OKAM z atrakcyjną ofertą powierzchni komercyjnej do wynajęcia na Żeraniu
Na terenie działki na warszawskim Żeraniu, OKAM zorganizował spotkanie dla agentów komercyjnych, podczas którego przedstawił ofertę najmu istniejącej powierzchni komercyjnej. Na 62 ha terenów zakupionych przez dewelopera w 2021 r., znajdują się atrakcyjne powierzchnie do wynajęcia. Wśród nich przestrzenie biurowe, magazynowe i produkcyjne, place i miejsca na reklamę, a także na organizację różnego rodzaju wydarzeń.
Na terenie zlokalizowanym przy ul. Jagiellońskiej 88 do wynajęcia przez firmy czy organizacje są m.in. przestrzenie biurowe, o metrażach od 20 do 1.000 mkw. Dostępne są również hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw, a także utwardzane place, powierzchnie reklamowe oraz obiekty i pomieszczenia z przeznaczeniem na eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe. Na dzień dzisiejszy do wynajęcia znajduje się ok. 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej oraz ok. 65.000 mkw przestrzeni magazynowych a także ok. 27.000 mkw. powierzchni otwartej w postaci placów. OKAM oferuje elastyczny okres najmu w ramach umów. Teren posiada też rozbudowane parkingi do wykorzystania przez najemców.
Całkowita powierzchnia w projekcie to łącznie 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej oraz 170.000 mkw przestrzeni magazynowych a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów.
W tym momencie dysponujemy na Żeraniu zabudowaniami oraz przestrzeniami, które chcemy zagospodarować i wynająć. Odpowiednie przygotowanie i wieloetapowa realizacja inwestycji, którą docelowo mamy w planach na tym terenie, to kwestia najbliższych kilkunastu lat. Dziś oferujemy kolejnym firmom i podmiotom z różnych branż atrakcyjną przestrzeń i wielofunkcyjną infrastrukturę, które - jesteśmy przekonani - spełnią ich oczekiwania - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Członek Zarządu OKAM Capital. W celu przedstawienia szczegółów oferty OKAM zorganizował 19 maja spotkanie dla agentów komercyjnych.
Teren na Żeraniu charakteryzuje bliskość centrum miasta - zarówno autem, jak i komunikacją miejską, a także bezpośredni dostęp do trasy S8. Przystanki autobusowe i tramwajowe, a także ścieżki rowerowe zlokalizowane są w odległości ok. 250 m od wjazdu na kompleks.
Obecnie na tym terenie działalność prowadzą firmy transportowe i produkcyjne. Nie tak dawno do grona najemców dołączyła Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, która zajmuje powierzchnię biurową o wielkości ponad 640 mkw. oraz plac o powierzchni 2.000 mkw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.