Komunikaty PR

PGE Systemy na dłużej w Warsaw Towers!

2021-05-26  |  14:00
Biuro prasowe

Warszawa, 26 maja 2021 r. – CA Immo podpisało umowę przedłużenia najmu powierzchni biurowej w Warsaw Towers. PGE Systemy S.A.  zdecydowało się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat i przenieść tutaj swoją siedzibę z innej lokalizacji.  

PGE Systemy S.A. jest spółką z Grupy Kapitałowej PGE zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych. Firma odpowiada za wdrażanie nowych technologii i budowę wiodących na rynku centrów kompetencji. Liczący kilkuset ekspertów zespół zajmuje się dostarczaniem wartości liniom biznesowym Grupy PGE.

Grupa Kapitałowa PGE od lat jest naszym najemcą. Nasza współpraca układa się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest kolejna już umowa najmu. Nasz partner docenił doskonałą lokalizację Warsaw Towers w  ścisłym centrum stolicy, komfortowe i funkcjonalne przestrzenie biurowe oraz najwyższą jakość zarządzania budynkiem. Dzięki przeprowadzce PGE Systemy S.A., Warsaw Towers może pochwalić się komercjalizacją na poziomie 94%. Ten bardzo dobry wynik dodatkowo zyskuje na znaczeniu w tych szczególnych czasach – powiedział Dawid Wątorski, Leasing Manager w CA Immo.

W procesie negocjacji najemcy doradzała firma CBRE.

Warsaw Towers to nowoczesny, 15-piętrowy biurowiec klasy A, położony w ścisłym centrum Warszawy, oferujący łącznie 21 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Warsaw Towers znajduje się także pasaż handlowo-usługowy na parterze budynku z m.in. restauracją, kwiaciarnią i sklepami. Na terenie obiektu znajduje się także parking podziemny oferujący 240 miejsc postojowych, myjnia samochodowa i nowoczesna rowerownia. Do dyspozycji najemców obiektu są również przestronne tarasy z widokiem na panoramę Warszawy, które zlokalizowane są na 5, 7 i 15 piętrze.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Siennej 39, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, centrum handlowego Złote Tarasy, hotelu InterContinental i dworca kolejowego Warszawa Centralna. Położenie obiektu gwarantuje doskonały dostęp do wszystkich środków transportu publicznego (stacji metra, przystanków autobusowych i tramwajowych, rowerów miejskich), a tym samym do niezwykle bogatej oferty usług nie tylko w najbliższej okolicy, ale i w każdej dzielnicy Warszawy.

Warsaw Towers od wielu lat doceniają firmy będące liderami w swoich branżach. Wśród najemców inwestycji, oprócz PGE Systemy S.A., znajdują się m.in. takie firmy jak: Accenture, Coty, Grafton i Idom.

Biurowiec może pochwalić się również certyfikatami ekologicznymi BREEAM na poziomie „Excellent” (przyznanemu za znakomite zarządzanie budynkiem) oraz „Very Good” (za rozwiązania techniczne  zastosowane w projekcie).

O CA Immo

CA Immo jest międzynarodową firmą działającą w sektorze nieruchomości biurowych w Europie Centralnej i Środkowej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 5,2 mld euro, które zlokalizowane są w Austrii, Niemczech, Czechach, Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowacji oraz na Węgrzech

Warszawa to jeden z głównych rynków dla CA Immo, na którym jest obecna od 2001 roku. Wśród inwestycji należących do polskiego portfela firmy znajdują się: Warsaw Spire (Budynki B i C), Postępu 14, Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Łączna powierzchnia aktywów wchodzącychw skład portfolio CA Immo w Polsce wynosi ponad 170 000 mkw.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.