Rodzinny Zakątek – przestrzeń dla każdego
Jeszcze w tym roku ukończone zostaną kolejne szeregowce wchodzące w skład V etapu inwestycji Rodzinny Zakątek. Deweloper KM Building planuje realizację również kolejnych udogodnień dla mieszkańców.
Trwa realizacja V etapu inwestycji Rodzinny Zakątek w Błażejewie. Deweloper KM Building rozbudowuje osiedle o kolejne szeregowce, które według harmonogramu będą gotowe w II i III kwartale bieżącego roku. – Aktualnie jesteśmy w trakcie ocieplania pierwszych budynków, a także montażu więźby dachowej i jej pokrycia na pozostałych. Kontynuowane są również prace wewnątrz domów - powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W ofercie dostępne są domy o powierzchni 74 i 92 mkw., których cena wynosi odpowiednio 399 tys. zł brutto oraz – zależnie od powierzchni działki – od 455 do 510 tys. zł brutto. Przemyślany układ pomieszczeń umożliwia podział domu na strefę dzienną i nocną. Daje to poczucie prywatności i swobody wszystkim domownikom. Na parterze znajduje się przestronny salon z aneksem kuchennym, toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Jest jeszcze „dodatkowy pokój” w postaci wymarzonego ogrodu, który gwarantuje, zwłaszcza dzieciom, kontakt z przyrodą i przebywanie na świeżym powietrzu. Deweloper dużą wagę przykłada również do zagospodarowania terenu wokół inwestycji. Powstała brukowana droga dojazdowa, są dwa place zabaw. Drogi wewnętrzne, pomiędzy budynkami mają szerokość 8 metrów, a przed każdym domem, w zależności od nieruchomości dostępne są 1 lub 3 miejsca parkingowe. – Ciągle rozwijamy nasze osiedle z myślą o jego mieszkańcach. W planach mamy kolejne udogodnienia, takie jak część handlowa i część rekreacyjno-sportowa, które podwyższą wysoki już komfort życia codziennego. – mówi Maciej Bartczak. Rodzinny Zakątek zlokalizowany jest w Błażejewie na terenie gminy Kórnik, około 20 minut jazdy od Poznania. Znajdują się tu liczne punkty handlowo-usługowe, jest również sprawna komunikacja podmiejska. To spokojna okolica, która pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku. Sąsiadujące lasy wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi, ułatwiają rekreację i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.