Osiedle Przy Jeziorach. Gwarancja wygody i spokoju.
Dom czy mieszkanie? Mieszkanie czy dom? Rodziny poszukujące własnego miejsca do życia, bardzo często zadają sobie to pytanie. Coraz częściej wygrywa dom z ogrodem, szczególnie, jeśli nabywcy pragną zagwarantować sobie wygodę i spokój. Zyskanie tak cennych wartości jest możliwe, kiedy postawimy na większą przestrzeń, w dobrej lokalizacji. – Z takim zamysłem tworzymy Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Przestronne mieszkanie z tarasem lub ogródkiem, szczególnie z oferty dewelopera, często znajduje się na nowych osiedlach blisko pełnej infrastruktury, w tym komunikacji miejskiej. Dwa kroki obok inwestycji jest przystanek tramwajowy lub autobusowy, za rogiem sklep, szkoła, czy przedszkole dla najmłodszych. Wspólnota mieszkańców i administracja zadbają o każdy detal, a więc zapewniają komfort na co dzień. Budownictwo wielorodzinne to mnóstwo konkretnych zalet, jednakże rodziny z dziećmi poszukują „czegoś więcej”. – W tym kontekście warto wspomnieć po prostu o większej przestrzeni, zarówno tej mieszkalnej w ramach lokalu, jak i w otoczeniu samej inwestycji. Poczucie wygody przekłada się bowiem na nasz nastrój każdego dnia, a nawet zdrowie. Warto spojrzeć na rynek nieruchomości szerzej i odnaleźć miejsce docelowe, z uwzględnieniem potrzeb każdego domownika – tłumaczy Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Wygoda w aranżacji i użytkowaniu
Aktualnie deweloper realizuje Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu. W obrębie administracyjnym Kiekrza powstają domy dwulokalowe w zabudowie bliźniaczej, z dużymi ogrodami. Lokalizacja wyróżnia się bardzo dogodnym dostępem do aż trzech jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego i Strzeszyńskiego. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy, które obejmują odpowiednio: cztery lub pięć pokoi. Na piętrze lokalu zaprojektowano m.in. dwie sypialnie i łazienkę. Na parterze oprócz salonu i kuchni będzie dodatkowo: pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdej kondygnacji, a także dodatkowe pomieszczenia oraz rozwiązania projektowe z myślą o przyszłych mieszkańcach. W sypialni na parterze znajduje się wnęka, którą można zagospodarować jako osobną, dużą garderobę. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, przystosowane do tego, by pełniło funkcję pralni oraz suszarni. W tej samej kondygnacji zaplanowano osobną, dodatkową garderobę. Dom w zabudowie bliźniaczej to większa przestrzeń, co oznacza wprost większą wygodę.
– Stworzyliśmy ofertę w taki sposób, by nabywca mógł wykorzystać wszystkie możliwości aranżacyjne według własnych upodobań. Dzięki temu uzyska wygodę w użytkowaniu domu, co jest bardzo ważne – podkreśla Tomasz Pietrzyński.
Ważne są również miejsca postojowe przed każdym lokalem oraz opcje dodatkowe, np. rolety zewnętrzne, instalacja pod kominek, instalacja alarmowa z osprzętem, ogrzewanie podłogowe, rozwiązania inteligentnego domu. Ponadto deweloper udostępnia w ofercie dodatkowe wyposażenie otoczenia domu i ogrodu, jak np. wiata garażowa.
Dom to najczęściej miejsce docelowe
Wszystkie wymienione udogodnienia docenią w szczególności rodziny z dziećmi, ponieważ domowników jest więcej, a każdy może czuć komfort. – Budowane przez nas domy w pełni odpowiadają na potrzeby mieszkaniowe tej grupy klientów. Lokal bliźniaczy o powierzchni ponad 100 mkw., z dużym ogrodem to najczęściej miejsce docelowe – wyjaśnia nasz rozmówca. Nabywcy czują, że podjęli właściwą decyzję nie tylko wtedy, gdy projekt każdej kondygnacji mieszkalnej dopracowano w każdym detalu. Ważne jest to wszystko, co znajduje się w bezpośrednim otoczeniu inwestycji. Rzecz jasna, wybierając lokal bliźniaczy na kameralnym osiedlu, nie będziemy mieć tak wielu sąsiadów, jak w budownictwie wielorodzinnym, ale to w żadnym stopniu nie wyklucza poczucia bezpieczeństwa. – Osiedle Przy Jeziorach jest w pełni ogrodzone, a autem można wjechać tylko przez bramę z kontrolą dostępu. W I etapie inwestycji, już oddanym do użytku, powstała pełna infrastruktura, jak chociażby oświetlenie, czy drogi wewnątrzosiedlowe. W takim otoczeniu mieszka się przyjemniej, zwłaszcza, że zapewnia ciszę, spokój i prywatność – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Aktualnie trwają prace związane z II etapem inwestycji, gdzie finalnie powstanie 8 domów w zabudowie bliźniaczej, z 16 lokalami mieszkalnymi. Zaawansowanie prac na budowie jest duże i niedługo odbędą się pierwsze odbiory. Kolejne domy będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Jednocześnie trwa sprzedaż domów z etapu III, gdzie pierwsi nabywcy zarezerwowali swoje lokale.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.