Komunikaty PR

OKAM ROZBUDOWUJE INWESTYCJĘ BOHEMA - STREFA PRAGA   

2022-03-02  |  10:00
Biuro prasowe

Pozwolenie na budowę wydane zostało dla Etapów D i E inwestycji BOHEMA – Strefa Praga:  nowych budynków mieszkalno-usługowych i biurowych, które zbudowane zostaną od podstaw. OKAM otrzymał także prawomocne pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznego kompleksu w ramach Etapów D i E inwestycji składających się z budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni, Budynku Elektryka a także rewitalizacji Budynku Zarządu Fabryki. W części rewitalizowanej powstaną lokale mieszkaniowe / lofty w 100-letnich przestrzeniach, a także atrakcyjne powierzchnie komercyjne. W ten sposób OKAM zamknie całość projektu BOHEMA - Strefa Praga od strony metra Szwedzka.    

- Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę nowych budynków w kolejnych etapach naszej sztandarowej warszawskiej inwestycji oraz prawomocnego pozwolenia zamiennego dotyczącego rewitalizacji zabytkowych budynków, to dla nas kolejny krok naprzód. Otwiera nam drogę do dalszej realizacji tego wyjątkowego, ze względu na swój historyczny charakter, projektu, jakim jest BOHEMA - Strefa Praga. Liczymy, że we współpracy z partnerami uda się sprawnie zrealizować tę część przedsięwzięcia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych Etapów A, B i C. Dzięki budowie nowych obiektów i rewitalizacji przestrzeni historycznych domkniemy praktycznie całą inwestycję od strony Metra Szwedzka. Mamy nadzieję, że to, co zaoferujemy Klientom, spotka się z dużym zainteresowaniem, zapewniając im oczekiwany komfort życia. Ta część BOHEMY będzie naprawdę wyjątkowa - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM.   

Pozwolenia wydano dla działki o powierzchni 1,76 ha. W ramach tej części inwestycji zaplanowano wybudowanie 371 mieszkań oraz podziemnego parkingu z 530 miejscami postojowymi. W części budynków znajdzie się również przestrzeń komercyjna.  

W ramach etapu D i E powstaną cztery całkowicie nowe, budowane od podstaw budynki mieszkalne (B2, B3, C2, C3) oraz biurowy (E), wszystkie z częścią parterową przeznaczoną na handel i usługi. Przeprowadzona zostanie również rewitalizacja budynku Zarządu Fabryki, który zostanie zintegrowany z nowoczesnym budynkiem D – obiekt w większości posiadać będzie funkcję biurową. W etapie E również w wyniku rewitalizacji zabudowań historycznych: budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni oraz Budynku Elektryka, powstanie ok. 200 loftów a także przestrzeń komercyjna na poziomie parteru. 

BOHEMA - Strefa Praga to wyjątkowy projekt, który wyróżnia się na urbanistycznej mapie Warszawy. Jego kluczowym atutem jest mariaż nowoczesnego designu nowo powstających zabudowań z industrialnym charakterem istniejącej już zabudowy. Stąd lokale mieszkalne, handlowo-usługowe i biurowe umiejscowione w ponad 100-letnich budynkach, utrzymane będą w industrialnej stylistyce. W oryginalnym budynku Produkcyjnym i Magazynie Centralnym liczącym ponad wiek, powstaną unikatowe na skalę stolicy lofty - o wysokości do 3,60 m. Poddany rewitalizacji Budynek Zarządu Fabryki z dobudowanymi szklanymi skrzydłami bocznymi przeznaczony zostanie na biura.   

Niewątpliwy walor stanowić będzie zamknięty dziedziniec ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną, który znajdzie się pomiędzy nowo wybudowanymi budynkami mieszkalnymi. Część lokali usługowych idealnie nadaje się pod restauracje z ogródkami, a pomiędzy budynkami zaplanowano pasaż spacerowy z lokalami z przeznaczeniem pod sklepy i punkty usługowe. Pasaż będzie prowadził do głównego placu znajdującego się przy Kominie - centralnego miejsca rekreacji i rozrywki dla mieszkańców oraz usługobiorców. Całości dopełni starannie zaprojektowana zieleń łącząca zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie nowe i historyczne budynki. Wyjątkowym udogodnieniem będzie możliwość bezpośredniego przejścia z Metra Szwedzka do wnętrza BOHEMY przez Budynek Produkcyjny.    

Rozpoczęcie realizacji Etapów D i E kompleksu BOHEMA planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale roku, a zakończenie na III kwartał 2024 roku. Rewitalizując budynki historyczne oraz stawiając nowoczesne zabudowania mieszkaniowe i usługowo-handlowo-biurowe, OKAM sfinalizuje inwestycję BOHEMA - Strefa Praga od strony Metra.  

OKAM odnotował sukces w stuprocentowej sprzedaży mieszkań w ramach Etapu A, a także jest na końcówce sprzedaży mieszkań w etapie C. Łącznie do nabywców trafiło ok. 580 lokali. W ramach etapu A – 303 mieszkania (oddane do użytkowania w 2021 roku), zaś z etapu C - ok. 280 mieszkań (zostaną oddane do użytkowania w IV kwartale 2022 roku). 

   

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.