Panattoni wybuduje A2 East Warsaw Park - 80 000 m kw. pod Warszawą
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ponownie inwestuje w Warszawie i okolicach. Planowany Panattoni A2 East Warsaw Park będzie miał łącznie 80 000 m kw. powierzchni. Jeden z pierwszych najemców – znany operator logistyczny – wprowadzi się tam już w trzecim kwartale tego roku.
Panattoni kontynuuje inwestycje w Warszawie i okolicach - najbardziej rozwiniętym regionie logistycznym Polski. Deweloper ogłosił budowę A2 East Warsaw Park, który powstanie w podwarszawskim Duchnowie, zaledwie ok. 24 km od centrum Warszawy. Centrum dystrybucyjne o planowanej powierzchni 80 000 m kw. usytuowane będzie tuż obok nowo budowanego węzła Stary Konik na przecięciu Autostrady A2 z drogą krajową DK2.
„Chociaż region Warszawy i okolic jest najbardziej nasyconym rynkiem logistycznym w Polsce, to nie traci na atrakcyjności. Znajduje się tu obecnie ponad 4,3 mln m kw. powierzchni z ponad 18 mln wybudowanych dotąd w całym kraju a popyt na kolejne nie maleje. Zwłaszcza w nowo powstających hubach logistycznych. Takim będzie bez wątpienia węzeł Stary Konik, który dla wschodniej części Warszawy stanie się tym, czym dla zachodniej jest obecnie węzeł w Konotopie” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni. Położenie nowego parku znacznie ułatwi obsługę przede wszystkim prawobrzeżnej Warszawy oraz gmin podwarszawskich na wschód od stolicy.
W ramach Panattoni A2 East Warsaw Park powstaną trzy hale o łącznej powierzchni 80 000 m kw. W budynkach klasy A możliwe będzie elastyczne kształtowanie powierzchni produkcyjno-magazynowych, co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. Obiekty będą również certyfikowane w systemie BREAAM na poziomie „Very Good”. Prace budowlane ruszą w drugim kwartale, a pierwsi najemcy będą mogli się wprowadzić do obiektu z końcem października 2020 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.