatywy władz lokalnych, rozwój infrastruktury, programy rewitalizacji i promocji miasta przyczyniły się do rozwoju lokalnego rynku pracy, co wpłynęło pozytywnie na popyt na mieszkania. Należy przy tym dodać, że Łódź pozostaje wciąż atrakcyjnym miastem pod względem cen lokali na rynku pierwotnym, co stanowi istotny argument w przypadku zakupów nowych mieszkań, także w celach inwestycyjnych. – dodaje Nikodem Iskra.

Projekt nieruchomościowy Murapol Nowa Przędzalnia powstaje na terenie dawnej fabryki włókienniczej Allarta i Rousseau produkującej na przełomie XIX i XX wieku przędzę czesankową. Po dawnym zakładzie pozostała zabytkowa wieża fabryczna, która po rewitalizacji będzie stanowić walor estetyczny osiedla oraz budynki kotłowni i blacharni, które zostaną odrestaurowane i zaadaptowane na lokale usługowo-handlowe. Budynki mieszkalne osiedla realizowanego przez Grupę Murapol – poprzez wprowadzenie elementów ceglanej elewacji - będą swoją architekturą nawiązywały do historycznej zabudowy. Docelowo inwestycja obejmie 8 etapów, w których powstanie 18 budynków dla 5,4 tys. mieszkańców. Dotychczas, w ramach pierwszych trzech etapów, do sprzedaży trafiło 8 budynków projektu, z czego dwa pierwsze uzyskały już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Realizowane przy ul. Wróblewskiego osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem łodzian.  

Grupa Murapol obecna jest na łódzkim rynku mieszkaniowym od 2015 roku, w tym czasie realizuje trzy projekty deweloperskie: Murapol Widzew przy al. Piłsudskiego, zakończony i w całości skomercjalizowany, Murapol Nowa Przędzalnia oraz najnowszą inwestycję Murapol Apartamenty Piłsudskiego, w której do oferty trafiło 260 mieszkań zaprojektowanych w dwóch budynkach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.