Platanowa Park: mikro lokale o elastycznej funkcjonalności
Platanowa Park – tak brzmi nazwa kompleksu kilku nowoczesnych budynków
w podwarszawskich Regułach. Znajdują się w nim mikro lokale inwestycyjne o elastycznym przeznaczeniu – np. biurowym lub pod wynajem. Do tego są one bezobsługowe, czyli oddawane do użytkowania wykończone i z zarządzaniem najmem. Oferuje je Magmillon, który właśnie rozpoczyna ich sprzedaż.
Zaledwie 15 minut samochodem lub nieco ponad 20 pociągiem WKD od centrum Warszawy znajduje się Platanowa Park. To nowoczesny kompleks, złożony z kilku 3 kondygnacyjnych budynków, składających się z inwestycyjnych mikro lokali o potencjalnie różnym przeznaczeniu. Mogą służyć one np. jako biura do prowadzenia działalności gospodarczej lub zostać wynajęte, z opcją zanocowania w nich, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
- Obserwujemy dziś ogromny popyt na nieruchomości przy braku podaży na nie. Wychodzimy więc naprzeciw tym wyzwaniom, oferując w pełni funkcjonalne lokale, które służyć mogą w różnych celach, i to w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, tuż przy południowo zachodniej granicy Warszawy, a do tego - blisko dwóch „Mordorów” czyli dzielnic biurowych – informuje Kuba Karliński, współzałożyciel firmy Magmillon, inwestora Platanowa Parku.
Zwraca on uwagę, że w kompleksie znajdują się lokale o stosunkowo małej powierzchni – np. 17 metrów kwadratowych. Są też dostępne większe metraże. Platanowa Park położona jest tuż przy alejach Jerozolimskich, a więc przy arterii prowadzącej wprost do serca Stolicy. Otoczenie kompleksu, a zwłaszcza bezpośrednie sąsiedztwo parku, pozwala też na pełne zrelaksowanie się. Są tu tereny zielone, skwer ze starodrzewem i pola uprawne – jak na wsi. Dodatkowym atutem jest to, że lokale w Platanowej Parku mają charakter bezobsługowy. Oddawane są do użytkowania już wykończone i z zarządzaniem najmem.
- Według naszych szacunków, sama inwestycja w taką nieruchomość, może pozwolić na zarobienie nawet 2 razy więcej niż średnia stopy zwrotu z wynajmu w Warszawie. Do tego odliczyć można też podatek VAT za zakup lokalu z księgą wieczystą – wymienia Kuba Karliński, dodając, że zakup podobnego lokalu w samej Warszawie stanowiłby znacznie wyższy wydatek.
Lokal o powierzchni 17 m2 w stanie deweloperskim można dziś kupić za kwotę 219 tys. zł netto + 23%VAT (podatek można w całości odzyskać). Do tego trzeba dodać 45 tys. zł netto (+23% VAT, także do odliczenia) za wykończenie. Do sprzedaży gotowych będzie w sumie ponad 300 lokali w Platanowa Park.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.