Komunikaty PR

Rodzinne Podolany. Ponad 70 lokali znalazło swoich nabywców.

2021-05-26  |  10:00

Preferencje mieszkaniowe klientów na poznańskim rynku nieruchomości zmierzają ku większej przestrzeni i przyrodzie. Dobrze, kiedy nowa inwestycja cechuje się kameralną zabudową i sąsiaduje z niewielkimi budynkami, np. domami jednorodzinnymi. Taki trend potwierdza deweloper Sky Investments, który w ramach osiedla Rodzinne Podolany w Poznaniu sprzedał już ponad 70 mieszkań dwupoziomowych i domów.

 

Przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstaje kompleksowe osiedle złożone z domów jednorodzinnych szeregowych z ogrodami oraz mieszkań dwupoziomowych, z tarasami na dachu. Projekt zakłada zbudowanie dziewięciu szeregów, z czego pięć zostało wykonanych, a lokale przekazane nabywcom. Kolejne szeregi są w budowie, na różnym etapie zaawansowania, a wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W całej inwestycji pozostało jedynie 14 lokali o powierzchni 76 lub 78 m kw. Pozostałe 73 domy i mieszkania znalazły już swoich nabywców. – Cieszymy się, że przygotowana przez nas propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów na rynku nieruchomości. Przemyślany układ pomieszczeń, pełna architektura, a przede wszystkim lokalizacja sprawiły, że Rodzinne Podolany stały się miejscem rozpoznawalnym dla osób poszukujących miejsca do zamieszkania w tej części Poznania – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments.

Jak podkreśla przedstawiciel dewelopera, lokalizacja nowego osiedla została dokładnie przemyślana przez zespół projektowy i inwestycyjny. W okolicy ul. Heleny Rzepeckiej znajduje się głównie niska zabudowa jednorodzinna. Przez niemal całą ulicę Strzeszyńską prowadzi nowa ścieżka rowerowa, którą dojedziemy nad Strzeszynek i Rusałkę. Latem jest tutaj bardzo zielono, a sam Strzeszyn i Podolany, które można traktować jako całość, są chętnie wybierane przez osoby poszukujące nowej nieruchomości. Przy ulicy Strzeszyńskiej znajduje się Galeria Podolany (a w niej dyskont, poczta, punkt odbioru przesyłek kurierskich, klub fitness), apteka, a także przystanki autobusowe.

 

Poznaniacy szukają przestrzeni

Zdaniem wielu ekspertów rynku mieszkaniowego, okres pandemii był bardzo pouczający zarówno dla nabywców, jak i deweloperów. Okazuje się, że kompaktowy lokal z niewielkim balkonem, nawet w centrum miasta, nie jest idealnym rozwiązaniem, kiedy zaczynamy spędzać w nim więcej czasu. – By mieszkać komfortowo, każdy domownik potrzebuje swojej przestrzeni do wypoczynku, rozwijania własnych pasji, a czasami pracy zdalnej. Kiedy wybieramy dom z ogrodem lub dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni ponad 70 mkw., łatwiej taką przestrzeń zaplanować. Stąd zainteresowanie naszym osiedlem jest bardzo duże. Proponujemy większe przestrzenie, a ich naturalnym uzupełnieniem są ogrody przynależne do domów szeregowych oraz tarasy o powierzchni około 19 mkw. przy mieszkaniach dwupoziomowych – zauważa Katarzyna Piwczyńska. Bez względu na wybrany metraż, nabywca może liczyć na przemyślany układ pomieszczeń, w tym: salon z aneksem kuchennym na parterze, a także trzy sypialnie i łazienkę na piętrze.

 

Dziś klient dewelopera poszukuje również przestrzeni wokół siebie, nie tylko tej mieszkalnej. Projekt osiedla Rodzinne Podolany zakłada realizację układu komunikacyjnego, który będzie odpowiedni dla mieszkańców zmotoryzowanych, poruszających się pieszo, jak i rowerzystów. - Drogi wewnętrzne, oświetlenie, chodniki pozwalają mieszkańcom na poczucie swobody oraz bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky. - Czasami klienci, spotykając się z nami w biurze sprzedaży, wspominają, że decydują się na zakup, ponieważ oferujemy domy z ogrodami i mieszkania dwupoziomowe w granicach miasta, a dotąd takich propozycji na poznańskim rynku brakowało, albo były w gminach ościennych – dodaje. Przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu aktualnie są realizowane: etap II (szeregi C i F) oraz etap IV (szeregi H, I) osiedla Rodzinne Podolany. Całość inwestycji będzie gotowa w I kwartale 2023.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Handel

Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.

Polityka

Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.