Parker Hannifin stawia na Oxygen Park!
Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowań, dołączył do grona najemców Oxygen Park. Firma wynajęła 712 mkw. nowoczesnej powierzchni w warszawskim kompleksie biurowym, należącym do Golden Star Group.
Parker Hannifin jest wiodącym na świecie producentem technologii napędów i sterowania, dostarczającym rozwiązania inżynieryjne dla różnorodnych rynków przemysłowych i aeronautycznych. Firma z ponad 100-letnią tradycją oferuje aktualnie ponad 3000 linii produktów, powstających w 320 fabrykach i jest obecna w 55 krajach świata. Parker Hannifin od pół wieku jest notowany na liście Fortune 250 i jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw, które nieprzerwanie od 65 lat wypłacają dywidendę swoim akcjonariuszom. Dodatkowo, firma co miesiąc widnieje w pierwszej piątce najdłużej notowanych rekordów wzrostu dywidendy w indeksie S&P 500. W Polsce, firma Parker Hannifin jest obecna od 1992 r. Parker Hannifin prócz centrali sprzedażowej w Warszawie posiada Europejskie Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Działalność produkcyjna Parkera, prowadzona jest w dwóch zakładach we Wrocławiu i Siechnicach.
– Bardzo nas cieszy umowa podpisana z Parker Hannifin. Dołączenie do Oxygen Park tak rozpoznawalnej, globalnej marki z ogromnymi tradycjami, stanowi powód do dumy dla naszego zespołu. Jest to równocześnie najlepsze potwierdzenie atutów Oxygen Park, z których na co dzień korzystają użytkownicy kompleksu. Jestem przekonana, że wszyscy pracownicy, goście i partnerzy biznesowi Parker Hannifin będą doskonale czuli się w Oxygen Park, a kreatywne środowisko pracy przełoży się na kolejne sukcesy biznesowe tej firmy – powiedziała Katarzyna Pankiewicz, Senior Leasing Manager w Golden Star Group.
Biuro Parker Hannifin w Oxygen Park zostanie zaaranżowane na 712 mkw. nowoczesnej przestrzeni, usytuowanej na 4. piętrze budynku A. Umowa została podpisana na 5 lat. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma CBRE.
– Dla naszego klienta poszukiwaliśmy biura, które będzie odpowiadać potrzebom pracowników, tworząc komfortowe środowisko pracy. Odpowiednią przestrzeń udało nam się znaleźć w Oxygen Park. Biurowiec nie tylko spełnia wymogi Parker Hannifin, ale także znajduje się w dobrze znanej pracownikom okolicy – blisko poprzedniej siedziby firmy. Wierzę, że dzięki temu proces zmiany i adaptacji do nowego miejsca pracy może przebiegać sprawniej. Wybór nowego biura warunkowany był również jednoczesną sprzedażą nieruchomości klienta, w której mieściła się poprzednia siedziba, co nakładało na nas dużą presję czasu. Tym bardziej cieszę się z sukcesu transakcji – powiedziała Joanna Andryszczyk, ekspertka ds. wynajmu powierzchni biurowej w CBRE.
Oxygen Park to nowoczesny kompleks biurowy, zlokalizowany bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich w biznesowym obszarze Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 m kw. Całkowicie przeszklona fasada budynków zapewnia maksymalne doświetlenie światłem dziennym, a otwierane okna umożliwiają wentylację pomieszczeń świeżym powietrzem. Układ każdego piętra pozwala na elastyczne rozwiązania biurowe dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców. Zastosowane w kompleksie rozwiązania pro-środowiskowe zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.
Oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych, do dyspozycji najemców Oxygen Park są również zielone patio ze strefą relaksu oraz punkty handlowo-usługowe, obejmujące m.in. kantynę i piekarnię. W kompleksie przygotowano również 162 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami.
Atutem Oxygen Park jest lokalizacja. Do kompleksu można dogodnie dojechać z każdego miejsca w Warszawie i okolicach – zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego, w tym kolejką WKD (bliskość stacji „WKD Raków”). Lokalizacja budynków zapewnia sprawną komunikację z centrum miasta, a dojazd do lotniska Okęcie samochodem zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo kilku centrów handlowych, m.in.: Reduta i Blue City oraz supermarketów Leclerc i Makro.
Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci, a inwestycja została oddana do użytku w 2013 r. Wśród najemców kompleksu, oprócz Parker Hannifin, znajdują się m.in.: Galec, Agfa, Saria, Sodexo czy Szawa Conference.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.