Komunikaty PR

Ruszyła sprzedaż apartamentów inwestycyjnych Pileckiego 59 w Warszawie

2022-03-09  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Co? Nowoczesny aparthotel dla każdego. Adres? Pileckiego 59 na warszawskim Ursynowie. Inwestor J.W. Construction rozpoczął sprzedaż.

 

Projekt obejmuje 224 apartamenty inwestycyjne o powierzchni od 17 do 52 m kw. Funkcjonalnie zaprojektowane apartamenty o powierzchni od 25 do 52 m kw. składają się z salonu z aneksem kuchennym i łazienki, a większe mają osobną sypialnię. Trzypokojowe mają oddzielną kuchnię i dwie sypialnie. Wszystkie mają duże balkony i wyposażone są w klimatyzację.

 

- Apartamenty Pileckiego 59 należą do tzw. kategorii aparthoteli, a więc kupując lokal możemy odliczyć 23 proc. stawkę VAT. Z nabyciem takiego lokalu wiąże się również określona ustawowo wysokość podatku od nieruchomości.

Miniapartamenty poniżej 25 m kw., z uwagi na brak możliwości zameldowania w nich, nie generują ryzyka związanego ze skutkami ustawy o ochronie praw lokatorów. Mogą być przeznaczone na wynajem krótkoterminowy, idealnie sprawdzą się jako biuro. Wszystkie lokale zabezpieczone są aktem notarialnym i wpisem do księgi wieczystej - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

 

Budynek Pileckiego 59 wyróżnia ponadczasowy design, standard i elegancja. Na dachu, nad przeszklonym wejściem głównym i innych wybranych partiach, pojawi się roślinność, a właściwie coś w rodzaju ogrodu. Dzięki przeszklonym patiom mająca 215,5 metrów długości bryła będzie podzielona optycznie na mniejsze. Na parterze zaprojektowano lokale handlowo-usługowe – w tym przystosowane do prowadzenia działalności fitness clubu i restauracji. W garażu podziemnym będą 162 miejsca postojowe i stacja ładowania samochodów elektrycznych, a parking naziemny pomieści 106 samochodów. W budynku zastosowano energooszczędne rozwiązania technologiczne, przewidziano pomieszczenie na pralnię samoobsługową.

 

Budynek Pileckiego 59 zlokalizowany jest niedaleko stacji metra Stokłosy, w odległości ok. 10 minut samochodem do międzynarodowego lotniska i 15 minut do centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura: sklepy, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie, centra medyczne, siłownia, poczta, stacja paliw.

 

- Gdy nieruchomość jest wybudowana w prestiżowej okolicy, apartamenty są idealne zarówno pod wynajem krótko jak i długoterminowy, a wówczas przychód w postaci czynszu jest tym większy i pewniejszy. Dla wielu klientów takie lokale są, od kilku już lat, wyborem numer jeden: dobrze zabezpieczają kapitał i obarczone są niskim ryzykiem. Posiadacze nieruchomości dobrze wiedzą, że coroczny wzrost jej wartości może zbliżyć się nawet do 10 proc. Nieruchomości nie stanieją, bo drożeją wszystkie składowe ich ceny, poczynając od gruntu, poprzez materiały i koszt pracy. Apartament inwestycyjny, jako lokata terminowa jest bezpieczną opcją dla osób, które myśląc o emeryturze chcą zabezpieczyć swoją przyszłość. Sądzę także, że Apartamentowiec Pileckiego 59 świetnie by się sprawdził jako akademik, może być zatem łakomym kąskiem dla którejś z wyższych uczelni na Ursynowie – dodaje Małgorzata Ostrowska

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.