Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu


Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP ma charakter partnerski. Organizacje będą wspierać wzajemne działania w obszarze inicjatyw, projektów czy wydarzeń dla promowania zrównoważonego budownictwa i architektury. Porozumienie podpisano z końcem stycznia br. PLGBC stało się pierwszym instytucjonalnym partnerem akcji #ArchitekciDlaKlimatu.
Główną przesłanką partnerstwa była wspólna troska o stan i zmiany klimatu, dla aktywności i działań społecznych oraz edukacyjnych, która może mieć znaczący wpływ na przyszłość naszej planety.
Przypomnijmy, iż celem ogólnopolskiej akcji #ArchitekciDlaKlimatu jest włączenie środowiska architektów w działania podkreślające wagę kryzysu klimatycznego i zwrócenie uwagi na możliwości, jakimi dysponują, aby przeciwdziałać jego konsekwencjom. Akcja ma charakter społecznościowy, pokazuje, iż wielu architektów i projektantów w swojej codziennej pracy dostrzega problem negatywnego wpływu budownictwa na klimat.
W ramach działalności PLGBC i OW SARP, w odniesieniu do akcji #ArchitekciDlaKlimatu będą m.in. obejmować patronaty nad inicjatywami, współorganizować warsztaty, konferencje czy szkolenia, a także dzielić się wiedzą i obecnością ekspertów podczas wydarzeń.
Więcej informacji:
https://plgbc.org.pl/architekcidlaklimatu/
http://www.architekcidlaklimatu.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.