Radosna IV – Od Agrobexu na przedmieściach.
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa IV etapu osiedla Radosna w podpoznańskim Zalasewie. Docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne. Dwa z nich są już gotowe, a dwa kolejne na zaawansowanym etapie prac.
Zamieszkać na przedmieściach Poznania to cel dla wielu osób poszukujących nieruchomości. Zwłaszcza jeśli chodzi o taką miejscowość jak Zalasewo, która poza atrakcyjną lokalizacją w ostatnich latach mocno polepszyła infrastrukturę. Są nowe ulice i drogi dojazdowe, sprawnie działa komunikacja, funkcjonują nowoczesne szkoły podstawowe oraz przedszkola i żłobki. Nie brakuje większych marketów, mniejszych sklepów, punktów usługowych, obiektów sportowych a przede wszystkim licznych terenów zielonych oraz ścieżek rowerowych. To właśnie na terenie Zalasewa od wielu lat działalność deweloperską prowadzi spółka Agrobex. Obecnie w budowie jest IV etap osiedla Radosna, który składa się z 4 trzypiętrowych budynków o nowoczesnej architekturze. Łącznie 236 mieszkań. W zeszłym roku zakończyły się prace przy realizacji dwóch budynków – 19 i 21. Natomiast w budowie pozostają jeszcze dwa budynki – 23 i 25, czyli 128 mieszkań o powierzchni od 25 do 69 mkw.
- W minionym roku przekazaliśmy mieszkańcom lokale z dwóch budynków. W tym roku zakończymy realizacje pozostałych. W sprzedaży zostało kilkanaście ostatnich mieszkań. Potencjał tej miejscowości jest ogromny. Nie należy zapominać także o aspekcie finansowym, gdyż w porównaniu do Poznania proponujemy duże niższe ceny – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Do dyspozycji będą również windy oraz komórki lokatorskie, a dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Deweloper nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstały już bezpieczne place zabaw. Zresztą Agrobex od wielu lat na każdej inwestycji tworzy atrakcyjne przestrzenie, które służą zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Zakończenie realizacji IV etapu osiedla nastąpi w tym roku. Jako pierwszy, w II kwartale powstanie budynek nr 3 (Radosna 23) , a w kwartale kolejnym – budynek nr 4 (Radosna 25). Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania większej przestrzeni życiowej, bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań, dając poczucie komfortu i zadowolenia z miejsca zamieszkania. W końcu na przedmieściach żyje się spokojnie i wygodnie.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.