Panattoni dostarczy we Wrocławiu fabrykę urządzeń medycznych
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, otwiera drzwi globalnemu dostawcy technologii dla ortodoncji i stomatologii odtwórczej na rynku EMEA. Developer wybuduje pierwszy w Europie zakład produkcyjny firmy - inwestycja o powierzchni ok. 40 000 m kw. powstanie we Wrocławiu i zostanie otwarta już w styczniu 2022 roku. Dzięki niej zatrudnienie znajdzie aż 2500 osób. Fabryka powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację LEED na poziomie Gold.
Europo, uśmiech! Panattoni po raz kolejny otwiera drzwi do nowych rynków globalnemu przedsiębiorstwu, któremu dostarczy zakład produkcyjny we Wrocławiu i będzie to pierwsza fabryka firmy w Europie. Obiekt pozwoli obsłużyć region EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) i dotrzeć do nawet 150 mln potencjalnych klientów. Panattoni zrealizuje fabrykę o powierzchni 40 000 m kw., z czego 20 000 m kw. zajmie rozbudowana strefa produkcyjna. Ponadto inwestor skorzysta z tzw. clean roomu, czyli pomieszczenia o ściśle kontrolowanych parametrach środowiskowych. W zakładzie firma będzie produkować przede wszystkim aparaty ortodontyczne, a nowa fabryka pozwoli dostarczyć na kolejne rynki przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D. Dolnośląska fabryka zostanie otwarta już w styczniu 2022 r., a zatrudnienie znajdzie w niej docelowo aż 2500 osób.
Realizację komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni: -„To dla nas ogromna nobilitacja, że kolejne globalne przedsiębiorstwo podejmując tak ważny krok w rozwoju stawia na współpracę z Panattoni. Nasza pozycja lidera w dostarczonej powierzchni przemysłowej, potwierdzona przez ostatni ranking PropertyEU procentuje, a doświadczenie, nabywane z kolejnymi zaawansowanymi realizacjami, okazuje się kluczowe dla partnerów z drugiego końca świata – ze Stanów Zjednoczonych, czy m.in. Chin”. I dodaje: -„Inwestycja cieszy ogromnie także ze względu na jej wpływ na region, postrzeganie Polski na świecie i przede wszystkim lokalny rynek pracy. Ponadto będzie stanowiła wzór zrównoważonego budownictwa. To po raz kolejny potwierdza, że Panattoni dostarcza obiekty istotne zarówno dla rozwoju lokalnych rynków, jak i całej branży nieruchomości”.
Zielone źródło zaawansowanych technologii. Inwestycja przejdzie certyfikację w amerykańskim systemie LEED - na poziomie Gold. W obiekcie planowane są systemy pozwalające na znaczny odzysk ciepła oraz wody, a także wyraźnie ograniczające zużycie energii. Ponadto dzięki zastosowanym technologiom uda się ograniczyć zużycie CO2. Deweloper zadba również o komfort pracowników przez zwiększony dopływ światła oraz odpowiednią akustykę obiektu. Na terenie inwestycji powstaną zielone strefy relaksu, a użytkownicy budynku skorzystają także z infrastruktury dla rowerzystów, czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Zakład produkcyjny powstanie w formule BTO w magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławia, czyli dzielnicy Psie Pole. Zainteresowanie stolicą Dolnego Śląska nie dziwi. W rankingu Global Cities of The Future zajęła najwyższe miejsce wśród polskich miast i jednocześnie pierwsze miejsce na świecie w kategorii małych i średnich miast. Wrocław, dzięki strategicznej lokalizacji, zapewni firmie wygodne połączenie z takimi ośrodkami jak Warszawa, Berlin i Praga. Położenie obiektu pozwoli na szybki dojazd do trasy S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica Wrocławia), a także łatwe dotarcie do centrum Wrocławia (15-minut jazdy samochodem) i międzynarodowego lotniska (odległość 30-minut). Ponadto w pobliżu obiektu znajdują się przystanki autobusowe oraz PKP, co stanowić będzie istotne udogodnienie dla licznego personelu fabryki.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.