Ścisła współpraca Panattoni ze studentami – III edycja Top Young 100 zakończona
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider nieruchomości przemysłowych w Europie, podsumowuje III edycję programu Top Young 100. Tym razem zadaniem studentów było stworzenie rzetelnej analizy kosztów życia budynków magazynowych i przemysłowych. Projekt wpisał się w koncepcję „Go Earthwise with Panattoni”, a jego efektem było wdrożenie w obiektach firmy szeregu innowacyjnych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i ekologii. Ponadto dział sustainability Panattoni zasilił jeden z uczestników programu – Mirosław Gromek, student logistyki na Politechnice Białostockiej.
Zdolni i efektywni. Panattoni po raz trzeci wzięło udział w projekcie Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów Top 100 Young. Sześcioosobowa grupa studentów uczelni technicznych i ekonomicznych stworzyła rozszerzoną analizę efektywności potencjalnego wdrożenia wybranych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju w obiektach magazynowych i przemysłowych. Raport objął systemy wodne – w obiektach oraz na zewnątrz budynku – systemy oszczędności energii, a także szereg innych rozwiązań jak zielone ściany z mchu zamiast wełny, czy ekologiczne dachy. Zespół dokonał analizy LCC (Life Cycle Cost). Wskazał zalety i wady konkretnych rozwiązań oraz, zestawiając je z kosztami, określił zasadność ich implementacji.
W wyniku pracy zespołu, deweloper rozwinął systemy wykorzystujące szarą wodę i deszczówkę oraz wdrożył w wybranych obiektach nowe materiały ze zmniejszonymi wartościami LZO (lotnych związków organicznych) i śladu węglowego. Jak wskazuje Emilia Dębowska, Sustainability Manager i: „Współpraca z grupą studentów w ramach programu była bardzo wartościowym i owocnym doświadczeniem. Uczestnicy realizowali zadanie bardzo sprawnie, zawsze pozostając otwartym na merytoryczne i inspirujące dyskusje, które szybko przeradzały się w działanie. Świeże spojrzenie młodych ludzi na wiele procesów i rozwiązań pomogło w rozwinięciu naszej „zielonej” oferty”.
Panattoni docenia młode talenty. Poza cenną wiedzą Panattoni zyskało także nowego członka zespołu. Jeden z uczestników III edycji Top 100 Young – Mirosław Gromek, student logistyki na Politechnice Białostockiej – dołączył do zespołu Sustainability, jako Coordinator i wspiera firmę na rzecz kolejnych „zielonych rewolucji”. Uczestniczy w pracach zarówno na etapie projektowania inwestycji, jak i realizacji kolejnych obiektów powstających zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju.
Panattoni po raz trzeci wzięło udział w programie TOP 100 Young. W poprzednich odsłonach uczestnicy przygotowali raport o koncepcji magazynu idealnego o charakterze spekulacyjnym, a także analizę dotyczącą nowych lokalizacji pod inwestycje przemysłowe w obliczu realizacji koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku z uwzględnieniem rozwoju ośrodków urbanizacyjnych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.