One Click LCA przekazało grant organizacjom, w tym PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Z okazji uczczenia 20-lecia istnienia, One Click LCA, twórca wiodącej na świecie platformy do oceny cyklu życia i generowania środowiskowych deklaracji produktowych (EPD) dla branży budowlanej, przekazało 50 000 euro 11 organizacjom z całego świata. Wybrano je ze względu na ich sumienną pracę na rzecz zeroemisyjnej przyszłości. Wśród nich wyróżniono Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jako jedyną organizację w naszym kraju.
One Click LCA stworzyło wiodące na świecie oprogramowanie do oceny cyklu życia i generowania środowiskowych deklaracji produktowych (EPD) dla branży budowlanej. Badania przeprowadzone przez ekspertów One Click LCA wykazały, że jedną z głównych barier na drodze do zeroemisyjnej przyszłości jest brak świadomości w sektorze budowlanym.
Stąd, z okazji 20-lecia powstania, One Click LCA przekazała grant 50 000 euro wybranym 11 organizacjom z całego świata, które pracują nad pokonaniem tej bariery, prowadząc aktywności na rzecz zeroemisyjnej przyszłości. Tego typu dodatkowe finansowanie skutecznie pomoże im pójść jeszcze dalej, wspierając prowadzone inicjatywy.
- Alliance for Sustainable Building Products ASBP (Wielka Brytania)
- Irish Green Building Council (Irlandia)
- Lithuanian Green Building Council (Litwa)
- Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polska)
- SEI - Structural Engineering Institute (USA)
- Singapore Green Building Council (Singapur)
- Association pour le Développement du Batiment Bas Carbone (Association BBCA) (Francja)
- Chile Green Building Council (Chile)
- London Energy Transformation Initiative (LETI) (Wielka Brytania)
- Architects Climate Action Network or ACAN (Wielka Brytania)
- UK Architects Declare (Wielka Brytania)
W gronie ngo znalazło się Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jako jedyna organizacja z Polski.
PLGBC współpracuje z One Click LCA. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że nasze projekty, zaangażowanie na rzecz współpracy w skutecznej walce ze zmianami klimatu i dekarbonizacji zostały dostrzeżone.
Więcej: https://www.oneclicklca.com/20th-birthday/?utm_source=linkedin&utm_medium=post
#construction #zerocarbon #racetozero #sustainability #lifecycleassessment #embodiedcarbon
#builtenvironment #climateemergency
One Click LCA
One Click LCA jest wiodącym oprogramowaniem do oceny cyklu życia i generowania środowiskowych deklaracji produktowych (EPD) dla branży budowlanej.
Narzędzie to pomaga w dekarbonizacji projektów budowlanych i infrastrukturalnych, tworzeniu produktowych EPD, benchmarkingu niskoemisyjnych produktów i projektów oraz tworzeniu korporacyjnych raportów emisji gazów cieplarnianych.
Jest używane w ponad 130 krajach, zawiera największą na świecie bazę danych sektora budowlanego i wspiera ponad 60 standardów i certyfikacji.
https://www.oneclicklca.com/
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
· powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
· stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
· podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
· zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.