Panattoni nabyło grunt na Śląsku – ok. 70 000 m kw. City Logistics Katowice
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 m kw. ruszy jeszcze w tym roku.
City Logistics Katowice składać się będzie z 4 obiektów o łącznej powierzchni 70 000 m kw., z czego komponent biurowy wyniesie ok. 5 000 m kw. W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 6 785 i 21 359 m kw. Park powstanie na 14,4-hektarowej działce w północno-wschodniej części Katowic. Do centrum miasta jest stąd zaledwie 3,5 km, co znacznie usprawni potencjalnym najemcom działania w ramach logistyki miejskiej, a ich pracownikom ułatwi dojazd.
Lokalizacja - City Logistics Katowice znajdzie się tuż przy drodze krajowej nr 86, w odległości zaledwie 5 km (10 min) od węzła Murckowska autostrady A4 (biegnącej przez południową Polskę od granicy z Niemcami po Ukrainę) i ok 15 min od autostrady A1, łączącej północ kraju z południem. W bliskim zasięgu parku znajdą się także 3 lotniska międzynarodowe – Pyrzowice (29 km - 27 min), Kraków (50 min) oraz Ostrawa (60 min).
„Parki miejskie są przede wszystkim odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów wymagających szybkiej realizacji zamówień internetowych w związku z rozwojem e-commerce” i dodaje „Wolnych terenów pod zabudowę magazynową w obrębie miast jest coraz mniej, stąd rosnącym zainteresowaniem cieszą się grunty wymagające rekultywacji i inwestycje typu brownfield. Dzięki nim zdegradowane tereny poprzemysłowe zostają przywrócone do stanu zdatnego dla kolejnych użytkowników do ponownego wykorzystania, tak jak w przypadku działki pod City Logistics Katowice” – tłumaczy Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.
Inwestycja typu brownfield. Położona przy ul. Miedzianej parcela znajduje się w historycznym obszarze górniczym i hutniczym. Zadaniem developera będzie jej oczyszczenie poprzez remediację ok. 2 000 m3 gleby Koszt procesu wyniesie ok € 330 000 (ok. 1,4 mln PLN).
Panattoni ma na swoim koncie coraz więcej inwestycji typu brownfield. Przykładowo dla koncernu Lear Corporation deweloper stworzył obiekt o powierzchni 30 492 m kw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy, czy przebudował fabrykę dla firmy K-Flex Polska. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa struktura dedykowana badaniom środowiskowym, odpowiedzialna za realizację strategii dewelopera rewitalizacji zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.