Radosna IV – Od Agrobexu na przedmieściach.
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa IV etapu osiedla Radosna w podpoznańskim Zalasewie. Docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne. Dwa z nich są już gotowe, a dwa kolejne na zaawansowanym etapie prac.
Zamieszkać na przedmieściach Poznania to cel dla wielu osób poszukujących nieruchomości. Zwłaszcza jeśli chodzi o taką miejscowość jak Zalasewo, która poza atrakcyjną lokalizacją w ostatnich latach mocno polepszyła infrastrukturę. Są nowe ulice i drogi dojazdowe, sprawnie działa komunikacja, funkcjonują nowoczesne szkoły podstawowe oraz przedszkola i żłobki. Nie brakuje większych marketów, mniejszych sklepów, punktów usługowych, obiektów sportowych a przede wszystkim licznych terenów zielonych oraz ścieżek rowerowych. To właśnie na terenie Zalasewa od wielu lat działalność deweloperską prowadzi spółka Agrobex. Obecnie w budowie jest IV etap osiedla Radosna, który składa się z 4 trzypiętrowych budynków o nowoczesnej architekturze. Łącznie 236 mieszkań. W zeszłym roku zakończyły się prace przy realizacji dwóch budynków – 19 i 21. Natomiast w budowie pozostają jeszcze dwa budynki – 23 i 25, czyli 128 mieszkań o powierzchni od 25 do 69 mkw.
- W minionym roku przekazaliśmy mieszkańcom lokale z dwóch budynków. W tym roku zakończymy realizacje pozostałych. W sprzedaży zostało kilkanaście ostatnich mieszkań. Potencjał tej miejscowości jest ogromny. Nie należy zapominać także o aspekcie finansowym, gdyż w porównaniu do Poznania proponujemy duże niższe ceny – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Do dyspozycji będą również windy oraz komórki lokatorskie, a dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Deweloper nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstały już bezpieczne place zabaw. Zresztą Agrobex od wielu lat na każdej inwestycji tworzy atrakcyjne przestrzenie, które służą zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Zakończenie realizacji IV etapu osiedla nastąpi w tym roku. Jako pierwszy, w II kwartale powstanie budynek nr 3 (Radosna 23) , a w kwartale kolejnym – budynek nr 4 (Radosna 25). Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania większej przestrzeni życiowej, bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań, dając poczucie komfortu i zadowolenia z miejsca zamieszkania. W końcu na przedmieściach żyje się spokojnie i wygodnie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.