PLGBC przedstawiło Raport Roczny 2023

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaprezentowało Raport Roczny z działalności w 2023 roku. Podsumowano kluczowe aktywności i poszerzenie grona Członków, a także działania w międzynarodowych projektach. Prowadzone w ubiegłym roku kampanie, opracowane raporty i publikacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Współpraca na wielu poziomach wsparła rozwój i umocniła pozycję organizacji w branży zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opublikowało Raport Roczny 2023, który przedstawia działania organizacji oparte o cztery strategiczne filary: gospodarkę o obiegu zamkniętym, zdrowie i jakość życia, bioróżnorodność oraz powstrzymanie zmiany klimatu i adaptację do nowych warunków.
Raport stanowi podsumowanie kluczowych wyników działań i zaangażowania stale poszerzającego się grona członków Stowarzyszenia.
Ujęto także z powodzeniem prowadzone kampanie i aktywności w międzynarodowych projektach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem branży w minionym roku.
Przeprowadzone warsztaty i szkolenia pozwoliły na zdobywanie nowej wiedzy.
Nawiązane partnerstwa wzmocniły promowanie i rozwijanie dobrych praktyk zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Organizacja aktywnie uczestniczyła również w inicjatywach World Green Building Council, co dało szansę na udział w globalnej dyskusji, wymianę poglądów i wpływ na kształtowanie światowych trendów.
Działania te zdefiniowały PLGBC jako świadomą organizację i silną społeczność skupioną wokół zrównoważonego budownictwa.
Raport roczny PLGBC 2023 przyjął formę wirtualnej publikacji, przyjaznej czytelnikom i ułatwiającej dystrybucję treści.
Rok 2023 dla PLGBC w liczbach to m.in.:
- ponad 200 Członków (firm),
- 76 wydarzeń partnerskich i patronackich,
- 7 projektów międzynarodowych,
- 6 kampanii (krajowych i zagranicznych),
- 5 PLGBC Green Building Tourów,
- 5 cyklów webinarów tematycznych,
- 4 grupy robocze,
- 4 grupy konsultacyjne.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
Poznaj Raport Roczny PLGBC 2023:
https://indd.adobe.com/view/e57405ea-f866-48ec-9f40-12622adf3702
--
O Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.