Osiedle Przy Jeziorach z kolejnymi domami

Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu regularnie powiększa się Osiedle Przy Jeziorach, realizowane przez dewelopera More Place. Inwestycja składa się z domów w zabudowie bliźniaczej, każdy lokal jest dwupoziomowy, ma powierzchnię ponad 100 mkw., a ponadto znajduje się na dużej działce, dającej gwarancję zielonego ogrodu. II etap osiedla prawie ukończono, a jednocześnie trwają prace w III części inwestycji.
Osiedle Przy Jeziorach zostało tak zaprojektowane, że wzdłuż ulicy Golęczewskiej, po prawej stronie od wjazdu, znajdują się budynki z dwóch pierwszych etapów. - W tej części inwestycji powstało 14 domów, czyli 28 lokali bliźniaczych. Ostatnie cztery budynki, począwszy od numerów 22A i 22B są w zasadzie gotowe. Pracownikom budowlanym zostały ostatnie zadania wewnątrz lokali oraz w otoczeniu – tłumaczy Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Jednocześnie przedstawiciel dewelopera informuje o realizowanym III etapie Osiedla Przy Jeziorach, naprzeciwko pierwszego i drugiego. - Budynki nr 25 i 27 mają gotowe elewacje, pokrycie dachowe i wstawione okna, natomiast w budynkach nr 21 i 23, trwają prace elewacyjne, a dachy są gotowe. W dwóch kolejnych domach trwa docieplanie i montaż więźby dachowej. W kolejnym budynku dwulokalowym wykonywane są prace murarskie na parterze, a w jeszcze kolejnym zostały wylane fundamenty. Podsumowując, w III etapie realizujemy pięć domów dwulokalowych, każdy lokal o powierzchni ponad 100 mkw. – wyjaśnia Tomasz Pietrzyński.
Cała inwestycja będzie liczyć 28 domów bliźniaczych, czyli łącznie 56 odrębnych lokali. Każdy z nich znajduje się na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Przyszli nabywcy mogą wybrać nie tylko konkretny metraż działki (i ogrodu), ale także układ pomieszczeń - z czterema oraz pięcioma pokojami. – Proponujemy naszym klientom klasyczny podział przestrzeni mieszkalnej. Parter to salon, kuchnia, łazienka, ale też dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. To zależy od tego, jakie potrzeby mają nabywcy i jaką decyzję podejmą, ponieważ te dwa projekty różnią się ceną nieznacznie. Z kolei na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę. Dodatkowe pomieszczenia, jak garderoba, czy pralnia z suszarnią to udogodnienia charakterystyczne dla domów z naszej inwestycji. Klienci, którzy zamieszkali na osiedlu, wspominają, że taka przestrzeń znacznie ułatwia życie i codzienne funkcjonowanie – podkreśla przedstawiciel firmy More Place.
Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.