Panattoni otwiera nowoczesne centrum dystrybucyjne firmy Action w Bieruniu
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o oficjalnym otwarciu nowego centrum logistycznego firmy Action w Bieruniu koło Tych. Obiekt o powierzchni 60 800 m kw. powstał jako BTS i został wybudowany w rekordowym czasie. Inwestycja przeszła certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Excellent” i wśród polskich obiektów tej kategorii zdobyła najwyższą jak dotąd notę na tym poziomie, bo aż 77,1 proc. W obiekcie docelowo pracę znajdzie około 200 osób.
Akcja z Action. Oficjalne otwarcie budynku odbyło się 9 lutego 2022 r. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Bierunia, a także partnerzy oraz pracownicy Action. Wybudowany przez Panattoni obiekt pełni rolę nowego centrum dystrybucyjno-logistycznego firmy Action, międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych, wywodzącej się z Holandii. W ofercie Action znajdują się produkty z 14 kategorii, m.in.: artykuły wyposażenia wnętrz, sportowe i biurowe, moda czy środki czystości lub narzędzia. W ciągu niespełna pięciu lat firma zbudowała ogólnopolską sieć 176 sklepów.
- Szybki rozwój sieci Action wymagał dodatkowego zaplecza dystrybucyjnego. Ponieważ od lat specjalizujemy się w najbardziej skomplikowanych realizacjach BTS, takie wsparcie mogliśmy zapewnić, także pod kątem lokalizacji. Ponadto budowę rozpoczęliśmy w lutym ub. roku, a już pod koniec września obiekt był gotowy - komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni,
– Nowo otwarte centrum dystrybucyjne Action w Bieruniu to ważny element błyskawicznego rozwoju sieci w Polsce i wstęp do dalszej ekspansji. Inwestycja znacząco usprawni nasze procesy logistyczne w Polsce, już dziś zaopatruje 90 sklepów na terenie kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panattoni. Deweloper nie tylko dotrzymał terminu budowy, ale też wykazał się dużą elastycznością w podejściu do stosowanych rozwiązań i wymagań, by przygotować powierzchnię do prowadzonych tam działań – mówi Sławomir Nitek, Dyrektor Generalny Action Polska.
Z ponad 60 000 m kw., aż 58 200 przeznaczono na magazyn a 2 500 m kw. zajęły biura i pomieszczenia socjalne. Budynek został przy tym zaprojektowany tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować ją do specyficznych wymagań klienta. Szyte na miarę rozwiązania obejmują m.in. żelbetonową antresolę, strefę składowania ADR, dwa wydzielone magazyny materiałów niebezpiecznych wraz z dedykowaną im strefą dostaw, wyposażoną w suwnicę powierzchnię do ładowania baterii dla 108 wózków paletowych, prasokontenery przeznaczone do odzyskiwania folii oraz specjalne pomieszczenie z prasą do odzyskiwanych kartonów.
Zielony rekord. Panattoni nie tylko spełniło wysokie wymagania Action co do powierzchni i lokalizacji, ale również w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obiekt uzyskał certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent i to z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce – 77,1 proc. To przede wszystkim zasługa zielonych rozwiązań w zakresie wody (w tym jej retencjonowania i rozsączania na terenie inwestycji), energii (m.in. zastosowanie paneli fotowoltaicznych), użytych materiałów czy recyklingu odpadów na poziomie 100 proc.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.