Pierwsi mieszkańcy odbierają klucze na Nowych Ogrodach
Nowe Ogrody dedykowane są wszystkim, którzy chcą zamieszkać na wygodnym, nowocześnie zaprojektowanym osiedlu. W ramach IV etapu przygotowane zostały 104 mieszkania o powierzchni od 30 do 108 m2 – Obecnie w sprzedaży pozostały ostatnie dostępne lokale z układami 3- oraz 4-pokojowymi, których powierzchnie wahają się od 62,96 do 81 mkw. Warto nadmienić, że dodatkową przestrzeń zapewnią ogródki lub przestronne balkony przypisane do każdego lokalu. Takie układy z pewnością będą atrakcyjne dla rodzin z dziećmi lub par planujących powiększenie rodziny – informuje Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment. IV budynek zrealizowany przez Proxin Investment posiada również podziemną hale garażową, komróki lokatorskie oraz windy dostępne od poziomu -1. - Warto podkreślić, że wraz z zakończeniem prac powstał zamknięty dziedziniec z zaaranżowaną zielenią, palcem zabaw oraz oświetleniem – mówi Marlena Zapalska.
Zachwyca jednak nie tylko projekt budynku, ale także lokalizacja. Poznańska Wola, gdzie powstaje osiedle, zapewnia obecnym oraz przyszłym mieszkańców liczne tereny zielone oraz rekreacyjne. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Fort VII, J. Rusałka oraz Ogród Botaniczny. Młode rodziny z dziećmi z pewnością docenią bliskość placówek edukacyjnych. – Szybki dostęp do atrakcji turystycznych Poznania zapewnia komunikacja miejska funkcjonująca na terenie osiedla. Aktualnie dojazd na Stary Rynek, dworzec PKP czy Lotnisko Ławica zajmuje tylko kilkanaście minut - mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment. Całość uzupełniają place zabaw dla najmłodszych, elementy małej architektury oraz całodobowa ochrona.
Inwestycję uzupełnia najnowszy V etap, w ramach którego zaprojektowano Klienci mogą wybierać pomiędzy układami 2-, 3- i 4 pokojowymi oraz kawalerkami. Powierzchnie dostępnych lokali mieszczą się w przedziale od 33 do 88 m2. Metraże te spełnią oczekiwania zarówno singli, par, jak i rodzin. Dodatkowo pod budynkiem znajdzie się podziemna hala garażowa, a całość dopełnią lokale usługowe oraz 40 boksów rowerowych. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem deweloper odda budynek w IV kwartale 2020 roku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.