Komunikaty PR

Platanowa Park: mikro lokale o elastycznej funkcjonalności

2023-11-27  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Platanowa Park – tak brzmi nazwa kompleksu kilku nowoczesnych budynków
w podwarszawskich Regułach. Znajdują się w nim mikro lokale inwestycyjne o elastycznym przeznaczeniu – np. biurowym lub pod wynajem. Do tego są one bezobsługowe, czyli oddawane do użytkowania wykończone i z zarządzaniem najmem. Oferuje je Magmillon, który właśnie rozpoczyna ich sprzedaż.

Zaledwie 15 minut samochodem lub nieco ponad 20 pociągiem WKD od centrum Warszawy znajduje się Platanowa Park. To nowoczesny kompleks, złożony z kilku 3 kondygnacyjnych budynków, składających się z inwestycyjnych mikro lokali o potencjalnie różnym przeznaczeniu. Mogą służyć one np. jako biura do prowadzenia działalności gospodarczej lub zostać wynajęte, z opcją zanocowania w nich, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

- Obserwujemy dziś ogromny popyt na nieruchomości przy braku podaży na nie. Wychodzimy więc naprzeciw tym wyzwaniom, oferując w pełni funkcjonalne lokale, które służyć mogą w różnych celach, i to w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, tuż przy południowo zachodniej granicy Warszawy, a do tego - blisko dwóch „Mordorów” czyli dzielnic biurowych – informuje Kuba Karliński, współzałożyciel firmy Magmillon, inwestora Platanowa Parku.

Zwraca on uwagę, że w kompleksie znajdują się lokale o stosunkowo małej powierzchni – np. 17 metrów kwadratowych. Są też dostępne większe metraże. Platanowa Park położona jest tuż przy alejach Jerozolimskich, a więc przy arterii prowadzącej wprost do serca Stolicy. Otoczenie kompleksu, a zwłaszcza bezpośrednie sąsiedztwo parku, pozwala też na pełne zrelaksowanie się. Są tu tereny zielone, skwer ze starodrzewem i pola uprawne – jak na wsi. Dodatkowym atutem jest to, że lokale w Platanowej Parku mają charakter bezobsługowy. Oddawane są do użytkowania już wykończone i z zarządzaniem najmem.

- Według naszych szacunków, sama inwestycja w taką nieruchomość, może pozwolić na zarobienie nawet 2 razy więcej niż średnia stopy zwrotu z wynajmu w Warszawie. Do tego odliczyć można też podatek VAT za zakup lokalu z księgą wieczystą – wymienia Kuba Karliński, dodając, że zakup podobnego lokalu w samej Warszawie stanowiłby znacznie wyższy wydatek.

Lokal o powierzchni 17 m2 w stanie deweloperskim można dziś kupić za kwotę 219 tys. zł netto + 23%VAT (podatek można w całości odzyskać). Do tego trzeba dodać 45 tys. zł netto (+23% VAT, także do odliczenia) za wykończenie. Do sprzedaży gotowych będzie w sumie ponad 300 lokali w Platanowa Park.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Marek Ciszewski nowym dyrektorem Galerii Północnej Biuro prasowe
2024-03-04 | 12:00

Marek Ciszewski nowym dyrektorem Galerii Północnej

Zmiany na stanowisku dyrektora Galerii Północnej w Warszawie. GTC w Polsce mianowało na tę pozycję Marka Ciszewskiego, doświadczonego managera z blisko 25-letnim stażem. Nowy
Nieruchomości Czas na podsumowanie zimy w branży deweloperskiej
2024-03-04 | 11:00

Czas na podsumowanie zimy w branży deweloperskiej

Firmy deweloperskie decydują się na rozpoczęcie zupełnie nowych projektów, czego przykładem jest także Sky Investments. W ramach I etapu premierowej inwestycji Zielone Świerczewo
Nieruchomości Develia przeprowadza się do City Forum
2024-02-29 | 12:30

Develia przeprowadza się do City Forum

Develia na początku marca br. przenosi swoją siedzibę z Arkad Wrocławskich do kompleksu City Forum przy ulicy Traugutta 45. W budynku City 1 wynajęła około 1400 m kw. Na parterze zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska odstaje od innych państw UE w leczeniu raka prostaty. Od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść kolejne nowoczesne terapie [DEPESZA]

W Polsce każdego roku rak prostaty diagnozowany jest u 18 tys. mężczyzn. Średnio 25 proc. z nich w momencie rozpoznania ma już przerzuty, a nowotwór jest w stadium zaawansowanym. Tacy pacjenci nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Jedyną opcją są dla nich nowoczesne leki, dzięki którym rak może się zamienić w chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce dostęp do takich terapii w ostatnich dwóch–trzech latach znacznie się poprawił, ale organizacje pacjenckie obawiają się, że od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść dwa nowoczesne leki, co ograniczy im możliwości leczenia. Podkreślają też, że w naszym kraju konieczne jest ułatwienie dostępu do badań i wizyt u urologa, aby móc diagnozować raka prostaty na jak najwcześniejszym etapie.

Transport

Brak przepisów i odpowiedniej infrastruktury wstrzymuje rozwój autonomicznych pojazdów. Hamulcem są także obawy o bezpieczeństwo

Cyberzagrożenia, błędy w oprogramowaniu i konieczność dopasowania infrastruktury drogowej – to część barier, które stoją w tej chwili na drodze do rozwoju autonomicznego transportu. Jednak eksperci wskazują, że najistotniejsze są regulacje, które nie nadążają za rozwojem technologii. Obecnie część przepisów ruchu drogowego blokuje testowanie najnowocześniejszych systemów wspierających kierowców. Znowelizowanie prawa w tym obszarze resort infrastruktury zaplanował na I kwartał 2025 roku. Kolejnym wyzwaniem będzie przekonanie użytkowników do autonomicznego transportu.

Edukacja

Wpływ robotyzacji na rynek pracy będzie bardziej widoczny w ciągu dekady. To dobry czas na zaplanowanie zmian w systemie edukacji i zabezpieczenia społecznego

O automatyzacji i robotyzacji wiele mówi się w kontekście rynku pracy i zastępowania ludzi na niektórych stanowiskach, jednak obawy, że doprowadzą one do zapaści na rynku pracy i bezrobocia, wydają się przesadzone. Zdaniem ekspertów roboty częściowo odpowiedzą na problem niedoborów na rynku pracy związanych m.in. ze starzeniem się społeczeństwa, a ponadto wygenerują popyt na wiele nowych stanowisk. Pozytywne skutki automatyzacji są o tyle możliwe, że jest jeszcze sporo czasu, żeby przygotować się do zmian. Powinny one obejmować m.in. kwestie podnoszenia kompetencji cyfrowych i zabezpieczenia społecznego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.