Panattoni buduje kolejny park w Bydgoszczy – 20 500 m kw. zajmie BAS
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, buduje czwarty już park w Bydgoszczy. Nowy kompleks będzie składał się docelowo z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 110 000 m kw. Jeden z nich w całości zajmie Belma Accessories Systems, polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding.
Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 000 m kw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m kw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu - o powierzchni ok. 30 000 m kw. - ruszy wkrótce.
Bydgoszcz rośnie na magazynach. To już kolejna inwestycja Panattoni w rejonie Bydgoszczy. Do tej porydeweloper stworzył tu – w ramach parków i obiektów typu BTS – ponad 265 000 m kw. powierzchni dystrybucyjno-magazynowych. - „Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych. Położona jest w połowie drogi między portami w Gdańsku a węzłem logistycznym w Łodzi. Leży też na ważnym szlaku z Warszawy do Szczecina (droga S10) oraz w bezpośredniej bliskości drogi S5, która połączy Bydgoszcz z Olsztynem i autostradą A1 oraz Poznaniem i Wrocławiem z drugiej strony. Bydgoszcz zyskuje nie tylko na rozbudowie dróg i autostrad, ale także sprzyjają jej warunki demograficzne. Obszar bydgosko-toruński zamieszkuje 2 mln osób, co znacznie ułatwia pozyskanie pracowników” – wyjaśnia Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni.
Te właśnie atuty Bydgoszczy od dawna docenia jeden z pierwszych najemców parku - firma BAS. W przygotowywanym dla niej budynku część magazynowa zajmie 12 000 m kw. Blisko 7 000 m kw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1 600 m kw. na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.
- "Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych" – wyjaśnia Piotr Ślużyński Prezes Belma Accessories Systems.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.