Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu
Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP ma charakter partnerski. Organizacje będą wspierać wzajemne działania w obszarze inicjatyw, projektów czy wydarzeń dla promowania zrównoważonego budownictwa i architektury. Porozumienie podpisano z końcem stycznia br. PLGBC stało się pierwszym instytucjonalnym partnerem akcji #ArchitekciDlaKlimatu.
Główną przesłanką partnerstwa była wspólna troska o stan i zmiany klimatu, dla aktywności i działań społecznych oraz edukacyjnych, która może mieć znaczący wpływ na przyszłość naszej planety.
Przypomnijmy, iż celem ogólnopolskiej akcji #ArchitekciDlaKlimatu jest włączenie środowiska architektów w działania podkreślające wagę kryzysu klimatycznego i zwrócenie uwagi na możliwości, jakimi dysponują, aby przeciwdziałać jego konsekwencjom. Akcja ma charakter społecznościowy, pokazuje, iż wielu architektów i projektantów w swojej codziennej pracy dostrzega problem negatywnego wpływu budownictwa na klimat.
W ramach działalności PLGBC i OW SARP, w odniesieniu do akcji #ArchitekciDlaKlimatu będą m.in. obejmować patronaty nad inicjatywami, współorganizować warsztaty, konferencje czy szkolenia, a także dzielić się wiedzą i obecnością ekspertów podczas wydarzeń.
Więcej informacji:
https://plgbc.org.pl/architekcidlaklimatu/
http://www.architekcidlaklimatu.pl/
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.