Komunikaty PR

Przerwali budowy, by zadbać o bezpieczeństwo

2022-05-09  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

W Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy na budowach Bouygues Immobilier Polska przerwano na chwile prace. Wszystko po to, by pracownicy mogli porozmawiać o… bezpieczeństwie.

3872 osoby zostały poszkodowane na budowach w Polsce w 2020 roku, z czego większość stanowiły upadki z wysokości. Mimo znacznej poprawy wskaźnika bezpieczeństwa, wypadki śmiertelne nadal stanowią wysoki odsetek wypadków w budownictwie.

Bouygues Immobilier Polska – deweloper, który od 2001 roku wybudował w Polsce 58 inwestycji, w których powstało aż 8100 mieszkań i lokali usługowych – 28 kwietnia przerwał chwilowo prace na wszystkich budowach w kraju. Celem było spotkanie z pracownikami dotyczące zasad bezpieczeństwa. Akcja zainicjowana przez prezesa Bouygues Immobilier, Bernarda Mouniera, odbyła się równolegle we wszystkich krajach, w których deweloper buduje swoje osiedla.

Zależy nam, żeby każdy, kto pracuje na budowach Bouygues Immobilier wiedział, że wróci wieczorem do domu zdrowy i bezpieczny. Status dewelopera nie zwalnia nas z odpowiedzialności za bezpieczeństwo w miejscach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Chciałbym, aby budowy Bouygues Immobilier stanowiły wzorzec bezpieczeństwa i higieny pracy – podkreśla Bernard Mounier, prezes Bouygues Immobilier.

Ta wiodąca międzynarodowa firma z ponad 70-letnim doświadczeniem w budownictwie jest częścią Grupy Bouygues, która skupia 120 tys. pracowników w ponad 80 krajach z takich branż, jak budownictwo, prace publiczne i sieci elektryczne (Bouygues Construction), nieruchomości (Bouygues Immobilier), budownictwo drogowe (Colas), telekomunikacja i media (kanał telewizyjny TF1 i spółka Bouygues Telecom). Do największych osiągnięć Grupy Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

28 kwietnia pracownicy wszystkich budów Bouygues Immobilier w Polsce zrobili sobie przerwę i w miłej atmosferze przy porannej kawie wysłuchali najpierw wystąpienia wideo Bernarda Mouniera, a następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej standardów bezpieczeństwa na budowach Bouygues Immobilier Polska. Uczestnicy wymienili się opiniami i uwagami, a także proponowali rozwiązania, które mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Pracownicy wzięli również udział w quizie BHP, a także podpisali kartę zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy Bouygues Immobilier.

Aktualnie na pięciu budowach dewelopera pracuje około 400 pracowników. Firma za cel stawia sobie stworzenie takich warunków pracy, w których każdy pracownik dba o bezpieczeństwo własne i swoich współpracowników.

– Bezpieczeństwo pracowników na naszych budowach ma dla nas kluczowe znaczenie. Staramy się codziennie zwracać na to uwagę i przypominać wszystkim, że stosowanie środków ochrony osobistej i zbiorowej to podstawa bezpiecznej pracy – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska. Jak podkreśla, takie akcje, jak ta zorganizowana w Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, mają podnieść świadomość pracowników, a także wypracować nowe sposoby dbania o wzajemne bezpieczeństwo.

 

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 58 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8200 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.