Komunikaty PR

Osiedle Kościuszki przy Parku Śląskim w Chorzowie: II etap sprzedaży rozpoczęty

2022-03-09  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

J.W. Construction buduje w centrum Chorzowa, w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego, wyjątkowe osiedle. Ogólnopolski deweloper ma na swoim koncie ponad 32,8 tys. lokali wybudowanych w całym kraju, a ponad 630 w Katowicach.

 

- Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach. Generalny Wykonawca PORR S.A., rozpoczął budowę w czerwcu 2021. Dzięki łagodnej zimie oba etapy prowadzone są równolegle, a prace wyprzedzają harmonogram o kilka miesięcy. Dwa sześciokondygnacyjne budynki, mieszczące 110 mieszkań, trafiły do sprzedaży w ubiegłym roku, dzisiaj do oferty dołączyły dwa kameralne - dwu- i pięciopiętrowy o łącznej liczbie 41 lokali - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

 

W II etapie sprzedaży jest 41 mieszkań o podwyższonym standardzie, w bardzo ładnej, zielonej części osiedla. Mieszkańcy będą tu mieli komfortowe warunki, bo w obu budynkach są windy i od 3 do 6 mieszkań na piętrze. Lokale na parterze mają ogródki, największy z nich ma prawie 120 m kw. powierzchni, a pozostałe duże balkony. W hali garażowej w obu budynkach jest 55 miejsc na samochody, a dodatkowo mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 19 miejsc parkingowych na zewnątrz.

 

Osiedle jest bardzo ładnie położone, w samym centrum, a zarazem blisko Parku Śląskiego – doskonałego miejsca do wypoczynku i uprawiania sportu. Obok znajduje się szkoła podstawowa, nie brakuje sklepów, salonów usługowych, restauracji. W pobliżu jest teatr, Stadion Śląski, Park Rozrywki Legendia i Planetarium Śląskie.

 

Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Aglomeracji. W wyniku wielu przedsięwzięć proekologicznych, podjętych przez władze miejskie, miasto otrzymało „Zielony Czek” i tytuł „Gmina przyjazna dla czystego powietrza”. Wyróżnienia te przyznał miastu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej doceniając niemal 30 lat starań Chorzowa o poprawę jakości powietrza. Atutem miasta jest również jego usytuowanie na przecięciu wielu szlaków komunikacyjnych i bliskość portu lotniczego.

 

Za mieszkanie w Osiedlu Kościuszki trzeba zapłacić od 7650 za metr kw. W drugim etapie inwestycji powstaną cztery budynki i łącznie 156 mieszkań o powierzchni od 25,75 do 82,65 m kw., w garażach będzie 316 miejsc postojowych, a na parkingu naziemnym – 70. Za projekt odpowiada pracownia Moska i Rachuba, architekci z Katowic. 

 

Ceny mieszkań w Chorzowie wzrosły od początku roku o ponad 5 proc., o ponad 10 proc. rok do roku a według analityków należy spodziewać się dalszych wzrostów.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.