Komunikaty PR

Ostatnie mieszkania na Rodzinnych Podolanach w budowie

2021-08-25  |  14:00
Biuro prasowe

Na poznańskiej inwestycji Rodzinne Podolany widoczne są kolejne postępy. Przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstają kolejne domy i mieszkania w zabudowie szeregowej. Duża część osiedla została oddana do użytku. Aktualnie trwa realizacja ostatnich mieszkań i domów.

 

Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. W szeregach C i F niemal wszystkie elewacje zewnętrzne są gotowe, razem z ozdobną cegłą klinkierową, zamontowano w całości pokrycie dachowe. Pozostały do wykonania ostatnie prace, w tym postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, na których postawiono lokale. Finalnie w szeregu F powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami, natomiast w szeregu C, 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – Aktualnie wykonywane zadania na inwestycji są czasochłonne, ale wpływają na estetykę każdego z budynków. Ich wykonanie zgodnie z najwyższymi standardami jest priorytetem, a każdą inwestycję traktujemy jak wizytówkę naszej pracy. Jako deweloper, tworzymy portfolio udanych projektów, dzięki czemu zyskujemy renomę na rynku – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments.

Ponadto wykonywane są prace murarskie w szeregach H i I. W pierwszym z nich budowlańcy postawili ściany parteru, a w połowie lokali również ściany piętra. Natomiast w szeregu I zostały wylane fundamenty i są gotowe pierwsze mury parteru. W ramach tych dwóch szeregów powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. – Nasza inwestycja rozwija się bardzo regularnie, a już za kilka tygodni nastąpią odbiory w szeregu F. Wszystkie lokale w tej części osiedla znalazły swoich nabywców. W budynkach H i I, klucze będziemy przekazywać nabywcom w 2023 roku. Na terenie osiedla zostanie wykonany plac zabaw. Wówczas zakończy się też cały projekt – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.

Osiedle Rodzinne Podolany od momentu premiery w 2019 roku, cieszy się popularnością i zamieszkały tutaj 74 rodziny. Inwestycja wyróżnia się niską zabudową, spokojnym sąsiedztwem, a także dogodną lokalizacją. Ul. Heleny Rzepeckiej znajduje się dość blisko Galerii Podolany, gdzie mieszkańcy mogą załatwić wiele podstawowych spraw, czy zrobić zakupy. Obok sąsiedniej ulicy Strzeszyńskiej biegnie nowa ścieżka rowerowa, którą można dojechać aż na Strzeszyn lub do Suchego Lasu. Z Podolan jest blisko do centrum Poznania, gdzie dotrzemy autobusem lub autem w kwadrans. Ponadto planowana jest realizacja inwestycji miejskiej – linii tramwajowej na Podolany.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.