Komunikaty PR

Panattoni wchodzi na rynek francuski

2021-09-07  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, kontynuuje ekspansję na rynku europejskim i otwiera biuro w Paryżu. Salvi Cals objął stanowisko Managing Directora francuskiego oddziału.

Panattoni rozszerza swoją obecność w Europie. Po udanych przedsięwzięciach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polsce, Hiszpanii, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji, Panattoni zdecydowało się na ekspansję na kolejny rynek. Najnowszym kierunkiem jest Francja - dynamiczny i strategiczny dla inwestorów rynek, na którym zapotrzebowanie klientów końcowych jest wysokie. W pierwszej połowie 2021 r. popyt na francuskie nieruchomości logistyczne wyniósł 1,7 mln m2*. "Francja stanowi istotny rynek dla naszych klientów. Położona w sercu Europy Zachodniej, jest bramą do wielu krajów europejskich, w których już jesteśmy obecni, jak również do rynków, na których chcemy się rozwijać. Usługi oferowane przez porty, lotniska i infrastrukturę drogową są kluczowym wyróżnikiem tego kraju - wyjaśnia Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Panattoni Europe.

"Nasi klienci działają na wielu rynkach europejskich. Na każdym z nich chcemy zaoferować im jak najlepsze warunki, dostarczając najwyższej klasy platformy logistyczne i powierzchnie produkcyjne" - podkreśla Robert Dobrzycki. Siła i potencjał rynku francuskiego to główne powody tej ekspansji: "Podobnie jak w innych krajach europejskich, globalna pandemia nie miała negatywnego wpływu na popyt na magazyny. Odporność 3PL i detalistów, a także nowe trendy konsumenckie, w szczególności szybki rozwój e-commerce, dały nam pozytywne sygnały, których potrzebujemy, aby już teraz rozpocząć budowę doświadczonego zespołu profesjonalistów we Francji" - dodaje.

Francuskim oddziałem Panattoni pokieruje Salvi Cals, który został mianowany Managing Directorem. "Panattoni daje mi możliwość zaoferowania naszym klientom i partnerom szerokiego wachlarza usług. Siła globalnej platformy Panattoni pozwala francuskiemu zespołowi na szybkie działanie i rozwój różnorodnych aktywów, każdej wielkości i we wszystkich regionach Francji, gdzie podaż może być ograniczona", wyjaśnia Salvi Cals, Managing Director Panattoni na Francję.

Salvi Cals posiada 15-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych we Francji, w tym ponad 10 lat w Prologis, gdzie w latach 2010-2014 nadzorował zespół usług inwestycyjnych  w Europie Południowej. Następnie Salvi dołączył do zespołu ds. wdrażania kapitału, do 2020 r. odpowiadając za rynki Paryża i Hawru, kiedy to awansował na stanowisko Head of Capital Deployment na Francję. W trakcie swojej kadencji Salvi zarządzał projektami o powierzchni 330 000 mkw., w tym projektami spekulacyjnymi i built-to-suit, nabył 60 000 mkw. miejskich aktywów logistycznych w Paryżu oraz zabezpieczył 1 mln mkw. nowych terenów inwestycyjnych.

*Źródło: CBRE - France Logistics MarketView Q2 2021

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.