Panattoni po raz czwarty dla K-Flex w Uniejowie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, zrealizuje kolejną inwestycję dla K-FLEX, wiodącego producenta materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. Przy fabryce firmy koło Uniejowa deweloper dobuduje obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 9 300 m kw. Inwestycja ruszy w połowie 2020 roku.
K-FLEX Polska to oddział włoskiej firmy L'ISOLANTE K-FLEX - producenta systemów izolacyjnych dla potrzeb instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych, wodociągowych, CO, CWU oraz obiektów budowlanych i przemysłowych. Do istniejącego już obiektu firmy w Wieleninie koło Uniejowa - liczącego ponad 50 000 m kw. - dobudowany zostanie nowoczesny magazyn o łącznej powierzchni ponad 9 300 m kw., z czego niewielką część zajmą pomieszczenia gospodarcze i socjalno-biurowe (1.6 proc). Obiekt będzie podzielony na dwie części: wyższą (15 m netto wysokości) o powierzchni 2 936 m kw. oraz niższą (blisko 11 m wysokości netto) o powierzchni 6 160 m kw. Obie części hali początkowo pełnić będą funkcje magazynowe, większa zostanie jednak w trakcie budowy przystosowana do prowadzenia produkcji w przyszłości. Zwiększony zostanie w niej dostęp światła dziennego do 12,5% powierzchni dachu oraz doświetlenie światłem sztucznym do 350 luksów. Budowa hali ruszy w połowie tego roku, jej oddanie planowane jest na styczeń 2021 roku.
„To już czwarty projekt realizowany przez Panattoni dla K-FLEX” – mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni. „Współpracę rozpoczęliśmy w 2014 roku od modernizacji i rozbudowy istniejącego kompleksu przemysłowego w poduniejowskim Wieleniniena potrzeby K-FLEX. Było to zarówno ciekawe, jak i ambitne wyzwanie. Kolejne realizacje dla tej firmy świadczą o tym, że spełniamy jej oczekiwania w zakresie samej inwestycji, technologii i rzetelności wykonania oraz terminowości”.
Potwierdza to Bartłomiej Gröbner z K-FLEX Polska: „Finalny efekt pracy z Panattoni zawsze spełniał nasze oczekiwania, stąd kontynuacja naszych relacji. Cenimy zwłaszcza to, że Panattoni zawsze było otwarte na nasze oczekiwania oraz gwarantowało szybkie prace - zarówno na etapie projektowym, jak i budowlanym - przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm i standardów. Cieszę się, że możemy ponownie współpracować z tym deweloperem, bo daje on rękojmię bezpieczeństwa i profesjonalizmu podejmowanych działań.”
Nowa hala zlokalizowana będzie w kompleksie K-FLEX w Wieleninie-Kolonii, tuż przy drodze wojewódzkiej 473, ok. 7 km od węzła autostrady A2 i niespełna 8 km od centrum Uniejowa.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.