Komunikaty PR

Polska firma z tytułem Najlepszej Agencji Nieruchomości na Costa del Sol

2023-11-24  |  16:00
Biuro prasowe

Hiszpański rynek nieruchomości charakteryzuje duża dynamika wzrostu. Zarówno klimat, jak i uwarunkowania gospodarcze oraz społeczno-polityczne sprawiają, że staje się on coraz bardziej atrakcyjny również dla obcokrajowców, w tym dla Polaków. Ci m.in. z uwagi na inflację chcą ulokować tam swoje oszczędności. Jednym z najpopularniejszych regionów, w których poszukują nowych domów i mieszkań, jest Andaluzja. W procesie zakupu nieruchomości pomagają im rodzimi pośrednicy, w tym rodzinna firma – International Investment Marbella. To najstarsze polskie biuro nieruchomości właśnie otrzymało prestiżowy tytuł „Best Real Estate Agency Costa del Sol” przyznany przez AEDAS Homes. Statuetka ugruntowuje jej silną pozycję w tej części Hiszpanii.

Najlepsi z najlepszych

AEDAS Homes to jeden z najbardziej uznanych hiszpańskich deweloperów, który regularnie rozbudowuje sieć swoich nieruchomości od Barcelony, przez Madryt, Walencję, Alicante, aż po Malagę, Marbellę, Baleary i Wyspy Kanaryjskie. Tylko w 2022 roku ponad 30% jego inwestycji trafiło w ręce klientów międzynarodowych, pośród których największą grupę stanowili Polacy. Podczas gali The AEDAS Homes Agents, zrzeszeni w niej agenci nagrodzili najlepsze biura nieruchomości na rynku. Prestiżowy tytuł Najlepszej Agencji Nieruchomości w Andaluzji przyznano International Investment Marbella – rodzinnej firmie, prowadzonej i zarządzanej przez Polaków. Nagrodę wręczył Javier Reguart, dyrektor sprzedaży AEDAS Homes.

Do Marbelli przyjechaliśmy w 2001 roku, tylko na wakacje. Właściwie przypadek sprawił, że zostaliśmy tu na stałe. Już pierwszego dnia kupiliśmy tutaj dom. Wtedy nie było jednak nikogo, kto mógłby nam pomóc przejść przez cały proces. Tak zrodził się pomysł na nasz rodzinny biznes, który z pasją i zaangażowaniem rozwijamy od blisko 23 lat. Aktualnie, już wspólnie z synami, zarażamy naszą miłością do Hiszpanii, spełniając marzenia o posiadaniu domu czy mieszkania na andaluzyjskim wybrzeżu. Ta nagroda potwierdza, że robimy to dobrze – mówi Renata Lorens, współwłaścicielka International Investment Marbella. Jak dodaje: – Zależy nam na długotrwałych relacjach, a nie na szybkiej sprzedaży. Do każdego z klientów podchodzimy indywidualnie, starając się jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby – niezależnie od budżetu. To jest naszą największą wartością.

Rodzinna firma z Polski podbija Andaluzję

International Investment Marbella założona i prowadzona przez Renatę i Ryszarda Lorens to najstarsze polskie biuro nieruchomości działające w hiszpańskiej Marbelli. Z jego doświadczenia korzystają reprezentanci różnych narodowości, chociaż w przeważającej części są to Polacy. Ci tylko w 2022 roku w całej Hiszpanii zainwestowali w blisko 3 tysiące nieruchomości – to 160% więcej niż jeszcze rok wcześniej. 

– Polacy coraz śmielej rozważają zakup nieruchomości w tej części Europy. Faktem jest, zainteresowanie to wzrosło po wybuchu wojny w Ukrainie, jednak na naprawdę wysokim poziomie, utrzymuje się także i dzisiaj. Pandemia dała szersze spojrzenie i dużo większe możliwości pracy zdalnej. Kiedy do tego dodamy galopującą inflację oraz idący za nią kolosalny wzrost cen nieruchomości w Polsce, to mamy odpowiedź na to, dlaczego nasi rodacy coraz mocniej rozważają ulokowanie kapitału właśnie w Hiszpanii. Tym bardziej że w cenie mieszkania w Warszawie mogą pozwolić sobie na nieruchomość w miejscu, gdzie słońce świeci praktycznie przez cały rok – dodaje Lorens.

Obywatele Polski posiadają dzisiaj ok. 3,2 proc. udziału w rynku zagranicznych inwestorów, wyprzedzając m.in. Amerykanów (1,6 proc.) czy Rosjan (2 proc.). Ich wyborem padają najczęściej Costa Blanca i Costa del Sol z Malagą i Marbellą na czele. To właśnie w sprzedaży nieruchomości na terenie tych ostatnich, specjalizuje się International Investment Marbella. 

Ten rodzimy biznes stawia na kompleksowość obsługi. Opiekuje się klientem od etapu poszukiwania wymarzonej nieruchomości, towarzyszy na etapie rezerwacji i podpisania umowy przedwstępnej, ekspertyzy technicznej i w końcu przy podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. Ponadto pomaga w projektowaniu wnętrz, doborze wyposażenia, a w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego także w remoncie.

Biuro poza pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości oferuje usługę zarządzania najmem nieruchomości czy doglądania inwestycji pod nieobecność klientów. Buduje także własne obiekty – aktualnie dwie inwestycje realizowane są w okolicach Marbelli.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.