Komunikaty PR

Renomowany deweloper buduje we Wrocławiu coraz więcej mieszkań

2020-09-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Grupa ROBYG jest już nie tylko na Jagodnie, ale także w czterech innych częściach Wrocławia. Po połączeniu z WPB buduje łącznie około 400 nowych mieszkań i domów. Drugie tyle planuje na gruntach należących wcześniej do WPB. Większość z aktualnie budowanych mieszkań jest już prawie gotowa. Wszystkie powstają w atrakcyjnych lokalizacjach w otoczeniu zieleni i terenów rekreacyjnych. Już niedługo do sprzedaży trafią nowe pule.

Kontynuując dynamiczny rozwój we Wrocławiu, Grupa ROBYG buduje setki mieszkań w kilku częściach miasta i już planuje następne w nowych etapach. Do niedawna deweloper działał tylko na Jagodnie, ale po połączeniu z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Budowlanym prowadzi inwestycje także na Sołtysowicach, Wojszycach, Osobowicach i Muchoborze Wielkim. – Jesteśmy jednym z największych deweloperów w Polsce, więc konsekwentnie umacniamy swoją pozycję także lokalnie we Wrocławiu, z którym mocno wiążemy przyszłość – argumentuje Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy ROBYG. – Do wieloletniej tradycji WPB dołączyliśmy nasz najwyższy standard, by tworzyć we Wrocławiu różnorodne mieszkania najlepszej jakości w spokojnych i zielonych częściach miasta. Niedługo wprowadzimy na rynek kolejne pule mieszkań – dodaje.

Kilkaset mieszkań pod lasem

Nowością od ROBYG WPB jest Uroczysko III, czyli kolejny etap osiedla powstającego przy ul. Przejazdowej na Sołtysowicach, tuż pod lasem. Uroczysko to największe osiedle pod szyldem ROBYG WPB we Wrocławiu. Składa się z trzech etapów – każdy tworzą dwa budynki 3-piętrowe. Pierwsze budynki są już gotowe i zamieszkane. Aktualnie trwa budowa czterech kolejnych (Uroczysko II i Uroczysko III). Prace toczą się równolegle, ale są w różnych fazach.

Trzeci etap to dwa budynki z podziemnymi miejscami parkingowymi. W pierwszym budynku powstanie 56 mieszkań, w drugim 32. Zaprojektowano praktyczne i dostosowane do potrzeb rynku układy od 1 do 4 pokoi. Największe z nich mają 77 mkw. Wszystkie mieszkania zaprojektowano z balkonami lub tarasami. – Trafią do sprzedaży jeszcze jesienią, dlatego warto być czujnym, bo spodziewamy się dużego zainteresowania – zapowiada Joanna Chojecka. Budowa Uroczyska III trwa. Obecnie wykonywana jest konstrukcja garaży pod budynkami. Uroczysko III ma być gotowe w trzecim kwartale 2021. Natomiast przy Uroczysku II wykonywane są już elewacje, poszycie dachu oraz instalacje. Budowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

Uroczysko II i III to w sumie 171 mieszkania. – Po przejęciu tej inwestycji podnieśliśmy standard części wspólnych – informuje Joanna Chojecka. – Największym atutem osiedla jest jednak położenie, pozwalające poczuć podmiejski klimat, nieopodal zielonych terenów rekreacyjnych – podkreśla. W pobliżu Uroczyska, oprócz lasu z niedużym akwenem i pozostałościami po średniowiecznym grodzie, są ogródki działkowe, łąka, stadion oraz rzeka Widawa.

Kameralnie na rodzinnym osiedlu

Pozostałe osiedla ROBYG WPB są bardziej kameralne. Wśród nich są Wojszyckie Alejki przy ul. Gałczyńskiego. W 3-piętrowym budynku, którego konstrukcja jest ukończona, powstają 62 mieszkania. Spośród nich wyróżniają się lokale z antresolami na ostatnim poziomie. Reszta mieszkań ma balkony i ogródki. Układy od 1 do 4 pokoi mają od 27 do 92 mkw. wielkości. W budynku jest podziemna hala garażowa z pomieszczeniami na rowery i komórkami lokatorskimi.

Budowa Wojszyckich Alejek jest już zaawansowana i powinna zakończyć się w tym lub na początku przyszłego roku. Aktualnie trwa wykańczanie elewacji oraz dachu. W środku wykonywane są tynki i posadzki.
Wojszyckie Alejki to świetne miejsce dla każdego, kto szuka odpoczynku od pośpiechu i miejskiego zgiełku. Młodzi znajdą tu piękne mieszkanie na start, rodziny zaciszną przystań, a seniorzy spokój, bezpieczeństwo i odpoczynek – zachęca Joanna Chojecka.

Nad potokiem, w otoczeniu zieleni

Najmniejsza ze wszystkich jest Willa nad Potokiem, która znajduje się przy potoku Kasina na Muchoborze Wielkim (ul. Stanisławowska). W kameralnym budynku z garażem podziemnym powstaje tylko 13 mieszkań. Są to jedno-, dwu- i trzypokojowe rozkłady z tarasami i balkonami. Najmniejsze mają 33 mkw., a największe – 97 mkw. Podobnie jak na Wojszycach, tak i tu powstają mieszkania z antresolą, które dają możliwość indywidualnej aranżacji wnętrza i dopasowania przestrzeni do własnych potrzeb.

Wszystko jest już prawie gotowe. W środku trwają ostatnie prace wykończeniowe, a na zewnątrz zagospodarowanie terenu. Przekazywanie kluczy do Willi nad Potokiem planowane jest na jesień.

W najbliższej okolicy znajduje się park Tysiąclecia oraz klub Formaty. Nieopodal jest również szkoła, przedszkole oraz centrum handlowe Wrocław Fashion Outlet. Plusem jest bezpośredni dojazd do centrum miasta i autostradowej obwodnicy Wrocławia.

Domy przy lesie i rzece

Czwarta inwestycja ROBYG WPB we Wrocławiu położona jest na Osobowicach przy ul. Lipskiej. To Osiedle Leśna Przystań, składające się z 28 domków jednorodzinnych o metrażach od 124 do 146 mkw. Ich budowa jest zakończona, a osiedle niedługo powinno uzyskać pozwolenie na użytkowanie. – Wysoki standard, bliskość lasu oraz rzeki bardzo spodobały się wrocławianom, którzy coraz częściej pytają o domy. Widać to także po zainteresowaniu domami atrialnymi i szeregowymi na Jagodnie. Ostatnie miesiące zauważalnie zmieniły preferencje osób poszukujących miejsca do życia. Jeszcze większego znaczenia nabrały tereny zielone, ogródki, balkony i tarasy – zaznacza Joanna Chojecka.

Cztery osiedla ROBYG WPB to łącznie około 400 mieszkań i domów. – Nasze powiększone zasoby gruntów pozwalają na budowę kolejnych 400 mieszkań – zapowiada Joanna Chojecka. Do puli trzeba jeszcze doliczyć osiedle ROBYG Jagodno o zróżnicowanej zabudowie i udogodnieniach potrzebnych lokalnej społeczności (np. park, przedszkole, siłownia plenerowa, klub malucha), w ramach którego w kilku etapach powstanie ponad 900 mieszkań w budynkach wielorodzinnych i domach. W czerwcu do sprzedaży trafiła nowa pula mieszkań o wielkości od 26 do 68 mkw. To bardzo funkcjonalne układy z balkonami lub ogródkami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.