Panattoni buduje dla TEDi 87 000 m kw. BTS’a w zachodniopomorskim
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną ogromną inwestycją dla branży handlowej. Deweloper realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 m kw. w Stargardzie, w północno-zachodniej Polsce. Z inwestycji skorzysta TEDi – niemiecka sieć detaliczna obejmująca 2500 sklepów w Europie. Budowa zakończy się w październiku br. i pozwoli na wsparcie dalszego rozwoju marki w kraju, gdzie w 2021 roku firma podwoiła liczbę placówek. Region Szczecina dziś dysponuje ok. 1 mln m kw. powierzchni przemysłowych, a jego potencjał rośnie wraz z rozwojem portfolio Panattoni. Deweloper dostarczył tu już ponad 300 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i stale ją zwiększa.
TEDi rozwija się z Panattoni. Deweloper realizuje obiekt BTS, z którego skorzysta niemiecka sieć dyskontów TEDi. Inwestycja powstaje w Stargardzie i osiągnie aż 87 300 m kw. Przedsiębiorstwo posiada w Europie ponad 2500. W 2021 r. firma podwoiła liczbę swoich placówek w Polsce – do 137 – a w 2022 r. zamierza przekroczyć 200. W realizacji planu strategiczną rolę ma odegrać budowany przez Panattoni obiekt. Lokalizacja w Stargardzie pomoże również w intensywniejszej ekspansji firmy w zachodniej części Polski. W nowym obiekcie magazynowany będzie pełen zakres produktów sprzedawanych w sklepach TEDi: produkty codziennego użytku, artykuły kosmetyczne, drogeryjne i gospodarstwa domowego, karma dla zwierząt oraz akcesoria dekoracyjne, prezentowe i biurowe.
„Kolejny przedstawiciel branży handlowej na etapie intensywnego rozwoju polega na Panattoni, a wybór stargardzkiej lokalizacji, niedaleko realizowanego Panattoni Park Stargard, potwierdza ogromny potencjał Pomorza Zachodniego. – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni i dodaje – „Cieszy nas również że obiekt, z którego skorzysta TEDi, posiada rozbudowany segment biurowy. Po raz kolejny potwierdza się, że nieruchomości przemysłowe doskonale sprawdzają się również jako siedziby różnych działów administracyjnych przedsiębiorstw.
Powierzchnia biurowa w realizacji dla TEDi wyniesie 4000 m kw. Deweloper przygotuje ją zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM. Zadba m.in. o odpowiednie oświetlenie, w tym zwiększony dostęp światła dziennego, m.in. dzięki oknom panoramicznym. Ponadto pomieszczenia zostaną przebadane przez wykwalifikowanego akustyka. Powstanie również zielony krajobraz biurowy, a pracownicy będą mogli skorzystać z ławek wykonanych z materiałów ekologicznych w strefie relaksu przylegającej do budynku. Deweloper dostarczy również wiaty dla rowerów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto cały obiekt zostanie wyposażony w rozwiązania z zakresu energooszczędności – m.in. kompleksowe olicznikowanie, czy pomiar mediów z podziałem na poszczególne instalacje – a także redukcji zużycia wody – m.in. wodooszczędna armatura łazienkowa.
Pomorze Zachodnie z niesłabnącym potencjałem. Region Szczecina, który jeszcze parę lat temu był jednym z wschodzących rynków na logistycznej mapie Polski, dziś dysponuje ok. 1 mln m kw. powierzchni przemysłowych i ogromnym potencjałem lokowania międzynarodowych działalności. Z Zachodniego Pomorza wiele firm – szczególnie e-commerce’owych – obsługuje swoją działalność zarówno w krajach Europy Zachodniej – jak np. w Niemczech, czy Holandii – jak i w Skandynawii. Potencjał regionu rośnie wraz z budowaną powierzchnią klasy A, a tej ponad 300 000 m kw. dostarczyło Panattoni, które obecnie realizuje również Panattoni Park Stargard.
Sąsiad z międzynarodowym potencjałem. Inwestycja dla firmy TEDi znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Panattoni Park Stargard – jednej z największych realizacji dewelopera w regionie. Kompleks budowany w strategicznej lokalizacji, dostarcza najemcom doskonałą platformę do międzynarodowej działalności. Znajduje się zaledwie 34 km od autostrady A6, stanowiącej kontynuację niemieckiej autostrady A11 i tworzącej z nią połączenie Szczecin–Berlin w ciągu międzynarodowego szlaku drogowego E28 do Rosji (Kaliningrad), na Litwę i Białoruś. Pod stolicą województwa zachodniopomorskiego A6 jest też częścią drogi ekspresowej S3, która biegnie wzdłuż zachodniej granicy Polski od portów morskich Szczecin-Świnoujście do granicy z Czechami na południu. Trasa stanowi część międzynarodowego korytarza E65, łączącego Szwecję z Południem Europy. W niewielkiej odległości od Stargardu znajduje się też trasa S10 łącząca zespół portów morskich z aglomeracją warszawską (583 km). Niedaleko planowanego parku znajduje się także lotnisko Szczecin-Goleniów. Od centrum stolicy województwa park dzieli 45 km.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.