Komunikaty PR

PGE Systemy na dłużej w Warsaw Towers!

2021-05-26  |  14:00
Biuro prasowe

Warszawa, 26 maja 2021 r. – CA Immo podpisało umowę przedłużenia najmu powierzchni biurowej w Warsaw Towers. PGE Systemy S.A.  zdecydowało się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat i przenieść tutaj swoją siedzibę z innej lokalizacji.  

PGE Systemy S.A. jest spółką z Grupy Kapitałowej PGE zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych. Firma odpowiada za wdrażanie nowych technologii i budowę wiodących na rynku centrów kompetencji. Liczący kilkuset ekspertów zespół zajmuje się dostarczaniem wartości liniom biznesowym Grupy PGE.

Grupa Kapitałowa PGE od lat jest naszym najemcą. Nasza współpraca układa się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest kolejna już umowa najmu. Nasz partner docenił doskonałą lokalizację Warsaw Towers w  ścisłym centrum stolicy, komfortowe i funkcjonalne przestrzenie biurowe oraz najwyższą jakość zarządzania budynkiem. Dzięki przeprowadzce PGE Systemy S.A., Warsaw Towers może pochwalić się komercjalizacją na poziomie 94%. Ten bardzo dobry wynik dodatkowo zyskuje na znaczeniu w tych szczególnych czasach – powiedział Dawid Wątorski, Leasing Manager w CA Immo.

W procesie negocjacji najemcy doradzała firma CBRE.

Warsaw Towers to nowoczesny, 15-piętrowy biurowiec klasy A, położony w ścisłym centrum Warszawy, oferujący łącznie 21 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Warsaw Towers znajduje się także pasaż handlowo-usługowy na parterze budynku z m.in. restauracją, kwiaciarnią i sklepami. Na terenie obiektu znajduje się także parking podziemny oferujący 240 miejsc postojowych, myjnia samochodowa i nowoczesna rowerownia. Do dyspozycji najemców obiektu są również przestronne tarasy z widokiem na panoramę Warszawy, które zlokalizowane są na 5, 7 i 15 piętrze.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Siennej 39, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, centrum handlowego Złote Tarasy, hotelu InterContinental i dworca kolejowego Warszawa Centralna. Położenie obiektu gwarantuje doskonały dostęp do wszystkich środków transportu publicznego (stacji metra, przystanków autobusowych i tramwajowych, rowerów miejskich), a tym samym do niezwykle bogatej oferty usług nie tylko w najbliższej okolicy, ale i w każdej dzielnicy Warszawy.

Warsaw Towers od wielu lat doceniają firmy będące liderami w swoich branżach. Wśród najemców inwestycji, oprócz PGE Systemy S.A., znajdują się m.in. takie firmy jak: Accenture, Coty, Grafton i Idom.

Biurowiec może pochwalić się również certyfikatami ekologicznymi BREEAM na poziomie „Excellent” (przyznanemu za znakomite zarządzanie budynkiem) oraz „Very Good” (za rozwiązania techniczne  zastosowane w projekcie).

O CA Immo

CA Immo jest międzynarodową firmą działającą w sektorze nieruchomości biurowych w Europie Centralnej i Środkowej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 5,2 mld euro, które zlokalizowane są w Austrii, Niemczech, Czechach, Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowacji oraz na Węgrzech

Warszawa to jeden z głównych rynków dla CA Immo, na którym jest obecna od 2001 roku. Wśród inwestycji należących do polskiego portfela firmy znajdują się: Warsaw Spire (Budynki B i C), Postępu 14, Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Łączna powierzchnia aktywów wchodzącychw skład portfolio CA Immo w Polsce wynosi ponad 170 000 mkw.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.