Ruszyła sprzedaż apartamentów inwestycyjnych Pileckiego 59 w Warszawie
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Co? Nowoczesny aparthotel dla każdego. Adres? Pileckiego 59 na warszawskim Ursynowie. Inwestor J.W. Construction rozpoczął sprzedaż.
Projekt obejmuje 224 apartamenty inwestycyjne o powierzchni od 17 do 52 m kw. Funkcjonalnie zaprojektowane apartamenty o powierzchni od 25 do 52 m kw. składają się z salonu z aneksem kuchennym i łazienki, a większe mają osobną sypialnię. Trzypokojowe mają oddzielną kuchnię i dwie sypialnie. Wszystkie mają duże balkony i wyposażone są w klimatyzację.
- Apartamenty Pileckiego 59 należą do tzw. kategorii aparthoteli, a więc kupując lokal możemy odliczyć 23 proc. stawkę VAT. Z nabyciem takiego lokalu wiąże się również określona ustawowo wysokość podatku od nieruchomości.
Miniapartamenty poniżej 25 m kw., z uwagi na brak możliwości zameldowania w nich, nie generują ryzyka związanego ze skutkami ustawy o ochronie praw lokatorów. Mogą być przeznaczone na wynajem krótkoterminowy, idealnie sprawdzą się jako biuro. Wszystkie lokale zabezpieczone są aktem notarialnym i wpisem do księgi wieczystej - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
Budynek Pileckiego 59 wyróżnia ponadczasowy design, standard i elegancja. Na dachu, nad przeszklonym wejściem głównym i innych wybranych partiach, pojawi się roślinność, a właściwie coś w rodzaju ogrodu. Dzięki przeszklonym patiom mająca 215,5 metrów długości bryła będzie podzielona optycznie na mniejsze. Na parterze zaprojektowano lokale handlowo-usługowe – w tym przystosowane do prowadzenia działalności fitness clubu i restauracji. W garażu podziemnym będą 162 miejsca postojowe i stacja ładowania samochodów elektrycznych, a parking naziemny pomieści 106 samochodów. W budynku zastosowano energooszczędne rozwiązania technologiczne, przewidziano pomieszczenie na pralnię samoobsługową.
Budynek Pileckiego 59 zlokalizowany jest niedaleko stacji metra Stokłosy, w odległości ok. 10 minut samochodem do międzynarodowego lotniska i 15 minut do centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura: sklepy, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie, centra medyczne, siłownia, poczta, stacja paliw.
- Gdy nieruchomość jest wybudowana w prestiżowej okolicy, apartamenty są idealne zarówno pod wynajem krótko jak i długoterminowy, a wówczas przychód w postaci czynszu jest tym większy i pewniejszy. Dla wielu klientów takie lokale są, od kilku już lat, wyborem numer jeden: dobrze zabezpieczają kapitał i obarczone są niskim ryzykiem. Posiadacze nieruchomości dobrze wiedzą, że coroczny wzrost jej wartości może zbliżyć się nawet do 10 proc. Nieruchomości nie stanieją, bo drożeją wszystkie składowe ich ceny, poczynając od gruntu, poprzez materiały i koszt pracy. Apartament inwestycyjny, jako lokata terminowa jest bezpieczną opcją dla osób, które myśląc o emeryturze chcą zabezpieczyć swoją przyszłość. Sądzę także, że Apartamentowiec Pileckiego 59 świetnie by się sprawdził jako akademik, może być zatem łakomym kąskiem dla którejś z wyższych uczelni na Ursynowie – dodaje Małgorzata Ostrowska

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.