Pierwsza faza Good Point V z certyfikatem BREEAM Excellent
Dwa budynki zrealizowane w ramach pierwszej fazy Good Point V, nowoczesnego parku magazynowo-produkcyjnego – inwestycji spółki Real Management S.A., otrzymały finalny certyfikat BREEAM International New Construction V6 na poziomie Excellent.
Kompleks Good Point V został zaprojektowany zgodnie z normami ESG, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, Hale nr 1 i 4 otrzymały certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent – inwestycja uzyskała ocenę 75,3 % dla etapu Post Construction Assessment. Ocenie podlegała przyjazność budynków względem środowiska naturalnego oraz poziom komfortu zapewnianego ich użytkownikom. Certyfikat BREEAM stanowi także potwierdzenie, że Good Point V pozwala uzyskać niższe koszty użytkowania, a jego eksploatacja wiąże się z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Sprzyja również tworzeniu komfortowego i zdrowego miejsca pracy.
Good Point V podczas certyfikacji uzyskał szczególnie wysoką ocenę w kategoriach związanych z zarządzaniem projektem i procesem budowy, energooszczędnością, zarządzaniem gospodarką wodno-ściekową, zarządzaniem odpadami czy rozwiązaniami służącymi ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Bremer, a asesorem doradzającym w procesie certyfikacji spółka JWA.
– Certyfikat BREEAM Excellent dla pierwszej fazy kompleksu Good Point V stanowi najlepsze potwierdzenie naszego zaangażowania w rozwój nieruchomości zgodnych z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Cieszymy się, że możemy tworzyć obiekty, które nie tylko odpowiadają na potrzeby dynamicznie rozwijającego się biznesu, ale również są przyjazne dla środowiska i użytkowników. Aby zagwarantować najwyższy poziom naszych działań opracowaliśmy Zielony Standard Budynków Magazynowych, według którego zrealizowaliśmy ten projekt, jak i będziemy prowadzili kolejne inwestycje – powiedziała Eliza Wielgus, Asset Manager w Real Management S.A.
Park magazynowo-produkcyjny Good Point V to kompleks, w którego skład wejdą docelowo trzy budynki obejmujące łącznie 30 000 mkw. Dwa budynki, zostały zrealizowane w ramach pierwszej fazy tej inwestycji i zostały oddane do użytkowania. Pod koniec lipca br. do Hali nr 1 wprowadziła się firma Dr Irena Eris S.A, jeden z wiodących polskich producentów kosmetyków. Z kolei, w pierwszej połowie sierpnia br., przestrzeń w Hali nr 4 została przekazana Sales Service Sp. z o.o.
Zakończenie budowy całego parku przewidziano na I kwartał 2025 r. Wtedy też spółka OEX Fulfilio Sp. z o.o., specjalizująca się w obsłudze logistycznej sektora e-commerce, programów lojalnościowych oraz materiałów POS, wprowadzi się do Good Point V.
Park zlokalizowany jest w miejscowości Łubna, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, gwarantującej szybkie połączenie z Warszawą (poprzez ulicę Puławską) i węzłem komunikacyjnym w Górze Kalwarii.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.