Komunikaty PR

Ścisła współpraca Panattoni ze studentami – III edycja Top Young 100 zakończona

2021-03-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider nieruchomości przemysłowych w Europie, podsumowuje III edycję programu Top Young 100. Tym razem zadaniem studentów było stworzenie rzetelnej analizy kosztów życia budynków magazynowych i przemysłowych. Projekt wpisał się w  koncepcję „Go Earthwise with Panattoni”, a jego efektem było wdrożenie w obiektach firmy szeregu innowacyjnych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i ekologii. Ponadto dział sustainability Panattoni zasilił jeden z uczestników programu – Mirosław Gromek, student logistyki na Politechnice Białostockiej.

Zdolni i efektywni. Panattoni po raz trzeci wzięło udział w projekcie Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów Top 100 Young. Sześcioosobowa grupa studentów uczelni technicznych i ekonomicznych stworzyła rozszerzoną analizę efektywności potencjalnego wdrożenia wybranych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju w obiektach magazynowych i przemysłowych. Raport objął systemy wodne – w obiektach oraz na zewnątrz budynku – systemy oszczędności energii, a także szereg innych rozwiązań jak zielone ściany z mchu zamiast wełny, czy ekologiczne dachy. Zespół dokonał analizy LCC (Life Cycle Cost). Wskazał zalety i wady konkretnych rozwiązań oraz, zestawiając je z kosztami, określił zasadność ich implementacji.

W wyniku pracy zespołu, deweloper rozwinął systemy wykorzystujące szarą wodę i deszczówkę oraz wdrożył w wybranych obiektach nowe materiały ze zmniejszonymi wartościami LZO (lotnych związków organicznych) i śladu węglowego. Jak wskazuje Emilia Dębowska,  Sustainability Manager i: „Współpraca z grupą studentów w ramach programu była bardzo wartościowym i owocnym doświadczeniem. Uczestnicy realizowali zadanie bardzo sprawnie, zawsze pozostając otwartym na merytoryczne i inspirujące dyskusje, które szybko przeradzały się w działanie. Świeże spojrzenie młodych ludzi na wiele procesów i rozwiązań pomogło w rozwinięciu naszej „zielonej” oferty”.

Panattoni docenia młode talenty. Poza cenną wiedzą Panattoni zyskało także nowego członka zespołu. Jeden z uczestników III edycji Top 100 Young – Mirosław Gromek, student logistyki na Politechnice Białostockiej – dołączył do zespołu Sustainability, jako Coordinator i wspiera firmę na rzecz kolejnych „zielonych rewolucji”. Uczestniczy w pracach zarówno na etapie projektowania inwestycji, jak i realizacji kolejnych obiektów powstających zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Panattoni po raz trzeci wzięło udział w programie TOP 100 Young. W poprzednich odsłonach uczestnicy przygotowali raport o koncepcji magazynu idealnego o charakterze spekulacyjnym, a także analizę dotyczącą nowych lokalizacji pod inwestycje przemysłowe w obliczu realizacji koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku z uwzględnieniem rozwoju ośrodków urbanizacyjnych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.