Quadro Development rozszerza swoją ofertę
Rynek nieruchomości w czasie ostatnich kilkunastu miesięcy przeszedł mocne przeobrażenie. Zmieniła się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych (wysokie stopy procentowe, rekomendacja S), jest zdecydowanie trudniej o wypracowanie zdolności kredytowej. W związku z tym, mniejsza liczba klientów indywidualnych może dziś kupić swoje wymarzone mieszkanie. Statystyki to potwierdzają i nie można nawet ich porównywać z najlepszymi czasami prosperity, kiedy wszystkie mieszkania w danej inwestycji były sprzedane przed zakończeniem budowy. – Siłą rzeczy, dziś klientów indywidualnych jest nieco mniej. Natomiast do naszego biura coraz chętniej zaglądają klienci inwestycyjni. Z niektórymi współpracujemy od lat, już przy kolejnym naszym projekcie mieszkaniowym, ale są też zupełnie nowi, którzy mają gotówkę, a jednocześnie zyskali świadomość, że zakup mieszkania jest najlepszą drogą, by ten kapitał chronić – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. – W związku z tym, zdecydowaliśmy o tym, by rozszerzyć naszą ofertę. W budynku wielorodzinnym, na styku ulicy Głównej i Smolnej, mamy w sprzedaży mieszkania większe, ale też kawalerki w cenie od 184 tysięcy złotych brutto. Realia rynkowe pokazują, że to dobra strategia. Przyszli najemcy coraz częściej liczą na niezależność i wolą wynajmować samemu kawalerkę, niż chociażby pokój w większym mieszkaniu, gdzie są inni współlokatorzy. Stąd klient inwestycyjny, który postawi na naszą ofertę, może być spokojny o zwrot z tej inwestycji każdego miesiąca. Dodatkowym argumentem jest to, że mieszkań „na wynajem” raczej brakuje, nawet w tak dużych miastach jak Poznań – opisuje Marek Smogór z firmy Quadro Development.
Prace budowlane w ramach inwestycji są już mocno zaawansowane i w tym roku zostaną zakończone. Inwestycja znajduje się u zbiegu ulicy Smolnej i Głównej w Poznaniu, tuż obok kameralnego rynku o nazwie Rynek Wschodni i właśnie stąd pochodzi nazwa najnowszej inwestycji mieszkaniowej. Dostępne są nie tylko kawalerki, ale też mieszkania 2-, 3-pokojowe, a nawet większe apartamenty o powierzchni
Warto wspomnieć, że Quadro Development ma na swoim koncie już kilka udanych realizacji o nazwach Sielska 14 i Bosa 7 na poznańskim Grunwaldzie, czy Rezydencja Winiary i Piątkowska 103 na Winiarach, a jednocześnie w pobliżu Winograd w Poznaniu. – Działamy tak, by odpowiedzieć na zainteresowanie mieszkaniami każdej grupy klientów, zarówno singli, par, rodzin, czy chociażby klientów inwestujących w nieruchomości – podsumowuje Marek Smogór.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.