Powstanie Panattoni Park Poznań West Gate o powierzchni 65 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zrealizuje 65 000 m kw. w ramach Panattoni Park Poznań West Gate i przekroczy milion m kw. dostarczonej powierzchni w regionie. Deweloper zbuduje centrum dystrybucyjne z ponad 100 dokami załadunkowymi, a całość inwestycji przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks powstanie w marcu 2022 r., w zachodniej części Polski i dzięki bliskości drogi S11 i autostrady A2 zapewni doskonałe połączenie m.in. z Niemcami, a także z najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w kraju.
Pierwszy milion trzeba…wybudować. Panattoni rusza z realizacją Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem o docelowej powierzchni 65 000 m kw. Budowa inwestycji wystartuje latem br., a jej finalizacja przewidziana jest na marzec 2022. Kompleks, dzięki położeniu na zachodzie kraju, zapewni doskonałe połączenie ze stolicą Niemiec – Berlinem, a także umocni pozycję dewelopera w regionie – „W Poznaniu i okolicach działamy od początku istnienia polskiego oddziału firmy i jeszcze w tym roku planujemy przekroczyć milion m kw. dostarczonej powierzchni. Bogate portfolio zbudowaliśmy na zaufaniu klientów z różnych branż. Tylko w ciągu ostatniego roku rozpoczęliśmy m.in. dwie ważne realizacje dla sektora e-commerce – ponad 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain, pod obsługę Zalando i 23 500 m kw. dla Ekol Poland, który prowadzi operacje dla producenta odzieży outdoorowej – Regata. Ponadto do naszego portfolio wpisaliśmy kolejnego klienta z branży spożywczej – firmę OneDayMore. Praca na rynku poznańskim wre i jeszcze nie czas na przerwę” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.
Panattoni Park Poznań West Gate powstanie w Tarnowie Podgórnym - atrakcyjnej lokalizacji przy Drodze Krajowej 92, zaledwie 7 km od Węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze do Koszalina na północy, a także do Bydgoszczy i Katowic na południu. Ponadto pozwoli na dojazd w ok. 15 minut z Panattoni Park Poznań West Gate do autostrady A2, łączącej m.in. Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. - „Wybierając tę lokalizacje najemcy otrzymują nie tylko dogodne połączenia, ale także doskonały klimat dla biznesu dzięki położeniu w strefie przemysłowej Tarnowa Podgórnego - w sąsiedztwie takich przedsiębiorstw jak Lidl, Mondelez, czy Imperial Tabaco. W samej gminie działa ponad 5000 podmiotów gospodarczych, co potwierdza, jak dobrą pracę dla rozwoju regionu wykonały władze lokalne” - dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.
Panattoni Park Poznań West Gate zostanie wybudowany zgodnie z najwyższymi normami zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, jako jeden z pierwszych w regionie. Obiekt zostanie napędzony energią z odnawialnych źródeł i stanie się kolejnym krokiem Panattoni w stronę ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2025 roku. W budynkach zastosowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii, a także szereg rozwiązań dla wellbeingu użytkowników – od odpowiedniej akustyki i oświetlenia części biurowych, przez strefy zielone i strefy relaksu, po infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych.
Panattoni podgrzewa najgorętsze rynki. Działalność Panattoni napędza nieustanny rozwój poznańskiego rynku magazynowego, który w 2020 r. przekroczył 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni. Ponadto w I kw. 2021 r. był najbardziej rozchwytywany, generując popyt na poziomie 426 000 m kw.
Panattoni Park Poznań West Gate zajmie 65 000 m kw. i obejmie 126 doków załadunkowych, a także blisko 220 miejsc parkingowych, w tym 13 dla samochodów ciężarowych. Najemcy skorzystają również z przestronnego placu manewrowego. Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce. Ponadto obiekt zostanie przygotowany pod najemców zajmujących się lekką produkcją.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.