Komunikaty PR

RynekPierwotny.pl wprowadza platformę BIG DATA!

2021-11-10  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mikołaj Ostrowski
RynekPierwotny.pl

ul. Adama Naruszewicza 27/101
02-627 Warszawa
m.ostrowski|rynekpierwotny.pl| |m.ostrowski|rynekpierwotny.pl
530619988
rynekpierwotny.pl

9 listopada 2021 r. portal RynekPierwotny.pl udostępnił deweloperom, mediom i ekspertom branżowym pierwszą w Polsce platformę BIG DATA, do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego. To obecnie jedyne takie narzędzie analityczne, które daje szeroki dostęp do danych o rynku nieruchomości.

RynekPierwotny.pl to największy ogólnopolski portal zawierający oferty nowych mieszkań i domów. Współpracując z ponad 1000 firm deweloperskich, które prezentują ponad 55 000 nieruchomości agreguje terabajty danych, które teraz postanowił udostępnić podmiotom działającym na rynku mieszkaniowym.

Platforma do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego BIG DATA RynekPierwotny.pl to pierwsze narzędzie statystyczne w Polsce, które w bardzo szerokim zakresie pozwala samodzielnie analizować sytuację na lokalnych rynkach nieruchomości.

Użytkownicy w każdej chwili będą mieli dostęp do najświeższych danych na temat podaży nieruchomości, popytu, cen a także liczby sprzedanych i wprowadzonych ofert. Będą one pochodziły z blisko 90% nowych inwestycji mieszkaniowych, realizowanych przez deweloperów. Panel pozwala również na szczegółową analizę sytuacji mieszkaniowej w jednym z 16 dostępnych miast, na przestrzeni nawet 24 miesięcy.  Dzięki niemu można przeprowadzić dedykowaną analizę nawet na poziomie konkretnej dzielnicy, co pozwoli na jeszcze lepsze i racjonalne decyzje biznesowe i gruntowną analizę rynku.

Dane z rynku nieruchomości dla każdego

RynekPierwotny.pl to lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla rynku deweloperskiego. Jako pierwszy m.in. w 2012 r. na szeroką skalę wprowadził wirtualne spacery w prezentacjach inwestycji mieszkaniowych. Od 2017 roku dynamicznie rozwija dział Data Science, którego celem jest gromadzenie i analiza danych z rynku mieszkaniowego. Jak tłumaczą twórcy platformy, ma ona szeroko otworzyć dostęp do danych rynkowych, które obecnie były niedostępne dla większości podmiotów.   

„Jako wydawca największego portalu prezentującego mieszkania i domy z rynku pierwotnego, dysponujemy bardzo szeroką wiedzą na temat dostępnej oferty mieszkaniowej w Polsce. Wiemy co się aktualnie sprzedaje, jakie nowe projekty są wprowadzane na rynek przez deweloperów, a także wiemy, czego szukają klienci i jak to się zmienia w czasie. Od dłuższego czasu szukaliśmy sposobu na wykorzystanie tej wiedzy i podzielenie się nią z szeroko rozumianym rynkiem. Dlatego wspólnie z naszym działem analitycznym zbudowaliśmy, a teraz oddajemy w ręce naszych klientów, pierwsze w Polsce narzędzie do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego – Big Data RynekPierwotny.pl. Spokojnie mogę powiedzieć, że rewolucjonizujemy rynek danych analitycznych o branży mieszkaniowej i dedykujemy naszą platformę Big Data deweloperom mieszkaniowym jak i mediom” – mówi Paweł Moszczyński, członek zarządu Property Group sp. z o.o., wydawcy portalu RynekPierwotny.pl.

Narzędzie jest dostępne pod adresem https://bigdata.rynekpierwotny.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: RynekPierwotny.pl
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.