Komunikaty PR

Platanowa Park: mikro lokale o elastycznej funkcjonalności

2023-11-27  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Platanowa Park – tak brzmi nazwa kompleksu kilku nowoczesnych budynków
w podwarszawskich Regułach. Znajdują się w nim mikro lokale inwestycyjne o elastycznym przeznaczeniu – np. biurowym lub pod wynajem. Do tego są one bezobsługowe, czyli oddawane do użytkowania wykończone i z zarządzaniem najmem. Oferuje je Magmillon, który właśnie rozpoczyna ich sprzedaż.

Zaledwie 15 minut samochodem lub nieco ponad 20 pociągiem WKD od centrum Warszawy znajduje się Platanowa Park. To nowoczesny kompleks, złożony z kilku 3 kondygnacyjnych budynków, składających się z inwestycyjnych mikro lokali o potencjalnie różnym przeznaczeniu. Mogą służyć one np. jako biura do prowadzenia działalności gospodarczej lub zostać wynajęte, z opcją zanocowania w nich, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

- Obserwujemy dziś ogromny popyt na nieruchomości przy braku podaży na nie. Wychodzimy więc naprzeciw tym wyzwaniom, oferując w pełni funkcjonalne lokale, które służyć mogą w różnych celach, i to w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, tuż przy południowo zachodniej granicy Warszawy, a do tego - blisko dwóch „Mordorów” czyli dzielnic biurowych – informuje Kuba Karliński, współzałożyciel firmy Magmillon, inwestora Platanowa Parku.

Zwraca on uwagę, że w kompleksie znajdują się lokale o stosunkowo małej powierzchni – np. 17 metrów kwadratowych. Są też dostępne większe metraże. Platanowa Park położona jest tuż przy alejach Jerozolimskich, a więc przy arterii prowadzącej wprost do serca Stolicy. Otoczenie kompleksu, a zwłaszcza bezpośrednie sąsiedztwo parku, pozwala też na pełne zrelaksowanie się. Są tu tereny zielone, skwer ze starodrzewem i pola uprawne – jak na wsi. Dodatkowym atutem jest to, że lokale w Platanowej Parku mają charakter bezobsługowy. Oddawane są do użytkowania już wykończone i z zarządzaniem najmem.

- Według naszych szacunków, sama inwestycja w taką nieruchomość, może pozwolić na zarobienie nawet 2 razy więcej niż średnia stopy zwrotu z wynajmu w Warszawie. Do tego odliczyć można też podatek VAT za zakup lokalu z księgą wieczystą – wymienia Kuba Karliński, dodając, że zakup podobnego lokalu w samej Warszawie stanowiłby znacznie wyższy wydatek.

Lokal o powierzchni 17 m2 w stanie deweloperskim można dziś kupić za kwotę 219 tys. zł netto + 23%VAT (podatek można w całości odzyskać). Do tego trzeba dodać 45 tys. zł netto (+23% VAT, także do odliczenia) za wykończenie. Do sprzedaży gotowych będzie w sumie ponad 300 lokali w Platanowa Park.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kotara News
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.