Komunikaty PR

ROMA – POSTARZANA KOSTKA BRUKOWA

2022-04-02  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania txt ( 0 MB )

Kostka Roma postarzana to sposób na nawiązanie do estetycznego klimatu Wiecznego Miasta, dawnej stolicy świata.

 

Dekoracyjny efekt kostki osiągany jest w procesie kontrolowanego postarzania. Charakterystyczny wygląd starego bruku pasuje do tradycyjnych ogrodów i nawierzchni wokół zabytków i budynków stylizowanych na historyczne. Ale nie tylko. Na zasadzie kontrastu architekci wykorzystują postarzaną kostkę brukową również przy nowoczesnych budynkach.

 

Roma produkowana jest w trzech prostokątnych kształtach i dwóch trapezach. Jej istotną cechą jest barwienie w masie. Tym samym kostka postarzana sprawdza się jako materiał do wznoszenia form przestrzennych i małej architektury - murków, stopni, małych ogrodzeń i kwietników.

 

Stąd można ją stosować nawet przy bardzo urozmaiconym projekcie nawierzchni ogrodowych. Kostki prostokątne pasują do ścieżek i tarasów. Trapezy umożliwiają układanie nieregularnych i łamanych układów, jak na przykład koła i łuki.

 

Szeroka paleta barw zachęca do tworzenia różnorodnych ciekawych kompozycji podkreślających zalety otoczenia. Kostka Roma jest dostępna w sześciu kolorach. Nawierzchnia o niejednolitym odcieniu uzyskuje efekt głębi, który można wykorzystać np. do optycznego powiększenia lub zmniejszenia zagospodarowywanego terenu. Oprócz popularnych kolorów takich jak brąz, oliwka, czerwony i grafit, Roma jest również dostępna w barwach z kolekcji dekoracyjnych kostek brukowych Kawowe Inspiracje (karmel, mokka i latte), które znakomicie łączą się z kostkami Kreta i Malta w tych samych odcieniach.

 

KOSTKA ROMA POSTARZANA

wymiary: 8 x 11; 11 x 16; 16 x 22 (prostokąt); 11 x 11/5,6; 11 x 11/7,7 (trapez)

grubość: 7 cm

kolory: brąz, oliwka, czerwony, grafit, karmel, latte, mokka.

producent: Buszrem

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.