OKAM podpisał umowę na finansowanie warszawskiej inwestycji CITYFLOW
OKAM, deweloper z ponad 19-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, zawarł umowę z PKO Bankiem Polskim. Jej przedmiotem jest finansowanie realizacji pierwszego etapu inwestycji CITYFLOW przy Redutowej w Warszawie. W ramach I fazy projektu powstanie ponad 300 mieszkań, a całą inwestycję charakteryzować będzie szereg udogodnień i rozwiązań prośrodowiskowych. Zakończenie projektu przewidziane jest na I kwartał 2025 roku.
- Uzyskanie finansowania to ważny krok w realizacji naszej kolejnej warszawskiej inwestycji - CITYFLOW. Duże zainteresowanie klientów i sprzedaż około 40 proc. mieszkań w ramach I etapu - przełożyły się na pozytywną decyzję PKO Banku Polskiego i świadczą o potencjale projektu. W rozwijającej się części Woli stworzymy wielofunkcyjną przestrzeń do życia. Dostarczy ona mieszkańcom liczne eko-rozwiązania i udogodnienia ze strefami przeznaczonymi do aktywności. W projekcie blisko 40 proc. - tj. około 1,5 ha działki - stanowi powierzchnię biologicznie czynną. Wyróżnikiem inwestycji są rozległe tereny zielone, znajdzie się na nich m.in. ogród warzywny, zaciszna enklawa z leżakami czy hamakami, a także amfiteatr do organizacji wydarzeń. Lokalizacja zapewni mieszkańcom łatwy dostęp do centrum miasta, przy jednoczesnej możliwości odpoczynku na łonie natury - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Jak z kolei wskazuje Joanna Ławniczak, CFO OKAM Capital: - To największa umowa kredytowa w historii OKAM. Potwierdza ona nasze doświadczenie, rzetelność i gwarancję realizacji projektu, a także fakt, że jesteśmy sprawdzonym i pewnym partnerem, również dla instytucji finansowych. Jednocześnie serdecznie dziękujemy całemu zespołowi PKO Banku Polskiego odpowiedzialnemu za transakcję za profesjonalną współpracę, ogromne zaangażowanie i pełne zrozumienie potrzeb OKAM. Wojciech Kołakowski, Senior Lawyer, Real Estate & Commercial Law w OKAM, który odpowiadał za prawną stronę transakcji, dodaje: - Umowa kredytowa z PKO Bankiem Polskim stanowi gwarancję płynnego finansowania projektu CITYFLOW, a co za tym idzie bezpieczeństwa inwestycji naszych Klientów.
Projekt OKAM realizowany jest na postindustrialnym terenie zlokalizowanym na Woli przy ul. Redutowej 7, 7a, 7b, 7c. W ramach I etapu powstaną 333 mieszkania w dwóch budynkach, które liczyć będą maksymalnie 9 kondygnacji naziemnych (w zabudowie kaskadowej od 6 do 9 kondygnacji) i 2 podziemne. Do dyspozycji klientów I etapu przekazanych zostanie ponad 390 miejsc parkingowych, również z możliwością późniejszego podłączenia pod ładowanie pojazdów elektrycznych, a także stanowiska dla jednośladów, boksy garażowe oraz komórki lokatorskie. Łącznie na całą inwestycję CITYFLOW składać się będą cztery budynki z 749 lokalami, zrealizowane w dwóch etapach.
W ofercie dewelopera znajdują się mieszkania o zróżnicowanej powierzchni - od 29 do 193 mkw. Do wybranych lokali na ostatnich piętrach przynależeć będą tarasy, dla pozostałych przewidziano balkony czy ogródki.
Inwestycja zostanie wpisana w istniejące tereny zielone na Woli, a jej teren wewnętrzny zajmą wewnętrzne dziedzińce z roślinnością. Projekt zakłada stworzenie unikalnej przestrzeni do życia, ze strefą aktywności, street workoutu, relaksu i spotkań. Miłośników życia w zgodzie z naturą ucieszą tereny zielone, ogródek warzywny, zaciszna oaza z leżakami i hamakami, amfiteatr oraz plac z mgłą wodną.
Zgodnie z Nową Polityką Jakości OKAM, w trosce o środowisko naturalne i polepszenie standardów życia mieszkańców, CITYFLOW charakteryzować będą liczne eko-rozwiązania. Znajdą się wśród nich m.in.: oczyszczacze powietrza i podzlewowe filtry do wody w każdym mieszkaniu, system inteligentnego domu, bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, stacja do serwisu jednośladów, a także układ automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową.
Istotnym aspektem inwestycji jest jej lokalizacja w dzielnicy Wola, blisko Wolskiego Centrum Biznesu zlokalizowanego przy Rondzie Daszyńskiego. Atutem jest rozwinięta komunikacja miejska, w tym metro z niedaleko położoną stacją Księcia Janusza.
Generalnym Wykonawcą I etapu jest firma Unibep, zaś zaprojektowanie powierzono pracowni Dedeco.
Prace budowlane realizowane są zgodnie z założeniami. Realizacja I fazy przewidziana jest na I kwartał 2025 r. Sprzedaż mieszkań sięga na ten moment 40%.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.