Osiedle Przy Jeziorach. Gwarancja wygody i spokoju.
Dom czy mieszkanie? Mieszkanie czy dom? Rodziny poszukujące własnego miejsca do życia, bardzo często zadają sobie to pytanie. Coraz częściej wygrywa dom z ogrodem, szczególnie, jeśli nabywcy pragną zagwarantować sobie wygodę i spokój. Zyskanie tak cennych wartości jest możliwe, kiedy postawimy na większą przestrzeń, w dobrej lokalizacji. – Z takim zamysłem tworzymy Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Przestronne mieszkanie z tarasem lub ogródkiem, szczególnie z oferty dewelopera, często znajduje się na nowych osiedlach blisko pełnej infrastruktury, w tym komunikacji miejskiej. Dwa kroki obok inwestycji jest przystanek tramwajowy lub autobusowy, za rogiem sklep, szkoła, czy przedszkole dla najmłodszych. Wspólnota mieszkańców i administracja zadbają o każdy detal, a więc zapewniają komfort na co dzień. Budownictwo wielorodzinne to mnóstwo konkretnych zalet, jednakże rodziny z dziećmi poszukują „czegoś więcej”. – W tym kontekście warto wspomnieć po prostu o większej przestrzeni, zarówno tej mieszkalnej w ramach lokalu, jak i w otoczeniu samej inwestycji. Poczucie wygody przekłada się bowiem na nasz nastrój każdego dnia, a nawet zdrowie. Warto spojrzeć na rynek nieruchomości szerzej i odnaleźć miejsce docelowe, z uwzględnieniem potrzeb każdego domownika – tłumaczy Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Wygoda w aranżacji i użytkowaniu
Aktualnie deweloper realizuje Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu. W obrębie administracyjnym Kiekrza powstają domy dwulokalowe w zabudowie bliźniaczej, z dużymi ogrodami. Lokalizacja wyróżnia się bardzo dogodnym dostępem do aż trzech jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego i Strzeszyńskiego. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy, które obejmują odpowiednio: cztery lub pięć pokoi. Na piętrze lokalu zaprojektowano m.in. dwie sypialnie i łazienkę. Na parterze oprócz salonu i kuchni będzie dodatkowo: pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdej kondygnacji, a także dodatkowe pomieszczenia oraz rozwiązania projektowe z myślą o przyszłych mieszkańcach. W sypialni na parterze znajduje się wnęka, którą można zagospodarować jako osobną, dużą garderobę. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, przystosowane do tego, by pełniło funkcję pralni oraz suszarni. W tej samej kondygnacji zaplanowano osobną, dodatkową garderobę. Dom w zabudowie bliźniaczej to większa przestrzeń, co oznacza wprost większą wygodę.
– Stworzyliśmy ofertę w taki sposób, by nabywca mógł wykorzystać wszystkie możliwości aranżacyjne według własnych upodobań. Dzięki temu uzyska wygodę w użytkowaniu domu, co jest bardzo ważne – podkreśla Tomasz Pietrzyński.
Ważne są również miejsca postojowe przed każdym lokalem oraz opcje dodatkowe, np. rolety zewnętrzne, instalacja pod kominek, instalacja alarmowa z osprzętem, ogrzewanie podłogowe, rozwiązania inteligentnego domu. Ponadto deweloper udostępnia w ofercie dodatkowe wyposażenie otoczenia domu i ogrodu, jak np. wiata garażowa.
Dom to najczęściej miejsce docelowe
Wszystkie wymienione udogodnienia docenią w szczególności rodziny z dziećmi, ponieważ domowników jest więcej, a każdy może czuć komfort. – Budowane przez nas domy w pełni odpowiadają na potrzeby mieszkaniowe tej grupy klientów. Lokal bliźniaczy o powierzchni ponad 100 mkw., z dużym ogrodem to najczęściej miejsce docelowe – wyjaśnia nasz rozmówca. Nabywcy czują, że podjęli właściwą decyzję nie tylko wtedy, gdy projekt każdej kondygnacji mieszkalnej dopracowano w każdym detalu. Ważne jest to wszystko, co znajduje się w bezpośrednim otoczeniu inwestycji. Rzecz jasna, wybierając lokal bliźniaczy na kameralnym osiedlu, nie będziemy mieć tak wielu sąsiadów, jak w budownictwie wielorodzinnym, ale to w żadnym stopniu nie wyklucza poczucia bezpieczeństwa. – Osiedle Przy Jeziorach jest w pełni ogrodzone, a autem można wjechać tylko przez bramę z kontrolą dostępu. W I etapie inwestycji, już oddanym do użytku, powstała pełna infrastruktura, jak chociażby oświetlenie, czy drogi wewnątrzosiedlowe. W takim otoczeniu mieszka się przyjemniej, zwłaszcza, że zapewnia ciszę, spokój i prywatność – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Aktualnie trwają prace związane z II etapem inwestycji, gdzie finalnie powstanie 8 domów w zabudowie bliźniaczej, z 16 lokalami mieszkalnymi. Zaawansowanie prac na budowie jest duże i niedługo odbędą się pierwsze odbiory. Kolejne domy będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Jednocześnie trwa sprzedaż domów z etapu III, gdzie pierwsi nabywcy zarezerwowali swoje lokale.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.