Komunikaty PR

Prostszy wynajem mieszkań dla uchodźców. Ruszyła specjalna baza agentów

2022-03-10  |  08:20
Biuro prasowe
Kontakt

Rafał Bieńkowski
NNV Sp z o.o.

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
10-457 Olsztyn Olsztyn
rafal.bienkowski|nnv.pl| |rafal.bienkowski|nnv.pl
+48 690 303 185
https://www.nieruchomosci-online.pl/
Do pobrania png ( 0.15 MB )

Obywatele Ukrainy mogą już korzystać ze strony, która znacznie ułatwia wynajęcie mieszkania w naszym kraju. Na specjalnej witrynie znajdą wyszukiwarkę agentów nieruchomości mówiących w języku ukraińskim, gotowe wzory umów zabezpieczających ich jako najemców, a także praktyczne porady dotyczące poszukiwania mieszkania w Polsce.

Wyszukiwarka stworzona dla obywateli Ukrainy, działa pod adresem https://www.nieruchomosci-online.pl/agenci-ua.html. Strona jest dostępna w języku ukraińskim, a jej autorem jest portal ogłoszeniowy Nieruchomosci-online.pl. Celem witryny jest ułatwienie procesu wynajmu mieszkania w Polsce i rozwiązanie problemu bariery językowej.

Najważniejszym elementem strony jest wyszukiwarka pośredników, którzy posługują się językiem ukraińskim, angielskim lub rosyjskim. Listy prowadzone są w podziale na województwa, dzięki czemu uchodźcy z Ukrainy (lub ich bliscy i znajomi mieszkający w Polsce) mogą szybko nawiązać kontakt z profesjonalistą, który sprawdzi dostępność mieszkań w danej lokalizacji. Co ważne, w bazie można znaleźć już agentów reprezentujących wszystkie szesnaście województw. Aktualna liczba pośredników biorących udział w projekcie, to około 450 (stan na 8 marca), ale grono profesjonalistów stale rośnie.

Bezpłatne i przetłumaczone wzory umów  

Strona dla uchodźców to jednak nie tylko wyszukiwarka obcojęzycznych pośredników. Osoby potrzebujące znajdą na niej również materiały, które są bardzo ważne w procesie wynajmowania mieszkania.

Przede wszystkim są to bezpłatne wzory umów najmu. Wchodząc na stronę https://www.nieruchomosci-online.pl/agenci-ua.html, obywatele Ukrainy znajdą tam cztery wzory umów do pobrania: najmu na czas nieokreślony, najmu na czas określony, najmu okazjonalnego oraz najmu na potrzeby krótkotrwałego, przejściowego pobytu. Oprócz tego, dostępny jest również protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania. Wszystkie wzory są dostępne w językach PL-UA i PL-RU.

Osoby potrzebujące mogą również skorzystać z przetłumaczonego na język ukraiński poradnika dotyczącego wynajmu mieszkań w Polsce. Uchodźcy dowiedzą się z niego m.in. jak szukać mieszkania na wynajem, jaka jest rola pośrednika, o co zapytać właściciela mieszkania, jak wyglądają kwestie formalne oraz jak uniknąć nieuczciwych ofert, gdyby chcieli szukać mieszkania na własną rękę.

Pośrednicy odbierają dziesiątki telefonów dziennie

Dzięki wyszukiwarce stworzonej przez Nieruchomosci-online.pl, uchodźcy mogą uzyskać numer telefonu bezpośrednio do pośrednika, który działa w danym województwie. Skala migracji z Ukrainy jest ogromna, dlatego w akcję zaangażowani są agenci nieruchomości z wielu regionów Polski.

- Mamy dużo telefonów, minimum dziesięć dziennie. Najczęściej dzwonią do nas osoby, które szukają mieszkania na rok. Jeżeli ktoś potrzebuje po prostu pokoju na krócej, wówczas odsyłamy taką osobę potrzebującą do centrów pomocy, ponieważ we Wrocławiu działa wiele ośrodków przyjmujących gości na noc lub na kilka dni – mówi Elżbieta Śliwka z biura nieruchomości Metrohouse we Wrocławiu, która obsługuje klientów także w języku ukraińskim, angielskim i rosyjskim.

Na polskim rynku pośrednictwa działają też agenci pochodzących z Ukrainy. Jednym z nich jest Anton Gerasymenko, który reprezentuje krakowską agencję Superopcja. Pośrednik pochodzi z Kijowa, ale jego bliscy i znajomi na szczęście opuścili już stolicę Ukrainy. Jak mówi, pomoc rodakom jest obecnie głównym zadaniem, przed którym stoi jego biuro.

- Dziennie dzwoni do mnie nawet 20-30 osób, ale kontakt z potrzebującymi to nie tylko telefony. To także wiadomości w mediach społecznościowych, powiadomienia w aplikacjach itd. Do Polski napływa dziś tyle osób, że powoli zaczyna już brakować mieszkań. Najszybciej wynajmują się oczywiście te bardziej dostępne cenowo i w niższym standardzie. Wielu ludzi przyjeżdża jednak na kilka miesięcy, ponieważ nikt nie wie, ile może potrwać wojna. Staramy się im pomóc, chociaż często jesteśmy ograniczeni przez liczbę dostępnych mieszkań ze zgodą na najem krótszy niż zwykle – opowiada Anton Gerasymenko, który oprócz języka ukraińskiego i polskiego, w codziennej pracy agenta posługuje się także rosyjskim i angielskim.    

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: NNV Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.