Renomowane kancelarie prawne wybierają Metropolitan Warszawa
Gide Loyrette Nouel i Norton Rose Fulbright zdecydowały się na przedłużenie dotychczasowych umów w Metropolitan Warszawa. Kancelarie wynajęły łącznie ponad 3000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
Metropolitan Warszawa od wielu lat przyciąga najbardziej rozpoznawalne i prestiżowe marki, liderów w swoich branżach. Na kolejne lata w budynku usytuowanym przy placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie pozostają siedziby międzynarodowych kancelarii prawnych.
– Jesteśmy zaszczyceni możliwością kontynuowania współpracy z kancelariami Gide Loyrette Nouel i Norton Rose Fulbright. Ich renoma i najwyższa jakość działań doskonale korespondują z Metropolitan Warszawa. Podobnie jak zarządzany przez nas budynek, wyznaczają standardy w swojej branży i stanowią punkt odniesienia. Cieszymy się, że mogliśmy obu firmom zapewnić komfortowe i prywatne przestrzenie na najwyższych piętrach Metropolitan Warszawa, z dostępem do dedykowanych tarasów, które regularnie służą jako miejsca spotkań z klientami, a także stanowią dodatkowy atut w dbaniu o codzienny komfort pracowników– powiedziała Joanna Kowalska-Szymczak, założycielka i CEO EBRU Capital, firmy pełniącej rolę asset managera Metropolitan Warszawa.
Kancelaria Gide Loyrette Nouel związana jest z Metropolitan Warszawa od 2006 r. Na mocy nowej umowy zawartej na okres 7 lat, będzie kontynuowała najem najwyższej jakości przestrzeni, usytuowanej na ostatnim, 6. piętrze Budynku 1 z widokiem na m.in. Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Raffles Europejski i Pałac Prezydencki. W procesie negocjacji umowy najmu kancelarii doradzała firma Colliers.
– Biuro na 6. piętrze budynku Metropolitan Warszawa stało się niejako wizytówką Gide. Podobnie jak nasza kancelaria, miejsce to łączy w sobie bogatą historię i nowoczesność, dzięki bliskiemu sąsiedztwu zarówno biznesowej, jak i historycznej części miasta. Cieszymy się, że przez kolejne lata będziemy mogli tworzyć tu przestrzeń do współpracy, spotkań z naszymi klientami, wymiany doświadczeń i inspiracji – skomentował Dariusz Tokarczuk, partner warszawskiego biura kancelarii Gide.
W kolejnych latach w Metropolitan Warszawa będzie mieściła się również siedziba kancelarii Norton Rose Fulbright (Norton Rose Fulbright Dyczkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa). Kancelaria zdecydowała się przedłużyć dotychczasową umowę na 7 lat. Siedziba Norton Rose Fulbright znajduje się na najwyższym, 6. piętrze Budynku 2 i wyróżnia się wyjątkowym widokiem na Ogród Saski, gmach Teatru i Opery Narodowej oraz panoramę warszawskich wieżowców. W negocjacjach umowy najemcy doradzała firma JLL.
– Cieszymy się, że nasza kancelaria będzie nadal znajdowała się w tej prestiżowej lokalizacji z wyjątkowym widokiem na centrum Warszawy i Ogród Saski, który niezmiennie cieszy naszych klientów i pracowników. Od 2006 roku biuro to zapewnia wyjątkową atmosferę dla naszego zespołu. Doskonała lokalizacja nie tylko wzmacnia wizerunek naszej kancelarii, ale także oferuje niezrównaną wygodę i udogodnienia, które pozytywnie wpływają na dobrostan naszych pracowników. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lata w tej wyjątkowej lokalizacji, która nie tylko oferuje doskonałą przestrzeń do pracy, ale także wzmacnia naszą zdolność do efektywnego doradzania naszym klientom – powiedział Grzegorz Dyczkowski, Partner Zarządzający, Norton Rose Fulbright Dyczkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa.
Metropolitan Warszawa to najwyższej klasy budynek z biurami i luksusową przestrzenią handlowo-usługową na parterze, wyróżniający się ponadczasowymi rozwiązaniami architektonicznymi – w tym przestronnym, publicznym dziedzińcem. Metropolitan Warszawa usytuowany jest przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, tuż przy Ogrodzie Saskim i Trakcie Królewskim. Inwestycja oferuje 33 600 mkw. najwyższej jakości powierzchni biurowej oraz 3 300 mkw. przestrzeni handlowo-usługowej dostępnej z ulicy.
W trzech charakterystycznych, siedmiokondygnacyjnych bryłach, oprócz najwyższej klasy powierzchni biurowych, mieszczą się również butiki z ekskluzywnymi markami, prestiżowy klub fitness, kawiarnie. W budynku znajduje się także 441 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, w tym parking publiczny oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Dostępna jest również infrastruktura dla rowerzystów.
Potwierdzenie jakości Metropolitan Warszawa i zastosowanych w budynku rozwiązań przyjaznych środowisku stanowi certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Najwyższy standard procedur bezpieczeństwa w obiekcie został natomiast wyróżniony oceną WELL Health-Safety Rating. Z kolei najlepsza łączność cyfrowa, jakość rozwiązań teletechnicznych i planów awaryjnych zostały potwierdzone certyfikatem WiredScore na najwyższym poziomie Platinum.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.