Osiedle Mała Praga w pełni ukończone
Develia otrzymała pozwolenie na użytkowanie ostatniego, piątego etapu Małej Pragi. W inwestycji zrealizowanej przy ulicy Chrzanowskiego 4 w Warszawie rozpoczęły się przekazania mieszkań. W sumie deweloper wybudował w ramach osiedla blisko 800 lokali.
W skład V etapu Małej Pragi wchodzi 46 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach od 30 do 108 metrów kwadratowych z balkonami, tarasami lub ogródkami oraz 2 lokale usługowe. Wszystkie nieruchomości zostały już sprzedane.
Mieszkańcy mają do dyspozycji podziemną halę garażową z komórkami lokatorskimi oraz atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych. Części wspólne zaprojektowano tak, aby stanowiły miejsce spotkań i rekreacji dla wszystkich pokoleń. Osiedle jest zamknięte i posiada kontrolę dostępu. Na parterze, od strony ul. Przeworskiej, działają lokale usługowe.
Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja na Grochowie, w sąsiedztwie Ronda Wiatraczna, zaledwie 6 km od warszawskiej Rotundy. W okolicy znajdują się trzy parki - Obwodu Praga Armii Krajowej, Polińskiego oraz Skaryszewski. Miłośnicy aktywnego trybu życia mogą korzystać także z pobliskich boisk i hali sportowej Siennicka. Nie brakuje tutaj również sklepów, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia.
Dzielnica Praga Południe jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta i gwarantuje szybki dojazd do węzła Marsa i Trasy Siekierkowskiej. W przyszłości, w zasięgu 10-minutowego spaceru od osiedla, zostanie oddana do użytku stacja Mińska III linii metra.
– Projekt Mała Praga możemy uznać za w pełni ukończony, udało nam się sprzedać wszystkie oferowane lokale, jesteśmy w trakcie przekazywania mieszkań w ramach ostatniego etapu. Inwestycja jest dobrze wkomponowana w bogatą infrastrukturę lokalną, dzięki czemu mieszkańcy mogą załatwić większość codziennych spraw bez konieczności przemieszczania się do innych dzielnic. Grochowski Kamionek to jedna z najszybciej rozwijających się lokalizacji mieszkaniowych w stolicy – wierzymy w jej przyszłość i dlatego, oprócz Małej Pragi, zrealizowaliśmy tu również projekt Mały Grochów. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Alei Praskich, jednej z największych inwestycji w historii naszej firmy. Będzie to zielone, przyjazne osiedle, certyfikowane w międzynarodowym systemie BREEAM – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.