Panattoni wynajmuje 13,400 m kw. VS Transport pod Wrocławiem i zapowiada rozbudo
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej transakcji. Deweloper wynajął VS Transport ok. 13 400 m kw. w Panattoni Park Wrocław VII. Najemca wprowadzi się do centrum już w kwietniu, a deweloper zapowiada budowę kolejnych 38 000 m kw. w tej samej lokalizacji.
W pełnej gotowości. Operator logistyczny VS Transport wynajął 13 400 m kw. w Panattoni Park Wrocław VII, skąd będzie prowadzić operacje dla międzynarodowej firmy produkcyjnej z sektora artykułów higienicznych. Do parku najemca wprowadzi się już kwietniu br. Jak komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni: - „Podpisanie umowy najmu w bardzo krótkim czasie oraz ekspresowe dostosowanie powierzchni w ramach parku na indywidualne potrzeby VS Transport było możliwe dzięki obopólnemu zrozumieniu potrzeb, oczekiwań i przede wszystkim środowisk biznesowych”. Operator logistyczny doskonale zna potencjał Panattoni Park Wrocław VII – dotychczas firma wynajmowała tu 6 000 m kw. powierzchni, zwiększając ją teraz do 20 000 m kw.
Będzie więcej. Panattoni Park Wrocław VII to kolejna inwestycja firmy na Bielanach Wrocławskich w okolicy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Centrum jest zlokalizowane bezpośrednio przy drodze krajowej nr 35, w niedalekiej odległości od autostrady A4, biegnącej w kierunku Katowic i będącej jednocześnie łącznikiem Wrocławia z zachodnim sąsiadem.
Zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię magazynową z możliwością szybkiego dostosowania jej do potrzeb najemcy, sprawiły, że Panattoni zapowiada rozbudowę Panattoni Park Wrocław VII. Już w drugim kwartale wystartuje realizacja kolejnych 38 000 m kw. Dzięki temu ta wrocławska inwestycja osiągnie planowy metraż blisko 150 000 m kw.
Wrocław wraz z województwem dolnośląskim z roku na rok, umacnia swoją pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, co pokazują inwestycje Panattoni. Dotychczas deweloper zrealizował tu 850 000 m kw. zarówno w ramach własnych parków, jak obiektów dedykowanych klientom np. BTS dla firmy Amazon. Obecnie Panattoni buduje 85 000 m kw. we Wrocławiu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.