Panattoni wynajmuje 13,400 m kw. VS Transport pod Wrocławiem i zapowiada rozbudo
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej transakcji. Deweloper wynajął VS Transport ok. 13 400 m kw. w Panattoni Park Wrocław VII. Najemca wprowadzi się do centrum już w kwietniu, a deweloper zapowiada budowę kolejnych 38 000 m kw. w tej samej lokalizacji.
W pełnej gotowości. Operator logistyczny VS Transport wynajął 13 400 m kw. w Panattoni Park Wrocław VII, skąd będzie prowadzić operacje dla międzynarodowej firmy produkcyjnej z sektora artykułów higienicznych. Do parku najemca wprowadzi się już kwietniu br. Jak komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni: - „Podpisanie umowy najmu w bardzo krótkim czasie oraz ekspresowe dostosowanie powierzchni w ramach parku na indywidualne potrzeby VS Transport było możliwe dzięki obopólnemu zrozumieniu potrzeb, oczekiwań i przede wszystkim środowisk biznesowych”. Operator logistyczny doskonale zna potencjał Panattoni Park Wrocław VII – dotychczas firma wynajmowała tu 6 000 m kw. powierzchni, zwiększając ją teraz do 20 000 m kw.
Będzie więcej. Panattoni Park Wrocław VII to kolejna inwestycja firmy na Bielanach Wrocławskich w okolicy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Centrum jest zlokalizowane bezpośrednio przy drodze krajowej nr 35, w niedalekiej odległości od autostrady A4, biegnącej w kierunku Katowic i będącej jednocześnie łącznikiem Wrocławia z zachodnim sąsiadem.
Zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię magazynową z możliwością szybkiego dostosowania jej do potrzeb najemcy, sprawiły, że Panattoni zapowiada rozbudowę Panattoni Park Wrocław VII. Już w drugim kwartale wystartuje realizacja kolejnych 38 000 m kw. Dzięki temu ta wrocławska inwestycja osiągnie planowy metraż blisko 150 000 m kw.
Wrocław wraz z województwem dolnośląskim z roku na rok, umacnia swoją pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, co pokazują inwestycje Panattoni. Dotychczas deweloper zrealizował tu 850 000 m kw. zarówno w ramach własnych parków, jak obiektów dedykowanych klientom np. BTS dla firmy Amazon. Obecnie Panattoni buduje 85 000 m kw. we Wrocławiu.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.