Pierwszy etap Osiedla Przy Jeziorach na finiszu
Realizacja pierwszego etapu Osiedla Przy Jeziorach w Poznaniu dobiega końca. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. W trakcie przygotowań jest także dom pokazowy, który jeszcze tej zimy zostanie zaprezentowany zainteresowanym klientom.
Deweloper More Place realizuje inwestycję Osiedla Przy Jeziorach, w północno zachodniej części miasta, przy nowo powstałej ulicy Golęczewskiej. Pierwszy etap osiedla składa się z 12 domów w zabudowie bliźniaczej, o metrażach 109,4 – 112,2 m2. Do każdego z nich przynależą przestronne ogrody, do ponad 500 m2. Wnętrza domów posiadają od 4 do 5 pokoi, w tym przestronny salon. W proponowanym układzie znajduje się także: aneks kuchenny z możliwością zabudowania, 2 łazienki, oddzielne pomieszczenie na pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia na garderobę. Taki projekt domu spełnia wymagania nawet większej rodziny. Deweloper proponuje również dodatkowe opcje wyposażenia domu lub ogrodu, np.: instalację fotowoltaiczną, instalację inteligentnego domu, instalację alarmową lub system automatycznego nawadniania ogrodu. – Na Osiedlu Przy Jeziorach trwają ostatnie wykończenia w domach oraz montowane są ogrodzenia. Natomiast w ostatnim miesiącu ukończone zostały wszystkie chodniki. W trakcie urządzania jest też jeden z domów, który będzie służył jako pokazowy. Planujemy jego ukończenie jeszcze tej zimy. – potwierdza Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Na terenie osiedla zaplanowano również posadzenie kilkudziesięciu drzew, które wkomponują się w zielone otoczenie tej okolicy. Osiedle w całości zostanie ogrodzone oraz zamontowane zostaną automatyczne dwuskrzydłowe bramy wraz z domofonami. Deweloper utwardzi także drogę dojazdową.
Osiedle Przy Jeziorach otoczone jest malowniczą, zieloną okolicą oraz trzema jeziorami: Kierskim, Kierskim Małym oraz Strzeszyńskim. Nieco dalej jest także Jezioro Rusałka. Niska i rzadko rozmieszczona zabudowa tej części miasta, sprawia, że to spokojne miejsce do zamieszkania. W najbliższej okolicy, przyszli mieszkańcy mają wiele miejsc do rekreacji oraz aktywności sportowej. Bliskość dobrze zagospodarowanych plaż, malowniczo położone ścieżki piesze i rowerowe, to raj dla miłośników wypoczynku i aktywności na łonie natury. W okolicy, znajdują się placówki oświatowe, sklepy i punkty usługowe. W około 10 min można także dojść do najbliższego przystanku miejskiej komunikacji autobusowej, skąd kursuje linia 195, prowadząca do pętli Ogrody, przez Kiekrz, Strzeszyn oraz okolice Sołacza. W odległości około 2 km, znajdują się także dwie stacje kolejowe. Po zachodniej stronie osiedla, znajduje się stacja Kiekrz, skąd kursują pociągi Regio. Natomiast po wschodniej stronie ze stacji Złotniki – Grzybowe, można dojechać koleją metropolitalną do stacji Poznań Główny, już w około 15 min.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.