Komunikaty PR

SEGRO po raz czwarty w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki"

2023-05-10  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Firma SEGRO, deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, po raz kolejny pojawiła się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”, opracowywanym co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Wśród siedmiu docenionych działań firmy wskazano m.in. program Akademia SEGRO, pomoc dla Ukrainy oraz udział w projekcie Operacja Czysta Rzeka. Pozytywnie oceniono również działalność ekologiczną SEGRO z obszaru rozwoju elektromobilności.

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu jak co roku doceniło dobre praktyki firm w Polsce z zakresu zrównoważonego rozwoju. W zestawieniu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” znalazło się aż siedem przedsięwzięć SEGRO. Co ważne, wszystkie projekty są integralną częścią ambicji firmy, aby być najlepszą firmą na rynku nieruchomości oraz zostały zrealizowane w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO i jego trzech priorytetów: inwestowania w lokalne społeczności i środowisko naturalne, dążenia do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz rozwoju talentów.

W ramach inwestowania w lokalne społeczności i środowisko naturalne firma promowała w ostatnim czasie m.in. picie wody kranowej wśród uczniów szkół. W tym celu, we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, w latach 2021-2022 w łącznie 27 placówkach edukacyjnych deweloper zainstalował nowoczesne bezdotykowe źródełka wody pitnej. Warto dodać, iż w tym roku firma SEGRO rozwija ten projekt także w Gliwicach, gdzie zainstalowała już 11 źródełek oraz planuje dalsze wdrożenia w Łodzi i w kolejnej lokalizacji. Drugie docenione w raporcie, realizowane przez SEGRO działanie edukacyjne, to Akademia SEGRO, pierwszy tego typu projekt wdrożony przez firmę z branży magazynowej, którego pierwsza edycja odbyła się w 2021, a druga w 2022 r.  Ma on na celu wspieranie edukacji młodzieży licealnej poprzez popularyzację nauki języka angielskiego, przy jednoczesnym przybliżaniu branży magazynowo-produkcyjnej. W pierwszej edycji projektu w 2021 r. udział wzięło 260 uczniów trzecich klas z siedmiu szkół średnich z Łodzi, Poznania oraz ich okolic, zaś w 2022 r. w pierwszym etapie drugiej edycji programu wzięło udział aż 750 uczniów z pięciu miast i ich okolic: Warszawy, Poznania, Gliwic/Tychów, Łodzi i Wrocławia.

FOB w raporcie docenił również pomoc dla Ukrainy. W związku z konfliktem na Ukrainie SEGRO uruchomiło dodatkowe środki, którymi wsparło Fundację Ocalenie oraz UNHCR. Każdy pracownik polskiego zespołu otrzymał również dodatkowe dni na wolontariat w wybranej organizacji charytatywnej pomagającej Ukrainie w kryzysie. Co więcej, od wiosny 2022 r., w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO, rozpoczęła się całoroczna współpraca z Fundacją Ocalenie w Łodzi, celem wyrównania szans uchodźców i uchodźczyń na polskim rynku pracy. Zorganizowane zostały kursy językowe, szkolenia zawodowe i warsztaty, a także porady psychologiczne.

Kolejne wspierane przez firmę i wyróżnione przedsięwzięcie, Operacja Czysta Rzeka, jest jedną z największych społecznych akcji sprzątania polskich rzek i ich okolic. SEGRO jest jednym z jej głównych partnerów, a pracownicy co roku angażują się w nią jako wolontariusze. Deweloper również jako jeden z pierwszych na polskim rynku zaaranżował w parkach magazynowych przestrzeń wokół budynków, w której pojawiły się ule i hotele dla owadów.  Projekt ten ma na celu ochronę bioróżnorodności i ekosystemów towarzyszących parkom. Obecnie znajdują się one m.in. w Pruszkowie, Gądkach i Gliwicach.

Dbając o redukcję emisji dwutlenku węgla, SEGRO wykorzystuje w swoich parkach w Polsce wyłącznie zieloną energię. Energia kupowana przez firmę posiada certyfikat pochodzenia – pozyskiwana jest w 100% z odnawialnych źródeł, a konkretnie z wiatru i słońca. Dodatkowo firma inwestuje w parkach w stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

– Jesteśmy dumni z wyróżnienia, jakim jest obecność w zestawieniu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022” – mówi Magdalena Szulc, SEGRO Managing Director, Central Europe. – Wierzymy, że dokonując odpowiedzialnych wyborów w biznesie możemy mieć wpływ zarówno globalnie, na klimat i rozwój świadomej gospodarki, jak i lokalnie, na swoje najbliższe otoczenie. Dziękuję naszym pracownikom za zaangażowanie w cele społeczne i związane ze środowiskiem naturalnym, które udało się nam wspólnie osiągnąć w minionym roku, a naszym partnerom za organizację programów i wsparcie. Wspólnie mamy szansę być częścią większej zmiany.


Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawany jest od 2002 roku jako najważniejsza, cykliczna publikacja Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Więcej informacji o ostatniej edycji uzyskać można na stronie https://odpowiedzialnybiznes.pl/raport2022/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.