Komunikaty PR

Panattoni wynajęło Żabce powierzchnię magazynową Poznaniu i Łodzi

2020-03-11  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, w dobrym towarzystwie Żabki. Właściciel sieci sklepów zajmie ok. 13 500 m kw. w dwóch lokalizacjach dewelopera - w Panattoni Park Poznań IV wynajął 9 338 m kw., zaś w City Logistics Łódź II 4 179 m kw. Najemca rozpocznie pracę w ramach nowych lokalizacji kolejno w czerwcu oraz we wrześniu br.

Spotkanie liderów. Panattoni rozpoczynając współpracę z Żabka Sp. z.o.o. poszerza swoje portfolio o kolejnego lidera w swojej branży. Ta sieć sklepów typu „convenience” – czyli niewielkich placówek „za rogiem”– przez 21 lat rozwoju osiągnęła powyżej 6000 lokali handlowych. Żabka w ramach rozwoju logistyki wynajęła powierzchnie magazynową w Panattoni Park Poznań IV w Komornikach (9 338 m kw.) oraz City Logistics Łódź II (4 179), czyli w dwóch bardzo ważnych punktach na logistycznej mapie Polski. W wielkopolskiej lokalizacji najemca rozpocznie pracę w czerwcu br., a w Polsce Centralnej we wrześniu. W podpisaniu umów najmu pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

W ramach realizacji inwestycji dla sieci Żabka, Panattoni przygotuje szereg udogodnień, które pozwolą zabezpieczyć produkty dostarczane przez przedsiębiorstwo. W obiektach znajdą się zaawansowane pomieszczenia chłodnicze i mroźnicze, bufory chłodnicze, a także nowoczesne powierzchnie biurowe oraz standardowe magazyny. W ramach wielkopolskiej inwestycji Panattoni stworzy liczne podziały wewnątrz budynku, dostosowane do działalności najemcy. W łódzkim obiekcie deweloper zrealizuje skomplikowany proces wyposażenia standardowego parku magazynowego w wiele doków w układzie L.

Podwójną umowę z siecią sklepów spożywczych komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni: „ Zaawansowane rozwiązania to odpowiedzialność za produkt, ale także dążenie do silnej pozycji na rynku. W stworzeniu idealnego obiektu bardzo pomaga otwartość najemcy, który rozumie nasze doświadczenie i chętnie z niego korzysta. Wszystkie nasze wspólne starania składają się na wiarygodność firmy, która dba o cały swój łańcuch dostaw, zaczynając go w zaawansowanym technicznie magazynie.

Magazyny w dobrym miejscu. Obiekty, do których wprowadzi się Żabka to powierzchnia magazynowa klasy A, wyposażona w zaawansowane rozwiązania i układ pomieszczeń dopasowany do działania najemców. Oba mieszczą się także w doskonałych lokalizacjach. Panattoni Park Poznań IV w Komornikach znajduje się w pobliżu dwóch węzłów autostrady A2 (Węzła Komorniki i Węzła Poznań Zachód), która łączy najważniejsze ośrodki logistyczne w Europie – Łódź, Warszawę i Berlin. Ponadto w sąsiedztwie parku położona jest finalizowana droga S5, która połączy Poznań z Wrocławiem na południu oraz Olsztynem na północy. City Logistics Łódź II natomiast to przedstawiciel miejskiej logistyki, położony zaledwie 5 km od centrum miasta, co pozwala na sprawne dotarcie na miejsce komunikacją miejską, a najemcom daje łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry. Jednocześnie obiekt znajduje się w odległości 4 km od węzła autostrady A1 Łódź Wschód i ok. 30 km od węzła Łódź Północ, gdzie A1 (łącząca północ Polski z południem) krzyżuje się z autostradą z A2 (wschód-zachód).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.