Rynek Wschodni – premierowo w Poznaniu
Quadro Development wprowadził do sprzedaży nowy projekt mieszkaniowy. Rynek Wschodni to 5-cio kondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 47 mieszkań. Budowa już ruszyła.
Quadro Development to poznański deweloper, który w swoim portfolio ma takie inwestycje jak: Sielska 14, Bosa 7, Piątkowska 103 i Rezydencja Winiary. Wraz z początkiem 2022 roku ruszyła sprzedaż najnowszego projektu. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstanie kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny. Architekturę wyróżnia biel i grafit elewacji, a także stalowe oraz z mlecznego szkła wykończenia balkonów podkreślające nowoczesny, a jednocześnie klasyczny design. Deweloper proponuje 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw. Przyszli klienci mają do wyboru kompaktowe kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe. Ofertę uzupełniają większe lokale z tarasami na ostatniej kondygnacji o powierzchni mieszkalnej nawet do 89 mkw. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych piętrach do dyspozycji są balkony lub tarasy. Rynek Wschodni to także dodatkowe udogodnienia jak videodomofony i rolety zewnętrzne we wszystkich oknach lokali parterowych. Będzie także winda i podziemna hala garażowa na 31 samochodów. Warte podkreślenia jest kompleksowe wykonanie części wspólnych – zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego otoczeniu. Teren zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Całość dopełni zieleń i elementy małej architektury. Budowa już trwa, a planowanie zakończenie to druga połowa 2023 roku. Ceny rozpoczynają się od 287.000 złotych za kawalerkę.
Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem. Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy realizowanym budynku. Warto dodać, że w nowej perspektywie unijnej, obejmującej lata 2021-27, Miasto Poznań zamierza przedłużyć linie tramwajową pętli Zawady do stacji Poznań Wschód. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe. Obok inwestycji znajduje się przedszkole Mała Biedronka oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo – usługowe (m.in. Aldi, Biedronka, Lidl, Poczta Polska oraz wiele innych). Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Zieloną ostoją jest również urokliwy Parku Ks. Tadeusza Kirschke. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego. Niedaleko znajduję się także urokliwy Stary Rynek oraz popularny kompleks rekreacyjny Malta.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.