Polish Agro wybiera Olivia Centre
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Polish Agro wybiera Olivia Centre
Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84if4PbksqaXju4G8trw?e=ChiGzH fot. Art&Action Dawid Linkowski
Polish Agro wybiera Olivia Centre
Spółka jednej z największych grup kapitałowych na europejskim rynku rolnym otwiera swoje biuro w Olivia Centre w Gdańsku. Równocześnie z otwarciem rusza rekrutacja do wszystkich działów firmy.
Polish Agro jest częścią grupy DAVA Agravis International A/S. Wchodzące w jej skład firmy należą do liderów rynku rolnego w swoich krajach i działają głównie w regionie basenu Morza Bałtyckiego. W Danii są to Danish Agro i Vestjyllandsn Andel, w Niemczech Agravis Reiffeisen AG oraz Ceravis AG, w Finlandii Hankkija Oy, a w krajach bałtyckich Baltic Agro. Łącznie grupę tworzy ponad 80 firm działających w 15 krajach, a jej zatrudnienie sięga 5 000 osób. Jej roczny obrót wynosi ponad 4,4 miliarda euro.
Na terenie Polski firma rozpoczęła działalność z końcem 2013, a w styczniu 2014 roku nabyła swój pierwszy obiekt – elewator w Jezierzycach k/Słupska mogący pomieścić 50 000 ton zbóż. Główny profil jej działalności koncentruje się na handlu nawozami, środkami ochrony roślin oraz nasionami. Ponadto dużą część działalności Polish Agro zajmuje obrót płodami rolnymi.
Właścicielami firmy są rolnicy, którzy stawiają sobie za cel udowadnianie, że wbrew utartym stereotypom rolnictwo cały czas jest sexy i doskonale odnajduje w awangardzie biznesu. – mówi Norbert Sztolc, Head of Trading w firmie Polish Agro. Obecnie po 8 latach istnienia na rynku możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy najszybciej rozwijającą się firma w branży. Otwarcie nowego biura w Trójmieście to kolejny naturalny krok na drodze naszego rozwoju. Wybór, który padł na Gdańsk uzasadniony jest przede wszystkim faktem, iż porty Gdańsk i Gdynia od początku są naszymi kluczowymi punktami na mapie zarówno exportu płodów rolnych, jak i importu nawozów.
Przedstawiciele spółki jako drugi z ważnych czynników podają olbrzymi potencjał Trójmiasta: Duża aglomeracja jaką jest Trójmiasto dysponuje dobrze wykształconym kapitałem ludzkim z chęcią tworzenia, na który stawiamy przede wszystkim w naszej organizacji. Ponieważ Polish Agro to ludzie! - podkreśla Norbert Sztolc. Nadchodzący czas to czas powiększania naszego zespołu. Najbardziej pożądanymi kierunkami są obecnie Commodity Traderzy, Handlowcy oraz Logistycy. Jesteśmy jednak otwarci na ludzi, którzy utożsamiają się z naszą wizją świata i chcą dodać coś od siebie w procesie tworzenia wartości dla polskiego rolnika.
Otwarcie biura przez spółkę z segmentu rolnego pozwala podkreślić potencjał Olivii w bardzo zróżnicowanych segmentach rynku – podkreśla Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Transakcja ta pozwala unaocznić wyjątkowy potencjał kooperacji jaką niesie ze sobą otwarcie biura w gdańskim centrum biznesowym. To nie tylko bliskość portu i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, ale również grupa partnerów, którzy w środowisku Olivii świadczą wsparcie dla takich podmiotów jak Polish Agro: firm rekrutacyjnych, całego sektora IT, logistycznych i BSS. Nasze analizy wskazują, że uśredniając firmy z Olivia Centre współpracują z co najmniej dwiema innymi firmami mającymi tutaj swoje biura.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.