Komunikaty PR

Olivia Business Centre znika z rynku

2022-05-11  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Olivia Business Centre znika z rynku

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84io4jav_iKaulmUabBg?e=98FaDx autor Marcin Kasperski 

Olivia od lat konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę funkcji przyjaznych mieszkańcom Trójmiasta i turystom regularnie wprowadzając kolejne usługi na swoim obszarze. Na jej terenie działa ogólnodostępny ogród botaniczny, cieszący się olbrzymią popularnością taras widokowy na wysokości 130 metrów nad ziemią oraz 8 restauracji, centrum medyczne i apteka. Teraz jej pozabiznesowy charakter zostanie podkreślony również w nazwie, która od maja 2022 roku brzmi Olivia Centre, a uzupełnia ją hasło „More than business”, czyli „Więcej, niż biznes”.

Olivia Centre z wszystkimi swoimi udogodnieniami w coraz większym stopniu staje się ważną częścią Gdańska. Przez lata swojego rozwoju tylko na jej terenie utworzonych zostało 12 tysięcy miejsc pracy, do czego należy dodać pracowników firm kooperantów. Na jej terenie znajdują się biura ponad 200 firm, wśród których są największe światowe korporacje jak Amazon, Bayer, Nike czy Epam, średnie firmy z kilkunastu branży, ale także małe i mikroprzedsiębiorstwa, skupione głównie w coworkingu O4. Polityka rozwoju Olivii obejmuje stopniowe wprowadzanie kolejnych udogodnień, które powodują, że miejsce to staje się coraz modniejszą lokalizacją, w której przyjemnie jest spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi nie tylko w tygodniu, ale również w weekendy. Co ważne, konsekwentnie wdrażany w życie plan różnicowania funkcji dostępnych na jej terenie pozwala określić Olivia Centre jako miejsce nie tylko do prowadzenia biznesu i do pracy, ale również rekreacji, rozrywki i integracji. 

W 2020 roku otwarcie tarasu widokowego na 32 p. Olivii Star zostało wyróżnione nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego jako wydarzenie roku. Status miejsca spotkań i pozazawodowych interakcji potwierdzają również koncerty w centrum eventowym, znajdującym się na 34 piętrze tego budynku. Na scenie Olivii Star wystąpiły już takie gwiazdy jak Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i wiele innych. W Olivii funkcjonują ponadto aktywne kluby rozwoju pasji (żeglarstwo, nordic walking, piłka nożna, siatkówka, fotografia) oraz chór, skupiający pracowników firm mających tam biura oraz mieszkańców Trójmiasta, nie związanych zawodowo z Olivią.

Olivia od samego początku stawiała na integrację z miastem oraz na rozwój żywej i aktywnej społeczności – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre ds. public relations. Chcemy, aby każdy czuł się tutaj mile widziany. Z pewnością oddanie do użytku Olivii Garden, tarasu widokowego i restauracji na najwyższych piętrach Olivii Star stanowiło kroki milowe w uatrakcyjnieniu naszej przestrzeni, ale zapewniamy, że na co dzień wiele osób odnajdzie tutaj ciekawe propozycje, pozwalające poczuć się jak u siebie. Hasło „More than business” również podkreśla, że społeczność pracowników firm z Olivii to zbiór wspaniałych ludzi, którzy łączą swoje siły i kompetencje, aby rozwijać zainteresowania. To także grupa społeczników, którzy aktywnie włączają się w szereg szlachetnych i pożytecznych inicjatyw. W czasie pandemii sami zainicjowali zbiórkę komputerów dla dzieci zagrożonych wykluczeniem cyfrowym w okresie nauki zdalnej. Od lat organizują akcję Kropelka Energii, która w zeszłym miesiącu odbyła się już po raz 47. Żywo włączyli się także w prowadzoną w Olivii zbiórkę darów dla Ukraińców. W sezonie nasze patio żyje aktywnymi wydarzeniami: organizowane są koncerty, strefy chill out-u i inne liczne atrakcje.

Olivia Centre jest ponadto aktywnym i zaangażowanym sąsiadem dla lokalnej społeczności. Od 3 lat organizuje Oliwski Budżet Sąsiedzki, w ramach którego wspiera i finansuje ważne dla mieszkańców dzielnicy inicjatywy, współpracuje z oliwską Szkołą Podstawową nr 35 przy organizacji jej wydarzeń i inicjatyw, a w czasie pandemii Covid-19 sfinansowała wyżywienie dla pracowników szpitali, sprzęt medyczny i odzież ochronną, a także dwa centrum diagnostyki, które postawione zostały przy szpitalu na gdańskiej Zaspie i przy kampusie Uniwersytetu Gdańskiego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.