Komunikaty PR

ROBYG poszerza swoją ofertę we Wrocławiu. Deweloper buduje nowe domy na Jagodnie

2024-03-06  |  08:45
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Firma ROBYG rusza z nowym etapem swojego flagowego projektu we Wrocławiu – osiedla ROBYG Jagodno. W ramach tej inwestycji deweloper zbudował prawie 100 domów i ponad 600 mieszkań w 13 budynkach wielorodzinnych. Teraz na wrocławskim osiedlu powstaną nowe domy w zabudowie atrialnej i szeregowej.

ROBYG Jagodno to pierwsza inwestycja firmy ROBYG ogłoszona po wejściu dewelopera na wrocławski rynek w 2018 roku. Od tego czasu w stolicy Dolnego Śląska ROBYG zrealizował takie projekty jak Osiedle Uroczysko na Sołtysowicach, Wojszyckie Alejki na Wojszycach, Kameralna Olszówka na Krzykach czy osiedle domów szeregowych Dożynkowa 43 na Klecinie. Zakończył również realizację 13 budynków wielorodzinnych na osiedlu ROBYG Jagodno – łącznie to ponad 600 mieszkań. Teraz kontynuuje realizację części jednorodzinnej i wprowadza do sprzedaży trzeci etap projektu, w ramach którego powstanie 48 lokali mieszkaniowych w domach w zabudowie atrialnej oraz 6 w zabudowie szeregowej.

­­­­– ROBYG Jagodno, dzięki swojej kompleksowości, wpisuje się w charakter naszych inwestycji. Bardzo często realizujemy złożone projekty, które wręcz tworzą nowe dzielnice i stanowią impuls do rozwoju całych obszarów miast – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie ROBYG. – ROBYG Jagodno zaprojektowaliśmy w duchu nowoczesnej architektury i zdecydowaliśmy się na zróżnicowaną zabudowę, czyli nowoczesne budynki wielorodzinne oraz kameralne domy. Teraz po zakończeniu budowy mieszkań, kontynuujemy rozbudowę części jednorodzinnej. W jej skład wchodzą domy szeregowe i charakterystyczne dla naszego osiedla mieszkania w domach w zabudowie atrialnej posiadające wewnętrzne ogrody i tarasy – dodaje.

Budowa trzeciego etapu domów już się rozpoczęła, a zakończenie planowane jest na II kwartał przyszłego roku.

Nowy etap osiedla na południu Wrocławia

Zabudowa atrialna to cztery lokale mieszkalne skupione wokół atrium, czyli wewnętrznego ogrodu, tworzącego kameralny zakątek dla mieszkańców. Każdy lokal będzie miał od 80,63 do 82,59 mkw., co w praktyce daje cztery pokoje zlokalizowane na dwóch poziomach. Dodatkowo do każdego mieszkania będzie przynależał przestronny taras, komórka lokatorska lub schowek na rowery i miejsce postojowe. Mieszkania w domach atrialnych będą również wyposażone w Smart House, system inteligentnego domu zapewniający komfort, bezpieczeństwo i oszczędności.

To zaawansowane rozwiązanie technologiczne umożliwia sterowanie oświetleniem, multimediami i ochroną za pomocą urządzeń mobilnych, dzięki czemu można np. wyłączyć w ciągu dnia ogrzewanie i uruchomić je dopiero na godzinę przed powrotem do mieszkania. Pozwala to wygenerować oszczędności sięgające nawet 30 proc. miesięcznych opłat ­– mówi Joanna Chojecka. Jak dodaje, ROBYG jako jedyny deweloper we Wrocławiu oferuje ten system w każdym mieszkaniu.

W trzecim etapie osiedla ROBYG Jagodno powstaną także lokale mieszkalne w zabudowie szeregowej o powierzchni ok. 100 mkw. z ogrodami i miejscami parkingowymi. W standardzie zarówno lokali w domach w zabudowie atrialnej, jak i szeregowej są rolety zewnętrzne oraz klimatyzacja.

Łącznie część jednorodzinna ROBYG Jagodno to 88 domów w zabudowie atrialnej, w których znajdą się 174 lokale mieszkalne i 11 domów szeregowych z 22 lokalami mieszkalnymi. Pierwsze dwa etapy, czyli 94 lokali w domach w zabudowie atrialnej i 16 w domach szeregowych, zostały już wybudowane i sprzedane.

Wszędzie blisko – koncepcja multifunkcyjnego osiedla ROBYG

Założeniem osiedla ROBYG Jagodno jest przenikanie się funkcji mieszkaniowej z rekreacyjną i usługową dzięki przemyślanemu układowi budynków oraz zapewnieniu w obszarze osiedla podstawowych usług i sklepów. W części wielorodzinnej mieszkańcy całego osiedla mogą już korzystać m.in. z przedszkola, klubu malucha, klubu fitness czy sklepów i lokali usługowych. Na terenie osiedla planowana jest także realizacja skweru z placem zabaw, zewnętrzną siłownią i miejscem do relaksu.

Niedaleko znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, a w 9 minut można dojechać do centrum handlowego Ferio Gaj. Przy ulicy Asfaltowej znajduje się nowo wybudowana szkoła i przedszkole, a mieszkańcy ROBYG Jagodno mają zagwarantowany wygodny dojazd do węzła komunikacyjnego Bielany i autostrady A4. To wszystko wpisuje się w promowaną i rozwijaną przez firmę koncepcję 15-minutowych miast. Polega ona na tym, by mieszkańcy takiego miasta lub dzielnicy mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc i usług w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Zgodnie ze strategią ESG wdrażaną przez ROBYG, 80 procent osiedli mieszkaniowych dewelopera, dzięki odpowiedniej lokalizacji kluczowych funkcji, jest dostosowana do tej koncepcji.

Nowe inwestycje ROBYG we Wrocławiu  

Domy atrialne i szeregowe to kolejna inwestycja, którą ROBYG ogłasza w tym roku we Wrocławiu. W styczniu deweloper wprowadził do sprzedaży Przystanek Tarnogaj – elegancki budynek z 126 mieszkaniami położony przy ul. Międzyleskiej, w pobliżu Parku Tarnogajskiego i niedaleko Parku Wschodniego. Deweloper zarządza również budową i sprzedażą Portu Popowice, którego nowy etap wszedł do sprzedaży jesienią 2023 roku. W swoim portfolio firma posiada również gotowe domy szeregowe na Klecinie – Dożynkowa 43. Dodatkowo w przygotowaniu są kolejne inwestycje, których premiera zaplanowana jest na drugą połowę roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.