Łódzka oferta Murapolu powiększona o 320 nowych lokali mieszkalnych
W ramach „projektu1000” do sprzedaży trafiły mieszkania czwartego etapu inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia, powstającej w Łodzi przy ul. Wróblewskiego, na terenie byłej przędzalni wełny czesankowej. Wszystkie lokale komercjalizowane w ramach tego etapu wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy oraz opcję smart home pozwalającą, m.in. na zdalne sterowanie mediami w mieszkaniach.
Kilka dni temu Grupa Murapol postawiła do dyspozycji klientów równocześnie ponad tysiąc mieszkań w siedmiu inwestycjach w całej Polsce. „Projekt1000” to trzecia tak duża paczka mieszkań wprowadzona przez dewelopera na rynek jednego dnia.
W czterech 7-kondygnacyjnych budynkach kolejnego etapu inwestycji zaplanowane zostały lokale w najpopularniejszych układach i metrażach, od 25 do 56 mkw. W puli mieszkań znajdują się kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Dla poszukujących większych metraży przewidziana została możliwość łączenia mieszkań. Wszystkie lokale na parterze wyposażone zostaną w ogródki zapewniające dodatkową przestrzeń do wypoczynku, a mieszkania na wyższych kondygnacjach w komfortowe balkony. Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach inwestycji zaplanowano miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych oraz na terenie wokół budynków.
Wprowadzone do sprzedaży lokale mieszkalne zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze w mieszkaniu przed smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami i bakteriami, zapewniając jednocześnie doskonałą przepuszczalność powietrza. Wykorzystana do budowy filtrów specjalna membrana z nanowłókien zatrzymuje nawet najmniejsze stałe i ciekłe cząsteczki. Klienci będą mieli również możliwość zamontowania w zakupionych mieszkaniach systemu Murapol Appartme, umożliwiającego zdalne sterowanie za pomocą smartfonu oraz tabletu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą, a także urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania. Poza powyższymi rozwiązaniami, zastosowany w budynkach Home Management System obejmie także monitoring wizyjny klatek schodowych, hali garażowych, części wspólnych osiedla oraz wideodomofon.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.
- Jeszcze kilka lat temu Łódź plasowała się obok takich miast jak Lublin czy Szczecin, dziś coraz częściej porównuje się ją pod względem rynku mieszkaniowego do takich aglomeracji jak Kraków czy Poznań. Według raportu firmy doradczej JLL przygotowanego wspólnie z łódzkim magistratem, w pierwszym półroczu 2019 roku w mieście tym sprzedanych zostało więcej mieszkań niż w całym 2016 roku. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Inicjatywy władz lokalnych, rozwój infrastruktury, programy rewitalizacji i promocji miasta przyczyniły się do rozwoju lokalnego rynku pracy, co wpłynęło pozytywnie na popyt na mieszkania. Należy przy tym dodać, że Łódź pozostaje wciąż atrakcyjnym miastem pod względem cen lokali na rynku pierwotnym, co stanowi istotny argument w przypadku zakupów nowych mieszkań, także w celach inwestycyjnych. – dodaje Nikodem Iskra.
Projekt nieruchomościowy Murapol Nowa Przędzalnia powstaje na terenie dawnej fabryki włókienniczej Allarta i Rousseau produkującej na przełomie XIX i XX wieku przędzę czesankową. Po dawnym zakładzie pozostała zabytkowa wieża fabryczna, która po rewitalizacji będzie stanowić walor estetyczny osiedla oraz budynki kotłowni i blacharni, które zostaną odrestaurowane i zaadaptowane na lokale usługowo-handlowe. Budynki mieszkalne osiedla realizowanego przez Grupę Murapol – poprzez wprowadzenie elementów ceglanej elewacji - będą swoją architekturą nawiązywały do historycznej zabudowy. Docelowo inwestycja obejmie 8 etapów, w których powstanie 18 budynków dla 5,4 tys. mieszkańców. Dotychczas, w ramach pierwszych trzech etapów, do sprzedaży trafiło 8 budynków projektu, z czego dwa pierwsze uzyskały już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Realizowane przy ul. Wróblewskiego osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem łodzian.
Grupa Murapol obecna jest na łódzkim rynku mieszkaniowym od 2015 roku, w tym czasie realizuje trzy projekty deweloperskie: Murapol Widzew przy al. Piłsudskiego, zakończony i w całości skomercjalizowany, Murapol Nowa Przędzalnia oraz najnowszą inwestycję Murapol Apartamenty Piłsudskiego, w której do oferty trafiło 260 mieszkań zaprojektowanych w dwóch budynkach.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.