Komunikaty PR

OKAM KONTYNUUJE WSPÓŁPRACĘ Z UNIBEP POLSKA I FINETECH CONSTRUCTION

2022-03-23  |  14:00
Biuro prasowe

W ramach umowy podpisanej w dn. 22 marca 2022 roku z OKAM, firma UNIBEP Polska, jako Generalny Wykonawca, wybuduje nowe obiekty w Etapie D i E inwestycji BOHEMA – Strefa Praga, a także wykona rewitalizację historycznego budynku Zarządu Fabryki. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w II kwartale bieżącego roku, a ich zakończenie w III kwartale 2024 roku. FineTech Construction kontynuuje również jako Generalny Wykonawca rozpoczętą pod koniec ubiegłego roku rewitalizację 5 budynków historycznych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Szwedzka, w ramach Etapu E. 

Jako kontynuacja inwestycji na warszawskiej Pradze Północ powstaną cztery nowe budynki mieszkalne (B2, B3, C2, C3) oraz obiekt biurowy (E). Wszystkie będą posiadać na parterze część usługowo-handlową. Przeprowadzona zostanie także rewitalizacyjna historycznego budynku Zarządu Fabryki, który przeznaczony będzie w znacznym stopniu na powierzchnię biurową – zostanie on nadbudowany o jedną kondygnację i rozbudowany o dwa skrzydła boczne, a zdobić je będzie nowoczesna szklana elewacja. Łącznie w nowych budynkach wybudowanych przez UNIBEP zostanie 181 mieszkań oraz podziemny kilkukondygnacyjny parking z 530 miejscami postojowymi. 

- Podpisanie kontraktu z UNIBEP Polska na realizację nowych budynków w Etapach D i E to dla nas tak naprawdę kontynuacja współpracy. W ramach inwestycji BOHEMA – Stefa Praga, działamy od dłuższego czasu przy Etapie A i C. Ta faza prac jest dla nas wyjątkowa przede wszystkim dlatego, że stoimy przed wyzwaniem umiejętnego wtopienia zabudowań w zastaną tkankę miejską, ale także dlatego, że realizując Etapy D i E zamkniemy część projektu od strony metra. Mamy nadzieję, że dobra dotychczasowa współpraca z naszym wykonawcą zostanie utrzymana, a przyszli mieszkańcy nie tylko Pragi, ale i całej Warszawy docenią nasze starania w utrzymaniu historycznego charakteru zabudowań w tej części stolicy - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.  

Nowo budowana część Etapu D i E BOHEMY – Strefy Praga obfitować będzie w ciekawe rozwiązania architektoniczne. Zaprojektowany między budynkami pasaż spacerowy poprowadzi mieszkańców i odwiedzających do głównego placu znajdującego się przy Kominie – to centrum życia towarzyskiego. Wszyscy będą mogli korzystać z bogatej oferty gastronomicznej – restauracji z ogródkami w części usługowej, ale przede wszystkim z dziedzińca ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną.  

Rozpoczęcie prac związanych z realizacją nowych budynków w Etapach D i E planowane jest w II kwartale, a ich zakończenie na III kwartał 2024 roku.  

Z końcem ubiegłego roku FineTech Construction rozpoczęła również, w ramach Etapu E, rewitalizację 5 budynków zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, przy zbiegu ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej. Są to zabudowania historyczne m.in. po dawnej fabryce kosmetyków - Budynek Produkcyjny, Magazyn Centralny, Wieża, Pudełkarnia i Budynek Elektryka. Prace rewitalizacyjne zostały rozpoczęte w IV kwartale 2021 roku na mocy pierwotnego pozwolenia, do którego OKAM Capital otrzymał niedawno pozwolenie zamienne, co umożliwia kontynuowanie rozpoczętych działań. Termin zakończenia prac przewidziany jest w IV kwartale 2023 roku. Docelowo w ramach tej powierzchni powstanie 190 wyjątkowych na skalę stolicy loftów. Będą to unikalne mieszkania z zachowaną warstwą historyczną, w budynkach 2-, 3- i 4-kondygnacyjnych. Część parterowa zostanie przeznaczona na lokale handlowe i usługowe, również z poszanowaniem zastanej architektury. 

Stawiając kolejne nowe budynki mieszkalne oraz rewitalizując budynki historyczne, z wyłączeniem Warzelni, OKAM sfinalizuje inwestycję BOHEMA - Strefa Praga od strony Metra Szwedzka. Inwestycja będzie łączyć przeszłość i historyczne dziedzictwo z nowoczesnością, tworząc nową jakość życia w tej części Warszawy. 

Inwestycja BOHEMA – Strefa Praga nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nabywców. Ok. 600 mieszkań już trafiło w ręce przyszłych mieszkańców w ramach wcześniejszych Etapów A i C inwestycji.  W ramach Etapu A w 2021 r. oddano do użytku 303 mieszkania. Z kolei Etap C to blisko 280 lokali mieszkaniowych, które trafią do nabywców w drugiej połowie bieżącego roku.   

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.