Panattoni otwiera nowoczesne centrum dystrybucyjne firmy Action w Bieruniu
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o oficjalnym otwarciu nowego centrum logistycznego firmy Action w Bieruniu koło Tych. Obiekt o powierzchni 60 800 m kw. powstał jako BTS i został wybudowany w rekordowym czasie. Inwestycja przeszła certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Excellent” i wśród polskich obiektów tej kategorii zdobyła najwyższą jak dotąd notę na tym poziomie, bo aż 77,1 proc. W obiekcie docelowo pracę znajdzie około 200 osób.
Akcja z Action. Oficjalne otwarcie budynku odbyło się 9 lutego 2022 r. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Bierunia, a także partnerzy oraz pracownicy Action. Wybudowany przez Panattoni obiekt pełni rolę nowego centrum dystrybucyjno-logistycznego firmy Action, międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych, wywodzącej się z Holandii. W ofercie Action znajdują się produkty z 14 kategorii, m.in.: artykuły wyposażenia wnętrz, sportowe i biurowe, moda czy środki czystości lub narzędzia. W ciągu niespełna pięciu lat firma zbudowała ogólnopolską sieć 176 sklepów.
- Szybki rozwój sieci Action wymagał dodatkowego zaplecza dystrybucyjnego. Ponieważ od lat specjalizujemy się w najbardziej skomplikowanych realizacjach BTS, takie wsparcie mogliśmy zapewnić, także pod kątem lokalizacji. Ponadto budowę rozpoczęliśmy w lutym ub. roku, a już pod koniec września obiekt był gotowy - komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni,
– Nowo otwarte centrum dystrybucyjne Action w Bieruniu to ważny element błyskawicznego rozwoju sieci w Polsce i wstęp do dalszej ekspansji. Inwestycja znacząco usprawni nasze procesy logistyczne w Polsce, już dziś zaopatruje 90 sklepów na terenie kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panattoni. Deweloper nie tylko dotrzymał terminu budowy, ale też wykazał się dużą elastycznością w podejściu do stosowanych rozwiązań i wymagań, by przygotować powierzchnię do prowadzonych tam działań – mówi Sławomir Nitek, Dyrektor Generalny Action Polska.
Z ponad 60 000 m kw., aż 58 200 przeznaczono na magazyn a 2 500 m kw. zajęły biura i pomieszczenia socjalne. Budynek został przy tym zaprojektowany tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować ją do specyficznych wymagań klienta. Szyte na miarę rozwiązania obejmują m.in. żelbetonową antresolę, strefę składowania ADR, dwa wydzielone magazyny materiałów niebezpiecznych wraz z dedykowaną im strefą dostaw, wyposażoną w suwnicę powierzchnię do ładowania baterii dla 108 wózków paletowych, prasokontenery przeznaczone do odzyskiwania folii oraz specjalne pomieszczenie z prasą do odzyskiwanych kartonów.
Zielony rekord. Panattoni nie tylko spełniło wysokie wymagania Action co do powierzchni i lokalizacji, ale również w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obiekt uzyskał certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent i to z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce – 77,1 proc. To przede wszystkim zasługa zielonych rozwiązań w zakresie wody (w tym jej retencjonowania i rozsączania na terenie inwestycji), energii (m.in. zastosowanie paneli fotowoltaicznych), użytych materiałów czy recyklingu odpadów na poziomie 100 proc.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.