Komunikaty PR

Podwójna przeprowadzka FARO Tekstylia

2020-03-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Rykowska
AXI IMMO Group

Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com

Firma FARO Tekstylia, lider branży licencjonowanych tekstyliów domowych i HoReCa wynajęła ponad 3 550 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym Logicor Kraków w Skawinie. FARO Tekstylia przeniosła także swoją siedzibę do biurowca przy ul. Konstantego Brandla 3 w Krakowie, o powierzchni niemal 540 mkw. W obu transakcjach doradcą FARO była firma AXI IMMO.

FARO Tekstylia, krakowska firma obecna na rynku od 30 lat, jest producentem i dystrybutorem tekstyliów na licencji wielu znanych marek takich jak: Disney, Marvel, 44 Cats, Bob Budowniczy, Masza i Niedźwiedź, Tomek i Przyjaciele, Strażak Sam i wieli innych. W ofercie firmy znajdują się pościele, ręczniki, koce, narzuty, obrusy, szlafroki, tkaniny hotelowe, kołdry, poduszki i inne. Firma cały czas się rozwija, poszerza asortyment i sieć klientów, dzięki czemu stała się jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku tekstylnym. FARO Tekstylia aktywnie działa w kraju i zagranicą biorąc udział w międzynarodowych wydarzeniach branżowych, w tym największych targach Heimtextil we Frankfurcie.

W związku z dynamicznie poszerzającym się asortymentem dotychczasowa powierzchnia w kilku magazynach przestała spełniać swoje potrzeby. Firma zdecydowała się na konsolidację w ramach parku Logicor Kraków, czego efektem jest wynajem 3 554 mkw. powierzchni magazynowej. Jednocześnie firma powiększyła i przeprowadziła się do nowego biura zlokalizowanego przy ul. Konstantego Bradla 3 w Krakowie.

Kraków jest naszym rodzinnym miastem i zależało nam, aby pozostać w regionie, jednocześnie kluczowa była lokalizacja, która zapewnia wygodny dojazd dla pracowników i pozwala na efektywną organizację dystrybucji na terenie kraju i Europy – komentuje Tomasz Zieliński, właściciel firmy FARO Tekstylia. Warto również dodać, że w nowym magazynie wdrożony będzie inteligentny system zarządzania obrotem i dystrybucją ponad 2 tys. asortymentów – dodaje Tomasz Zieliński, właściciel firmy FARO Tekstylia.

Logicor Kraków cieszy się dużym zainteresowaniem najemców ze względu na dogodne położenie tuż przy węźle autostradowym, na terenie gminy Skawina. Dzięki czemu jest to projekt wybierany zarówno przez najemców zajmujących się logistyką i dystrybucją lokalną, regionalną, jak też międzynarodową. Cieszymy się, że krakowska firma FARO Tekstylia doceniła jakość inwestycji i wybrała nasz park na swoje centrum dystrybucyjnekomentuje Marta Sot, Asset Manager w  Logicor. 

Doradzaliśmy firmie FARO Tekstylia zarówno przy wyborze powierzchni magazynowej, jak i biurowej. Kluczowe kryteria, które zdecydowały o wyborze inwestycji Logicor Kraków to lokalizacja z dostępem do komunikacji miejskiej, jakość powierzchni i konkurencyjna oferta cenowapodsumowuje Tomasz Rąba, z działu Industrial & Logistic w AXI IMMO.  

Natomiast przy wyborze biura Klientowi zależało na obiekcie położonym w mieście, ale jednocześnie z dogodnym dojazdem do magazynu. Ponadto, ważne było doświetlenie powierzchni ze względu na liczną grupę pracowników zajmujących się projektowaniem i grafikądodaje Marta Nowik, z działu Industrial & Logistic w AXI IMMO

Logicor Kraków to centrum magazynowo — logistyczne oferujące 19 300 mkw. powierzchni magazynowej. Usytuowanie parku w miejscowości Skawina, w pobliżu autostrady A4 i dobry dojazd do dróg  E77/7 gwarantuje dogodne połączenie z Niemcami i naszymi południowymi sąsiadami. Park wyposażony jest w place manewrowe, oferuje także całodobową obsługę obiektu. W pobliżu znajdują się linie komunikacji publicznej.

  

 

Więcej informacji:

Monika Rykowska

+48 725 900 100

monika.rykowska@axiimmo.com

 

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 -2017.

Więcej informacji o AXI IMMO na www.axiimmo.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Ranking Dzielnic Otodom 2020 – INFRASTRUKTURA DLA DZIECI Biuro prasowe
2020-05-29 | 13:00

Ranking Dzielnic Otodom 2020 – INFRASTRUKTURA DLA DZIECI

Ranking Dzielnic Otodom 2020 – INFRASTRUKTURA DLA DZIECI Katowice mają najwięcej atrakcji dla dzieci Z okazji  Międzynarodowego Dnia Dziecka przypadającego 1 czerwca
Nieruchomości Ruszyła sprzedaż II etapu osiedla Ligia w Ursusie
2020-05-29 | 13:00

Ruszyła sprzedaż II etapu osiedla Ligia w Ursusie

Deweloper Profbud rozpoczął sprzedaż II etapu osiedla Ligia, zlokalizowanego przy ul. Kolorowej w warszawskim Ursusie – Skoroszach. Inwestycja swoją nazwą i usytuowaniem nawiązuje do
Nieruchomości Murapol zakontraktował grunty pod inwestycje mieszkaniowe w Katowicach i Gdańsku
2020-05-29 | 11:50

Murapol zakontraktował grunty pod inwestycje mieszkaniowe w Katowicach i Gdańsku

Grupa Murapol z końcem maja zawarła dwie przedwstępne umowy zakupu nieruchomości, na których planuje realizację projektów mieszkaniowych. Pierwsza transakcja dotyczy nowej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.