PLGBC przedstawiło Raport Roczny 2023

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaprezentowało Raport Roczny z działalności w 2023 roku. Podsumowano kluczowe aktywności i poszerzenie grona Członków, a także działania w międzynarodowych projektach. Prowadzone w ubiegłym roku kampanie, opracowane raporty i publikacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Współpraca na wielu poziomach wsparła rozwój i umocniła pozycję organizacji w branży zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opublikowało Raport Roczny 2023, który przedstawia działania organizacji oparte o cztery strategiczne filary: gospodarkę o obiegu zamkniętym, zdrowie i jakość życia, bioróżnorodność oraz powstrzymanie zmiany klimatu i adaptację do nowych warunków.
Raport stanowi podsumowanie kluczowych wyników działań i zaangażowania stale poszerzającego się grona członków Stowarzyszenia.
Ujęto także z powodzeniem prowadzone kampanie i aktywności w międzynarodowych projektach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem branży w minionym roku.
Przeprowadzone warsztaty i szkolenia pozwoliły na zdobywanie nowej wiedzy.
Nawiązane partnerstwa wzmocniły promowanie i rozwijanie dobrych praktyk zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Organizacja aktywnie uczestniczyła również w inicjatywach World Green Building Council, co dało szansę na udział w globalnej dyskusji, wymianę poglądów i wpływ na kształtowanie światowych trendów.
Działania te zdefiniowały PLGBC jako świadomą organizację i silną społeczność skupioną wokół zrównoważonego budownictwa.
Raport roczny PLGBC 2023 przyjął formę wirtualnej publikacji, przyjaznej czytelnikom i ułatwiającej dystrybucję treści.
Rok 2023 dla PLGBC w liczbach to m.in.:
- ponad 200 Członków (firm),
- 76 wydarzeń partnerskich i patronackich,
- 7 projektów międzynarodowych,
- 6 kampanii (krajowych i zagranicznych),
- 5 PLGBC Green Building Tourów,
- 5 cyklów webinarów tematycznych,
- 4 grupy robocze,
- 4 grupy konsultacyjne.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
Poznaj Raport Roczny PLGBC 2023:
https://indd.adobe.com/view/e57405ea-f866-48ec-9f40-12622adf3702
--
O Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.