Panattoni nabyło grunt na Śląsku – ok. 70 000 m kw. City Logistics Katowice
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 m kw. ruszy jeszcze w tym roku.
City Logistics Katowice składać się będzie z 4 obiektów o łącznej powierzchni 70 000 m kw., z czego komponent biurowy wyniesie ok. 5 000 m kw. W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 6 785 i 21 359 m kw. Park powstanie na 14,4-hektarowej działce w północno-wschodniej części Katowic. Do centrum miasta jest stąd zaledwie 3,5 km, co znacznie usprawni potencjalnym najemcom działania w ramach logistyki miejskiej, a ich pracownikom ułatwi dojazd.
Lokalizacja - City Logistics Katowice znajdzie się tuż przy drodze krajowej nr 86, w odległości zaledwie 5 km (10 min) od węzła Murckowska autostrady A4 (biegnącej przez południową Polskę od granicy z Niemcami po Ukrainę) i ok 15 min od autostrady A1, łączącej północ kraju z południem. W bliskim zasięgu parku znajdą się także 3 lotniska międzynarodowe – Pyrzowice (29 km - 27 min), Kraków (50 min) oraz Ostrawa (60 min).
„Parki miejskie są przede wszystkim odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów wymagających szybkiej realizacji zamówień internetowych w związku z rozwojem e-commerce” i dodaje „Wolnych terenów pod zabudowę magazynową w obrębie miast jest coraz mniej, stąd rosnącym zainteresowaniem cieszą się grunty wymagające rekultywacji i inwestycje typu brownfield. Dzięki nim zdegradowane tereny poprzemysłowe zostają przywrócone do stanu zdatnego dla kolejnych użytkowników do ponownego wykorzystania, tak jak w przypadku działki pod City Logistics Katowice” – tłumaczy Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.
Inwestycja typu brownfield. Położona przy ul. Miedzianej parcela znajduje się w historycznym obszarze górniczym i hutniczym. Zadaniem developera będzie jej oczyszczenie poprzez remediację ok. 2 000 m3 gleby Koszt procesu wyniesie ok € 330 000 (ok. 1,4 mln PLN).
Panattoni ma na swoim koncie coraz więcej inwestycji typu brownfield. Przykładowo dla koncernu Lear Corporation deweloper stworzył obiekt o powierzchni 30 492 m kw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy, czy przebudował fabrykę dla firmy K-Flex Polska. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa struktura dedykowana badaniom środowiskowym, odpowiedzialna za realizację strategii dewelopera rewitalizacji zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.